Linia falcująco-zbierająco-szyjąca Hohner HSB DIGI-FS 8

HSB DIGI-FS 8 jest koncepcją DIGI-Finishera, modułu falcująco-szyjącego oraz tradycyjnej linii zbierająco-szyjącej w jednym, jest więc to koncepcja znacznie przyspieszająca proces wykańczania w introligatorni. Linia może być zamówiona w konfiguracji ultra-kompaktowej lub jako przedłużenie, wszystko w jednym urządzeniu. Oferuje typową dla Hohnera łatwość obsługi wraz z największą elastycznością. Ta hybryda jest wynikiem połączenia oddzielnych procesów produkcyjnych falcowania, zbierania i zszywania zarówno dla tradycyjnej produkcji linii zbierająco-szyjącej jak i pracy DIGI-Finishera, przy uwzględnieniu maksymalnej elastyczności w firmie poligraficznej. Technicznie linia zapewnia również możliwość przetwarzania pojedynczych arkuszy wychodzących bezpośrednio z arkuszowej maszyny drukującej lub prosto ze stanowiska odwijania po druku rolowym.

Bez względu na to, która z tych dwóch maszyn podaje arkusze, linia zbiera je w kompletną broszurę (składającą się ze składek i okładki o tej samej gramaturze). Zebrane i sfalcowane komplety zszywane są bezpośrednio w sekcji szyjącej a następnie podawane prosto do trójnoża i po obcięciu wykładane strumieniowo. Dzięki tej technologii udało się wyeliminować obecność pojedynczych arkuszy, które często powodują typowe problemy w automatycznych nakładakach składek i stacji okładkowej, na przykład typowych maszyn zbierających.

Modułowy, kompaktowy i wydajny


Zalety w skrócie:


·       Trzy funkcje w jednej linii: DIGI-Finishing, falcowanie i szycie drutem, oprawianie zebranych kompletów


·       Podawanie składek z dwóch alternatywnych źródeł: z odwijaka roli maszyny drukującej lub z płaskiego nakładaka


·       Opcjonalne falcowanie z 4 kieszeni (rozszerzalne do 6)


·       Kompaktowa wersja, minimum zajmowanego miejsca


·       Opłacalna inwestycja o wysokiej wartości dodanej


·       Jednoosobowa obsługa


·       Eliminowanie przestojów wynikających z przygotowywania składek dla linii zbierająco-szyjącej


·       Eliminowanie problemów powstających między programem sterującym maszyną a nakładakami i sekcją kompletującą


·       Możliwość rozbudowy linii w późniejszym terminie w zależności od potrzeb o dodatkowe stacje (stacje ręcznego nakładania, aż do 8 poziomych nakładaków, stacji okładkowej, 4-tegi i 5-tego noża, trybu 2:1, kontroli zszywki, sztaplarki i systemu odprowadzania odpadów do kontenera


·        Praca noży zabezpieczona układem łożysk, co znacznie
wydłuża żywotność ostrzy a dodatkowo gwarantuje perfekcję cięcia


·       Precyzyjne pozycjonowanie papieru, a co za tym idzie zszywki


·       Ergonomiczna, dogodna dla operatora wysokość nakładaków


Elementy składowe linii:


Nakładanie arkuszowe ze stosu (alternatywnie integracja)


Płaski nakładak ze stosu (FSA)

FSA zapewnia większą wydajność, automatyka stołu podajnika i regulacja formatu umożliwia operatorowi łatwy załadunek i rozładunek stosu. FSA zapewnia wolne od uszkodzeń podawanie ssawkowe oraz separację tylnej krawędzi arkusza. Zakres formatowy to szerokość arkusza 520 mm i długość 1300 mm (arkusz o szerokości 660 mm i inne długości arkusza dostępne jako opcja).


Stanowisko odwijania z roli wraz z przekrawaczem (rozcinaniem wstęgi)

Alternatywnie podawanie papieru może być realizowane ze stanowiska odwijania roli (druk rotacyjny). W takim przypadku arkusze są cięte na przekrawaczu i przekazywane przez stół wykładania do jednostki falcującej.


Alternatywnie:


Stół Pasowania (ART)
Bardzo przydatny jest stół pasowania, który oferuje większą dostępność, wszystkie ustawienia formatowe są w pełni zautomatyzowane z centralnego panelu sterowania. Efektem jest dokładne pasowanie arkuszy, nawet w formacie albumowym, przy najwyższych prędkościach maszyny. ART spełnia zadanie optymalnego przygotowania arkuszy do dalszej obróbki w jednostce falcującej.


