Półautomatyczna odwracarka Perfecta BSW (2-7)

Ręczne odwracanie papieru, kartonu lub podobnych materiałów pochłania wiele siły i czasu, w związku z czym jest bardzo kosztowne. Przy pomocy urządzeń do odwracania stosu firmy Perfecta można tę pracę kształtować w sposób ergonomiczny i oszczędzający koszty. Wymagania stawiane urządzeniom do odwracania stosu stały się bardzo wielostronne.


Te wielofunkcyjne urządzenia mogą przejmować wielką różnorodność zadań, jak:

·     Odwracanie stosu,

·     Dokładne wyrównywanie krawędzi stosu,

·     Przyśpieszenie procesu schnięcia farby,

·     Napowietrzenie arkuszy przed rozpoczęciem procesu druku i w związku z tym ich rozdzielenie,

·     Wymiana / zamiana palet,

·     Usuwanie makulatury,

·     Centrowanie stosu w środku na palecie systemowej,

·     Integracja w ramach linii logistycznej itp.Ponadto:

·     Bardzo stabilna i trwała konstrukcja, bezpieczna dla obsługi

·     Prosta obsługa

·     Małe zapotrzebowanie na miejsce oraz łatwość instalacji

·     Szybka i wydajna praca

·     Możliwość wielostronnego stosowania

·     Optymalna relacja pomiędzy kosztami, a walorami użytkowymi


 

Opis działania:

Dotyczy samego odwracania stosu (bez wykonywania czynności napowietrzania i utrząsania):

1.     Mocowanie stosu – po osadzeniu stosu na dolnej platformie jest ona zamykana hydraulicznie wraz z górną przez operatora za ekranu dotykowego. Operator zatrzymuje ręcznie przesuwanie obu platform do siebie, gdy górna platforma znajdzie się na stosie.

2.     Podnoszenie stosu – ruch podnoszący realizowany przez układ hydrauliczny zostaje zainicjowany przez operatora za ekranu dotykowego. Ze względów bezpieczeństwa stos musi być przechylony do poziomego położenia.

3.     Unieruchomienie stosu w położeniu poziomym – tylko w poziomym położeniu można zablokować pozycję stosu, dzięki czemu może on być obrócony.

4.     Obracanie następuje ręcznie i nie jest wspomagane silnikiem elektrycznym. Łożyska toczne i ślizgowe zwymiarowane w odpowiedniej skali znacznie ułatwiają ten proces.

5.     Opuszczanie stosu – następuje analogicznie jak jego podnoszenie, tylko w odwrotnej kolejnościPonadto urządzenie z serii LV i LV (D) wyposażone jest w:

Nadmuch:

Dwie dysze o dużej powierzchni gwarantują uzyskanie optymalnego efektu napowietrzania. Czas trwania napowietrzania i jego intensywność są regulowane bezstopniowo. W celu przeprowadzania napowietrzania materiału (wsadu) należy lekko rozsunąć platformy, przy czym szerokość tego rozsunięcia (otwarcia) musi być dopasowana do rodzaju materiału. W celu umożliwienia wyjęcia arkusza czynność nadmuchu można w każdej chwili zatrzymać.


Utrząsanie i liniał wyrównujący:

Podczas gdy następuje czynność napowietrzania przy poziomym położeniu stosu, to stos w celu jego wyrównania musi być obrócony o 90° i przechylony do przodu. To skośne położenie może być różnie dopasowane w zależności od zachowania się papieru. Wykonanie czynności wyrównanie jest oczywiście wspierana przez napowietrzanie i utrząsanie. Częstotliwość (intensywność) utrząsania jest regulowana bezstopniowo. Liniał wyrównujący przylega zawsze do zewnętrznej krawędzi i zapobiega prześlizgiwaniu się arkuszy podczas napowietrzania. Rozsuwanie (luzowanie stosu) jest wykonywane przez operatora i następuje już przed uruchomieniem cyklu napowietrzania, a ustawienie na dany format arkusza odbywa się ręcznie.


Sterowanie poprzez panel kontrolny z monitorem dotykowym:

Maszyna jest wyposażona w monitor dotykowy z intuicyjnym interfejsem użytkownika. Operator jest ‘prowadzony’ przez ustawiania trybu pracy (podpowiedzi). Komputer wyposażony jest również w tryb diagnozy. Wraz z pozycjonowaniem liniał szuka stosu odstawionego na płycie nośnej. Poprzez monitor dotykowy może być kreowany dowolny program i wprowadzony do pamięci. Przy pomocy pojęć wyszukujących, program przy powtórzeniu może być w każdym momencie uaktywniony i zastosowany. Oczywiście w każdej chwili można dokonywać optymalizacji i mogą być one również wprowadzane do pamięci.

Maszyna posiada 9 programów pracy, które mogą być dobierane według potrzeby; dzięki czemu jest możliwy półautomatyczny, względnie całkowicie automatyczny tryb pracy. Podczas pracy z odpowiednim programem mogą być optymalizowane wszystkie dopuszczalne parametry.

Panel kontrolny urządzenia zamontowany jest na ruchomym wysięgniku i jego pozycja może zostać dostosowana tak, by operator miał optymalny pogląd na proces napowietrzania i wyrównywania.W urządzeniach z serii (D), oraz LV(D) obracanie stosu nie jest wykonywane ręcznie, ale przez silnik elektryczny, a sterowanie poprzez joystick lub na ekranie dotykowym w zależności od wyposażenia.


 


Dane techniczne:

model

BSW 2-500

BSW 3-1000

BSW 3-1200

BSW 6-2000

BSW 7-2000

Min. format arkusza

350 x 350 mm

500 x 650 mm

500 x 650 mm

700 x 1000 mm

1260 x 1670 mm

Max. format arkusza

550 x 750 mm

800 x 1200 mm

800 x 1200 mm

1050 x 1450 mm

1200 x 1650 mm

Min. rozwarcie platform

470 mm

630 mm

790 mm

720 mm

800 mm

Max. rozwarcie platform

1220 mm

1450 mm

2010mm

2020 mm

2020 mm

Nośność

500 kg

1000 kg

1200 kg

2000 kg

2000 kg

Wersja BSW…

x

x

x

-

-

Wersja BSW...L

x

x

x

-

-

Wersja BSW...LV

x

x

x

-

-

Wersja BSW...LV (D)

-

-

-

x

x

Wersja BSW...(D)

-

-

-

x

x


Przepisz kod

captcha