KODAK SONORA XP – płyta bezprocesowa

Przy wyborze płyty offsetowej CtP - nie ma już potrzeby dokonywania wyboru pomiędzy ochroną środowiska, a rentownością . Płyta bezprocesowa CtP Kodak Sonora XP pozwala wyeliminować wywoływarkę do płyt offsetowych oraz chemię z procesu przygotowania płyty przed drukiem – jednocześnie zapewniając wysoką jakość i wydajność.  Płyta jest znacznie szybciej naświetlana i  ma znacznie lepszy kontrast w stosunku do swojego poprzednika tj. płyty Kodak Thermal Direct.

 

RAZ NA ZAWSZE UWOLNIJ SIĘ OD WYWOŁYWANIA PŁYT OFFSETOWYCH I CHEMII

Technologia „Press-ready” pozwala na przygotowanie formy drukowej z pominięciem klasycznego procesu wywoływania płyty w wywoływarce.  Dzięki temu mamy znacznie większą kontrolę nad produkcją form drukowych.  Eliminując wywoływarkę do płyt (wraz z wszystkimi dodatkowymi czynnościami  jak mycie/konserwacja/ wymiana chemii) – jednocześnie redukujemy wiele zmiennych czynników z procesu przygotowania płyty CtP  – co wpływa korzystnie na jego stabilność. Wystarczy naświetlić płytę CtP  w naświetlarce, założyć płytę na maszynę drukującą i rozpocząć drukowanie.

 

SZEROKI ZAKRES STOSOWANIA PŁYTY OFFSETOWEJ KODAK SONORA XP

Płyty Kodak Sonora XP nie tylko oferują jakość i wydajność jakiej oczekuje się w przypadku wysokonakładowej produkcji akcydensowej na maszynach arkuszowych, ale również sprawdzą się w druku zwojowym (zarówno coldsetowym jak i heatsetowym), także w druku opakowań oraz niskonakładowym druku UV.  Płyta dostępna jest we wszystkich grubościach od 0,15 do 0,40 mm, także w formacie VLF.

 

ZWIĘKSZ WYDAJNOŚĆ DZIĘKI SZYBSZEJ PRODUKCJI FORM DRUKOWYCH

Dzięki stosowaniu płyty Kodak Sonora Xp możemy  w krótkim czasie przygotować formę drukową do druku.   Forma drukowa jest szybko naświetlana i nie ma potrzeby stosowania wywoływarki – co zapewnia użytkownikom wyższą wydajność i zmniejsza ryzyko przestoju maszyn drukujących.

 

OCHRONA ŚRODOWISKA

Niezależnie od tego, czy starasz się sprostać wymaganiom standardów, czy zależy Tobie na pozycji lidera w dziedzinie proekologicznych rozwiązań – płyty Kodak Sonora XP okażą się pomocne w Twojej przygotowalni, jak również podczas drukowania.  Praca na płycie offsetowej CtP Kodak Sonora XP pozwala uwolnić się od odczynników chemicznych, zużycia wody, energii, produkcji odpadów w przygotowalni, ale także pozwala na druk bez alkoholu izopropylowego (IPA-free).

 

OGÓLNA SPECYFIKACJA:

Płyta offsetowa  - technologia

Nieablacyjna, termiczna, negatywowa płyta CtP. Całkowicie bezprocesowa (Press-ready).

Zastosowanie

Średnio i nisko nakładowy wysokiej jakości:  druk offsetowy arkuszowy, zwojowy, w tym heatset i coldset,  opakowaniowy, druk UV niskonakładowy

Płyta offsetowa - skład

Elektrochemicznie ziarnowane i anodyzowane aluminium

Grubość

0,15 – 0,20 – 0,30 – 0,40 mm

Czułość spektralna

800 – 850 nm

Rekomendowane naświetlarki CtP

Kodak Magnus, Trendsetter, Achieve,

Energia lasera

150 mJ/cm2 (w naświetlarce Kodak z głowicą Squarespot)

175 mJ / cm2 (w naświetlarce Kodak Achieve z głowicą TH5)

 

Rozdzielczość AM

1 – 99% @ 200 lpi, zależne od możliwości naświetlarki

Rozdzielczość FM

20 mikron – raster stochastyczny, zależne od możliwości naświetlarki, Kodak rekomenduje raster Kodak Staccato w naświetlarce Kodak z głowicą laserową SQUARE SPOT

Nakłady

·         Do 200 tysięcy odbitek – heatset/coldset akcydensowy

·         Do 100 tysięcy odbitek – druk arkuszowy

·         Do 50 tysięcy odbitek – offset opakowaniowy bez UV

·         Do 10 tysięcy odbitek – druk UV

Wpływ światła

Przed i po naświetleniu płyta może być niezabezpieczona:

·         Do 1 godziny w świetle białym

·         Do 8 godzin przy świetle C20, bez UV (UV cut)

·         Do 24 godzin – przy świetle żółtym G-1

·         Granica bezpiecznego światła to 800 lux

Dostępne formaty

Dostępna we wszystkich standardowych formatach, w tym VLF

 

 

 

 

 

 

 

Załączniki

Przepisz kod

captcha