Zespół falcujący FoldNet 52/4 – 52/6

FoldNet posiada cztery kieszenie falcujące w standardzie i zapewnia prosty proces falcowania, operator dokonuje niezbędnych ustawień za pomocą ekranu dotykowego, który zapewnia inteligentne sterowanie. Automatyzacja podajników, kieszeni falcujących, pasowania, wałków falcujących i wykładania gwarantuje pełną kontrolę z maksymalną precyzją w zakresie tolerancji ustawień. System zapewnia możliwość regulacji ustawień wałków i kieszeni falcujących w przypadku koniecznych korekt w produkcji. Na przykład, długość falcu może być regulowana automatycznie bez zatrzymywania maszyny.

(Opcjonalnie kieszenie falcujące mogą być uzupełnione do maks. 6-ciu)


Zespół bigowania i falcowania pługowego

Podawanie arkuszy ze względu na dokładne i precyzyjne prowadzenie arkuszy, gwarantuje bardzo wysoką jakość procesu zarówno bigowania jak i przekazania do sekcji falcowania pługowego. W zależności od potrzeb klienta, Hohner może zaoferować dwa alternatywne rozwiązania, udowadniając obietnicę modułowej elastyczności. Dla DIGI-Finishera wymagana jest jednostka utrząsająca, która kompletuje składki, zwana DIGI-Unit.

Dla dokładnego użycia jako Fold Stitcher (funkcja FS), wymagany jest FS 8 Interface wraz z falcem pługowym.


Alternatywnie / modułowo


Fold Stitcher 8 (FS 8)

Hohner Fold Stitcher FS 8 zapewnia doskonałe prowadzenie arkusza i sprawne przekazanie z przewidywalną jakością sfalcowanego arkusza łańcuch, zapewniając bezproblemowy transport do linii zbierająco-szyjącej HSB. FS 8 można stosować wyłącznie lub w połączeniu z DIGI-Unit pokazując w ten sposób rzeczywistą naturę koncepcji all-in-one.


DIGI-Unit

Ponownie, precyzja dostarczana przez Hohnera popłaca; doskonałe bigowanie oraz zespoły falcujące pozwalają na idealne i wolne od zarysowań falcowanie pługowe, prowadząc pojedynczy arkusz z najwyższą starannością - nawet najwyższych prędkościach. Minimalna odległość arkuszy pozwala na jeszcze wyższą wydajność, zapewnia bezbłędne kompletowanie pojedynczych arkuszy z bezpiecznym pozycjonowaniem stosu na łańcuchu zbierającym. DIGI-Unit oznacza więc dodatkową szansę na zwiększenie efektywności produkcji. DIGI-Unit może być wykorzystywany wyłącznie lub w połączeniu z jednostką FS 8, ponownie wykazując prawdziwą naturę koncepcji all-in-one.


Nakładaki HSB 9.000 - charakterystyka

Nakładaki Hohnera, zostały zaprojektowane z myślą o ułatwieniu pracy
operatorowi maszyny. Wszystkie nastawy nakładaków, takie jak na przykład włączanie lub wyłączanie, zmiana formatów, aktywacja przednich lub tylnych łapek odbywają się błyskawicznie i całkowicie bez narzędziowo. Otwarcie składki odbywa się za pomocą bębenków zewnętrznych bądź wewnętrznych połączonych z układem łapek lub ssawek, z możliwością ustawienia indywidualnej siły podsysu na każdym z nakładaków.

Nad poprawnością nakładania, czuwa układ fotokomórek. Taśmy podające ograniczają możliwość zarysowania bądź zdeformowania składek podczas ich podawania do maszyny. Każda sekcja może utrzymać do stosy o imponującej wysokości 250 mm. Pokrycie łańcucha specjalną osłoną gwarantuje brak bezpośredniego styku papieru z łańcuchem, a co za tym idzie, brak możliwości zarysowania bądź jakiegokolwiek innego uszkodzenia papieru. Narzucenie papieru może być dodatkowo regulowane przez specjalne sprzęgło umieszczone na nakładaku. Dla firmy Hohner określenie „przyjazne operatorowi” jest czymś więcej niż tylko słowami.


Stacja okładkowa HSB 9.000 – charakterystyka

Stacja okładkowa w maszynie HSB 9.000 pracuje głównie w układzie pionowym. W przeciwieństwie do stacji poziomych, może być załadowana większą ilością składek.

Również w przypadku nakładaka okładkowego, duży nacisk położono na brak możliwości zarysowania bądź innego uszkodzenia papieru. Nakładak okładek Hohnera jest liderem w zakresie podawania okładek, ponieważ może pracować z maksymalnym formatem 640 x 365 mm. Dwie pary łapek umieszczone na bębnie redukują prędkość spadania arkusza zabezpieczając go, jak również maszynę, przed uszkodzeniem bądź zniekształceniem. Oczywiście tutaj również nad poprawnością podawania arkuszy czuwa układ fotokomórek. Dodatkowe czujniki umieszczone są w sekcji bigująco-falcującej. Czas narzucania arkuszy może być indywidualnie ustawiany. Wszystkie nastawy są także beznarzędziowe.


