07/2008 Firma Tauler Maquinaria na targach DRUPA 2008

Hiszpański producent maszyn do laminowania „na gorąco” – podczas targów DRUPA 2008 w Düsseldorfie zaprezentowała swoje najnowsze rozwiązania w zakresie uszlachetniania papieru i kartonu.

Firma Tauler Maquinaria specjalizuje się w produkcji urządzeń laminujących bazujących na technologii termicznej. W ciągu zaledwie czterech lat od momentu powstania szeroko rozwinęła swoją działalność w Europie. Firma zajmuje się przede wszystkim produkcją i dystrybucją urządzeń do laminowania na gorąco, oferowanych pod nazwą handlową: PrintLam. Są one skierowane do drukarń oraz zakładów, które chcą realizować tę fazę obróbki introligatorskiej z zachowaniem najwyższej jakości, przy jednoczesnej redukcji kosztów.

Firma Tauler prezentowała się również - wprawdzie w mniejszej skali - na poprzednich targach drupa 2004. Od tego czasu może poszczycić się błyskawicznym wzrostem, czego wyrazem jest pięciokrotne zwiększenie przychodów. Realizowana produkcja w 60% przeznaczona jest na eksport, a produkty firmy trafiają na tak istotne rynki jak: niemiecki, brytyjski, francuski, holenderski oraz australijski.

Podczas zakończonej właśnie imprezy firma Tauler zaprezentowała sześć różnych rozwiązań oferując to, co jest najbardziej cenione przez klientów: szeroki zakres modeli i opcji pozwalający na realizację wymagań końcowego odbiorcy. Łącznie zaprezentowanych zostało siedem urządzeń eksponowanych zarówno na głównym stoisku w Print City w hali 6 oraz na stoisku swojego partnera w zakresie cyfrowego druku, firmy Konica Minolta.

Gama modeli produkowanych przez firmę Tauler obejmuje manualne, półautomatyczne oraz automatyczne urządzenia do laminowania, a także rozwiązania modułowe i projekty w zakresie produkcji wielkoformatowej, które można adaptować do bieżących oraz przyszłych potrzeb użytkowników. Niskie nakłady i krótkie serie, zarówno offsetowych jak i cyfrowych wydruków, stanowią rynek docelowy dla urządzeń Printlam SMART 52, natomiast modele Printlam B2 oraz Printlam CT nastawione są na potrzeby małych i średnich firm wykorzystujących obydwie wyżej wspomniane technologie drukowania.
Modele CTI oraz CTIS, stanowiące znakomity przykład rozwiązań modułowych, zostały zlokalizowane w obu zewnętrznych rogach stoiska targowego. Systemy zostały zoptymalizowane z myślą o średnich i dużych firmach, które w niedalekiej przyszłości przewidują wzrost obsługiwanych nakładów. Dla dużych drukarń, zakładów specjalizujących się w usługach laminowania oraz dostawców kompleksowych usług poligraficznych Tauler oferuje również w pełni zindywidualizowane rozwiązania skrojone w pełni na miarę potrzeb: serię Printlam Plus.

W ciągu 14 dni trwania targów firma Tauler sfinalizowała 10 kontraktów na dostawę maszyn. Dotyczyły one eksponowanych na stoisku oraz uzupełniających je urządzeń , stanowiących uzupełnienie oferty targowej. Wynik ten jest dobrym sygnałem dla dalszego rozwoju po targach drupa. Stoisko odwiedzili klienci z Europy, Azji, Ameryki, Afryki i Oceanii.