Perfecta Technology Days 2019

 

W dniach 5-7 listopada br. odbywały się Dni Otwarte firmy Perfecta, której wyłącznym dystrybutorem na rynku polskim jest Avargraf. Wydarzenie,przebiegające pod hasłem „Perfecta Technology Days”, miało miejsce w fabryce krajarek w niemieckim Bautzen (Budziszynie).

 

Firma Perfecta – wiodący niemiecki producent krajarek oraz systemów cięcia – zaprezentowała efektywne wielkoformatowe, automatyczne systemy cięcia, możliwości automatyzacji cyklu produkcji i korzyści z tego wynikające. 

Najlepszą rekomendacją dla firmy Perfecta jest uznanie jej przez jedną z największych drukarń niemieckich FLYERALARM, której przed stawiciele po raz kolejny pojawili się podczas tegorocznej edycji Dni Otwartych. Nie zabrakło również licznego grona klientów z Polski oraz przedstawicieli firmy Avargraf.
Jedną z głównych atrakcji wydarzenia była prezentacja automatycznej linii cięcia, przeznaczonej do pracy z materiałami w dużym formacie. Firma Perfecta zaprezentowała w tym zakresie w pełni automatyczny cykl produkcyjny – linia Perfecta Premium Line 168 w konfiguracji z automatyczną stacją utrząsającą BASA, automatycznym przesuwaniem papieru BFS, stacją wyciskającą powietrze BPS, napędem linearnym, z przedłużonym prowadzeniem siodła, dłuższym stołem tylnym wraz z automatycznym ładowaniem papieru od tyłu, chwytakiem obrotowym BDG umożliwiającym cięcie z 4 stron oraz odkładaczem BA Auto pozwala na pracę bez udziału operatora.

Kolejnym zupełnie nowym rozwiązaniem prezentowanym podczas wydarzenia był system automatycznego generowania programów cięcia na podstawie plików z przygotowalni – Perfecta Straight 2 Cut, który po zeskanowaniu kodu kreskowego z arkusza samodzielnie pobiera z dysku sieciowego pliki z przygotowalni i na ich podstawie automatycznie generuje zoptymalizowane programy cięcia. System – jak podaje Perfecta – zapewnia oszczędność czasu dzięki wykorzystaniu danych z CtP i eliminacji ręcznego tworzenia programów cięcia. Generuje także oszczędności kosztowe dzięki wyeliminowaniu potencjalnych błędów w programach cięcia, jest łatwy w obsłudze i zapewnia efektywną obróbkę prac, a także bezpieczną produkcję niezależnie od umiejętności operatora.

Goście mogli także zobaczyć prezentację automatycznej stacji utrząsającej BASA, która samodzielnie pobiera papier z palety, odlicza, wyrównuje i przygotowuje stosy do cięcia. 

Kolejnym demonstrowanym rozwiązaniem było urządzenie do transportu stosów – BFS, dzięki któremu są one automatycznie przesuwane za pomocą systemu liniowego do stacji wyciskającej powietrze, a następnie wprost na tylny stół krajarki. Perfecta zaprezentowała także stację wyciskającą powietrze – BPS, która zapewnia wydajne usuwanie powietrza spomiędzy arkuszy, by uzyskać jak najlepszą jakość cięcia.

Goście mogli zobaczyć podczas pracy systemy cięcia Perfecta 78 Eco Line, Perfecta 80 Premium Line z systemem Straight 2 Cut, a także Perfecta 132 Premium Line z podnośnikiem BSH i utrząsarką BSB z serii Professional, z automatycznym przesuwaniem papieru z utrząsarki do krajarki, automatycznym systemem załadunku od przodu, automatycznym obracaniem ciętego materiału i wyrównywaniem stosu oraz odkładaczem BA Auto (z możliwością automatycznego cięcia materiału z 4 stron bez udziału operatora).

Perfecta to jedna z najbardziej znanych marek w Polsce. Samych krajarek zainstalowanych przez firmę Avargraf jest blisko 400. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się całe linie produkcyjne. Podczas Dni Otwartych wiele mówiono o precyzji, efektywności i wydajności – były to główne tematy prezentowane przybyłym licznie klientom z Polski – mówi Sławomir Kugaudo prezes firmy Avargraf. – Dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami uczestniczyli w Perfecta Technology Days. Takie spotkania to świetna okazja do zapoznania się z nowościami
w ofercie producenta oraz zobaczenia systemów w pracy "na żywo” ale także do rozmów na temat potrzeb oraz wyzwań jakie stają przed drukarniami. Wszystkich, którym nie udało się dotrzeć na Dni Otwarte zapraszamy do kontaktu z nami.