09/2008 firma Avargraf we współpracy z Edelmann Graphics GmbH przeprowadziła multimedialną prezentację zatytułowaną: „Mokry offset przyszłością druku etykiet samoprzylepnych”.

17 września 2008 firma Avargraf we współpracy z Edelmann Graphics GmbH przeprowadziła multimedialną prezentację zatytułowaną: „Mokry offset  przyszłością druku etykiet samoprzylepnych”.

 

Prezentacja ta była jednym z punktów konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, jaką zorganizowało wydawnictwo Polski Drukarz. Impreza odbyła się w ramach Międzynarodowego Salonu Techniki Pakowania i Logistyki Taropak 2008 i skierowana była do firm działających w sektorze przemysłu poligraficznego zajmujących się drukowaniem etykiet i opakowań.

Uczestnictwo w tego rodzaju imprezach jest dla naszej firmy, zajmującej się od lat sprzedażą maszyn i materiałów poligraficznych dla drukarń (w tym również dla tych produkujących opakowania i etykiety) możliwością zaprezentowania najnowszych rozwiązań w tej dziedzinie. Chcemy, poprzez nasze wystąpienie podczas tej konferencji, zaprezentować technologię przyszłości, jaką dla etykiet i opakowań jest mokry offset. Dodatkowo tego rodzaju spotkania są możliwością prezentacji nie tylko posiadanej wiedzy, ale również okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy, drukarniami. Dlatego są dla naszej firmy niezmiernie ważne – mówi Sławomir Kugaudo, prezes firmy Avargraf. – Tym bardziej cieszymy się, że nasze wystąpienie przygotowujemy wspólnie z firmą Edelmann Graphics, której bogate doświadczenie i wiedza na temat najlepszych dla użytkowników rozwiązań jest ogromna. Poznańska konferencja będzie więc nie tylko próbą wykrystalizowania zalet druku offsetowego oraz przedstawienia różnych możliwości konstrukcyjnych dla zespołów drukujących przeznaczonych dla druku offsetowego i przemysłu produkcji etykiet oraz opakowań. Będzie również możliwością wymiany poglądów oraz uzyskania informacji bezpośrednio od przedstawicieli firmy Edelmann Graphics GmbH.
 
Firma Edelmann Graphics GmbH, której wyłączne prawa do sprzedaży w Polsce posiada Avargraf, wznowiła swoją działalność w czerwcu 2003 r. Wywodzi się z dwóch przedsiębiorstw: Edelmann GmbH i Formall GmbH. Oba te przedsiębiorstwa zajmowały się przez wiele lat produkcją maszyn i urządzeń poligraficznych. Pierwsze z nich od roku 1953 wytwarzało małoformatowe arkuszowe maszyny offsetowe typu Practica na licencji firmy Manroland, drugie - od 1975 roku - wąskowstęgowe zwojowe maszyny offsetowe, przeznaczone do produkcji formularzy i druków mailingowych