Urządzenie do zaokrąglania rogów Tränklein EK-D 100

Model EK-D 100 jest dedykowany do zastosowania profesjonalnego przy dużych i średnich nakładach. Jego charakterystyczną cechą jest elektryczny napęd posuwu roboczego wykonującego cięcie, realizowany za pomocą silnika elektrycznego z przekładnią i hamulcem załączanego pedałem. Wsad jest wkładany i dosuwany ręcznie na stole roboczym prostopadle do przedniego i dwóch bocznych marginesów, w strefę roboczą obu narzędzi tnących. Ustawienie na szerokość wsadu jest realizowane za pomocą pokrętła. W modelu EK-D 100 zastosowana jest zasada cięcia nożowego, tzn. nożem górnym, ruchomym o nieruchomą szpaltę.

Po odwróceniu wsadu o 180° można obcinać rogi ze wszystkich 4 stron. Przestrzeń robocza jest zabezpieczona przezroczystą osłoną ze względów BHP, przy której otwarciu następuje natychmiastowe wyłączenie napędu i przez to ruchu roboczego. Narzędzie standardowe, to nóż zaokrąglający o promieniu wykrawania 7 mm.

W skład wyposażenia wchodzą również 2 worki na ścinki.

Istnieje możliwość zastosowania szerokiego asortymentu innych narzędzi dedykowanych do różnych prac polegających na wykrawaniu i opisanych oddzielnie.

Urządzenie jest przeznaczone do postawienia na podłodze. Jako wyposażenie dodatkowe jest oferowany powiększony stół roboczy o głębokości 320 mm i szerokości 500 mm.


Dane techniczne:

Wysokość cięcia:

do 100 mm

Długość posuwu:

110 mm

Zapotrzebowanie miejsca (dł. x szer. x wys.):

600 x 900 x 1400 mm

Ciężar netto:

140 kg

Rozmiary stołu roboczego:

500 – 205 mm

Szerokość użytku:

do 350 mm

Zasilanie:

400V, 50 Hz, 3 fazy, 0,55 kW


 


Przepisz kod

captcha