Sekcja szyjąca HSB 9.000 – charakterystyka

Sekcja szyjąca maszyny HSB 9.000 standardowo wyposażona jest w dwie głowice Universal 52/8S. Opcjonalnie, sekcje szycia można rozbudować do 4 głowic. Głowice Hohnera od wielu lat są najczęściej wybieranym rozwiązaniem zarówno przez klientów na całym świecie, jak też i - co ciekawe – również przez producentów maszyn, które posiadają sekcje szycia.

Głowice Uniwersal 52/8S czynią sekcje bardzo wydajną i szybką. Co więcej, producent dołożył wszelkich starań, aby wszystkie nastawy były łatwe i niezwykle mało czasochłonne. Oczywiście użytkownik ma do wyboru szeroką paletę typów drutu oraz rodzaju formowania zszywki (szerokość, kształt, etc.). Układ palców na łańcuchu transportowym, gwarantuje precyzyjne pozycjonowanie papieru, nawet przy maksymalnej prędkości maszyny.


Trójnóż HSB 9.000 – charakterystyka

Trójnóż w maszynie HSB 9.000 został stworzony w oparciu o rozmowy z klientami i wyszedł naprzeciw ich potrzebom. Przede wszystkim warto wspomnieć o sekcji podawania broszur do trójnoża – w przypadku HSB 9.000 podawanie do trójnoża realizowane jest za pomocą układu łańcuchowo-rolkowego, zabezpiecza to broszury przed jakimkolwiek zarysowaniem czy innego rodzaju odkształceniem. Drugą charakterystyczną cechą jest to, że wszystkie ustawienia trójnoża wykonywane są bez potrzeby użycia żadnych narzędzi. Narząd jest
niezwykle prosty i szybki (nawet w przypadku nastawienia pracy z podwójnym użytkiem) i nie wymaga narzędzi. Co więcej w trójnożu tym zastosowano innowacyjna technologię
przekładni, która zapobiega pękaniu łańcucha, tak że nawet przy najwyższej prędkości
pracy, broszury są delikatnie i płynnie wyhamowywane przed cięciem. Dodatkową zaletą jest
niezwykle cicha praca. Prace noży zabezpiecza układ łożysk, co znacznie
wydłuża żywotność ostrzy a dodatkowo gwarantuje perfekcję cięcia.


Sztaplarka na wykładaniu HSB 9.000 - charakterystyka

Sztaplarka o solidnej konstrukcji bardzo łatwo i szybko może zostać podłączona do HSB 9.000, jest ona pod względem obsługi bardzo „przyjazna dla operatora”. Ustawianie formatów papieru realizowane jest bez konieczności urzycia narzędzi, podczas gdy pakietowanie broszur sterowane jest z prostego panelu kontrolnego.


Hohner HSB 9.000 - właściwości

·       Bardzo łatwe i bez narzędziowe nastawy

·       Możliwość doboru rodzaju i ilości nakładaków (pionowych i poziomych)

·       Otwieranie składek za pomocą specjalnych ssawek (ustawianych
  bez narzędziowo) lub układu łapek

·       Możliwość bez narzędziowego przestawiania sekcji bigującej (big/kontr-big)

·       Wydłużona sekcja prowadząca produkt w trójnożu, zapewniająca
  lepsze prowadzenie

·       Łatwy dostęp do noży w trójnożu, w czasie ich wymiany


Dane techniczne HSB DIGI-FS 8:

Maks. format FSA:

520 x 850 (1300) mm

Opcjonalnie format FSA:

660 x 850 mm

Min. format FSA:

100 x 120 mm

Maks. format (po obcięciu):

365 x 340 mm;

95 (80) x 60 mm (opcja)

Maks. format (przed obcięciem):

365 x 350 mm;

Przed obcięciem (tylko obcięty front - opcja)

Min. format (po obcięciu):

105 x 75 mm;

95 x 60 mm (opcja)

Min. format (przed obcięciem):

70 x 60 mm (z wycinką - opcja)

Maks. grubość cięcia:

10 mm

Maks. grubość szycia:

5 mm (zależnie od formatu)

Maks. odległość w trójnożu:

50 mm dla cięcia front

Ilość głowic szyjących:

Do 4 centralnie regulowanych wąskich HOHNER Universal 52/8S;

- Szer. standardowa korony: 14 mm

(opcjonalna szer.: 8 mm, 16 mm)

(opcjonalna średn. oczka: 6, 7, 8 mm)

Maks. wysokość stosu dla nakładaków pionowych:

ok. 250 mm (zależnie od papieru)

Prędkość:

500 – 9.000 prod./godz. (zależnie od formatu, rodzaju I jakości papieru)


Przepisz kod

captcha