Automatyczna maszyna do nakładania taśmy dwustronnej, zrywającej, magnetycznej z automatycznym nakładakiem FEEDER PLUS oraz ręcznym podawaniem APR Solutions MAXI ATHOS PLUS 160

Automatyczna maszyna zaprojektowana i zbudowana do nakładania taśmy dwustronnej, zrywającej, magnetycznej a także taśmy silikonowej na ścieżkę kleju w sposób automatyczny, maszyna wraz automatycznym nakładakiem FEEDER  PLUS.

Maszyna służąca do nakładania taśm na karton, tekturę falistą i materiały z forex z automatycznym nakładakiem i nowym systemem pozycjonowania aplikatorów  – format maszyny max 1600 x 2200 mm, min 200 x 200 mm.

W celu zaspokojenia potrzeb naszych klientów, maszyna MAXI ATHOS PLUS 160 jest dostarczana z podajnikiem automatycznym o dużym formacie.

 

  • Podajnik FEEDER PLUS, ciągły automatyczny podajnik podciśnieniowy, który zwiększa wydajność, sprawiając, że produkcja jest bardziej ekonomiczna.

 

FEEDER PLUS – podajnik automatyczny

Jest to automatyczny podajnik, działający jak każdy ciągły podajnik cierny połączony z funkcją podajnika ssawkowego. Ten podajnik nowej generacji eliminuje  ograniczenia tradycyjnych podajników.

Umożliwia pracę z małymi formatami lub złożonymi wykrojami, ale również niskimi gramaturami papieru, eliminując oznaki zarysowania delikatnych materiałów, takich jak np. laminowany mat (poprzez użycie systemu ssącego).

Systemy cierny i ssący połączone są w jednym korpusie, oferując dwa systemy w jednym podajniku, łatwy w użyciu, zawsze gotowy do pracy. Nasza technologia oparta na redukowaniu kosztów inwestycji i czasu  uruchomienia maszyny i oferuje naszym klientom bardzo wysoką niezawodność technologii.

 

Dane techniczne maszyny MAXI ATHOS PLUS 160:

Format elementu do wkładania do maszyny:

Max 1600 x 2200 mm

 

Min  200 x 200 mm

 

 

Minimalna gramatura (nakładak automatyczny):

 

od 200 g/m² dla kartonu

 

 

Maksymalna grubość:

do 10 mm dla tektury falistej i materiałów sztywnych

Materiały:

karton, tektura falista, plastik,

PVC, akryl, drewno, aluminium

Zdolność załadunkowa kartonu:

400 mm

Prędkość mechaniczna:

zależna od operatora i rodzaju pracy

Ilość nałożeń:

od 1 do 10

Maksymalna długość taśmy, która może być nakładana:

9999 mm

Minimalna długość taśmy, która może być nakładana:

35 mm

Minimalna odległość między jednym a drugim nakładaniem liniowym:

25 mm

Minimalna odległość między taśmą a marginesem papieru:

5 mm

Minimalna odległość między jednym a drugim nakładaniem równoległym:

0 mm

Margines błędu w aplikacji:

± 1 mm

Moc i warunki elektryczne:

6 kW, 380 V, N + T

System dopływu powietrza:

10 BAR

 

 

 

 

 

 

  • Kontrola podwójnego arkusza przez micron oraz fotokomórkę via system PLC do regulacji odległości pomiędzy arkuszami (z podajnikiem Feeder Plus).
  • 2 główne wzdłużne urządzenia do transport papieru z systemem przesyłowym, wraz z dużymi silikonowymi kółkami “Bruco”.
  • Maszyna standardowa dostarczana jest z 2-ma aplikatorami RAP i gotowa do doinstalowania 4 następnych aplikatorów w różnych konfiguracjach: RAP, RAP STRIP, RAP MAG oraz RAP SIL.

 

System aplikacji taśm:
Możliwość zainstalowania na maszynie od jednego sześciu aplikatorów, położonych na szerokiej taśmie transportowej w celu lepszego prowadzenia arkusza podczas aplikacji.
Nowy system pozycjonowania, regulator milimetrowy wysokości aplikatora.
System sterowania aplikacji taśmy poprzez PLC (Programmable Logic Controller) z ekranem dotykowym w celu szybkiego i łatwego sterowania maszyną, również dla operatora bez doświadczenia w zakresie jej obsługi.

Przepisz kod

captcha