Kolor roku 2020 wybrany!

 

Classic Blue - ponadczasowy odcień wprowadzający ciszę i spokój, to kolor roku 2020, który został właśnie wybrany przez Instytut PANTONE. Jedna z najbardziej znanych marek w  branży poligraficznej od kilkunastu lat promuje w ten sposób swoje uniwersalne wzorniki kolorystyczne, które mają być inspiracją dla projektantów na kolejny rok.

Kolorem nadchodzącego  2020 roku został niebieski - 19-4052 Classic Blue. Barwa przypomina nieco niebo na krótko po zapadnięciu zmroku, elegancki w swojej prostocie niebieski ma być stabilnym fundamentem, na którym będziemy mogli budować, kiedy przekroczymy próg nowej ery. Kojący Classic Blue ułatwia koncentrację, która jest niezwykle ważna w czasach, w których technologia wyprzedza nasze zdolności przetwarzania wszystkiego. Taki wybór u progu wejścia w nowe dziesięciolecie wydaje się być nieprzypadkowy. Aby go dokonać eksperci w Pantone Color Institute co roku przeczesują świat w poszukiwaniu nowych, wpływów kolorów. Ich poszukiwania obejmują na przykład kino, wybiegi mody, ulice wielkich miast, galerie sztuki, nowinki w designie, popularne kierunki podróży, areny rozgrywek sportowych. 

„Żyjemy w czasach, które wymagają zaufania i prawdy. Ten rodzaj trwałości i pewności odzwierciedla kolor roku 2020 PANTONE Classic Blue, solidny i niezawodny niebieski odcień, na którym można zawsze polegać” – uzasadnia Leatrice Eiseman, executive director w Pantone Color Institute.