Aktualności numeru marcowego 2007

Avargraf dostarczył kolejne maszyny do firmy Print
W ostatnim czasie firma Avargraf dostarczyła kolejne urządzenia do Drukarni-Wydawnictwa Print z Pruszkowa. Pod koniec ubiegłego roku rozpoczęły tu pracę: nowa zautomatyzowana linia zszywająca HSB 7000 firmy Hohner Maschinenbau GmbH oraz Printlam 75 CTI – nowa automatyczna maszyna do jednostronnego laminowania na gorąco zadrukowanych arkuszy.

Nieco wcześniej Avargraf dostarczył tu czterokolorową maszynę MAN Roland z serii 300 oraz krajarkę Perfekta. Obecne zakupy są wpisane w konsekwentnie od lat realizowaną politykę biznesową firmy i wynikają z aktualnych potrzeb drukarni. Zautomatyzowana linia zszywająca HSB 7000 firmy Hohner Maschinenbau GmbH zastąpiła w zakładzie wcześniejszą linię zszywającą Harris Saddlebinder II 562, wyposażoną w 6 stacji. Wobec rosnących potrzeb drukarni jej właściciel, Zdzisław Skrzypczyk, zdecydował się na zakup nowoczesnej, spełniającej wymogi współczesnego rynku linii w rozszerzonej konfiguracji. Składa się ona z następujących sekcji: podstawowego modułu HSB 7000 wraz z zespołem zszywającym SU, wyposażonym w dwie głowice szyjące Universal 52/8 z możliwością szycia płaskiego i oczkowego, trójnóża T3, stacji nakładania okładki CF1, ośmiu pionowych samonakładaczy sfalcowanych arkuszy VF1 2:1 oraz wykładania strumieniowego SD1. Linia zbierająco-szyjąca wyposażona jest w system sterowania i kontroli elektronicznej na każdym etapie produkcji. Konstrukcja umożliwia szybką i całkowicie beznarzędziową regulację, co pozwala na zmianę formatów w ciągu zaledwie kilku minut. System modułowy zapewnia możliwość póĽniejszej integracji dodatkowych zespołów wraz ze wzrostem wymagań rynku i potrzeb drukarni.

Automatyczna maszyna do jednostronnego laminowania na gorąco zadrukowanych arkuszy – model Printlam 75 CTI – to drugie z zakupionych urządzeń. Składa się z automatycznego nakładaka, zespołu laminującego, automatycznego separatora arkuszy i wykładania. Pneumatyczny docisk, temperatura laminowania oraz prędkość maszyny ustawiane są przez operatora. Maksymalny format arkusza wynosi 750×1050 mm, zakres gramatur laminowanych podłoży: od 120 do 600 g/m2, prędkość urządzenia – 25 m/min.