Dni Otwarte w siedzibie firmy Perfecta w Bautzen/Niemcy - 17 i 18 .10.2012

„Korzystne finansowo cięcie w systemie oraz włączenie procesów cięcia w systemy workflow specyficzne dla danego klienta”

– to temat wiodący dni otwartych, które odbyły się 17 i 18 paĽdziernika b.r. w Bautzen, w siedzibie firmy PERFECTA Schneidemaschinenwerk GmbH – wiodącego niemieckiego producenta krajarek, trójnoży oraz systemów cięcia.

Maszyny produkowane przez firmę Perfecta, której wyłącznym przedstawicielem na rynek polski już prawie od 20 lat jest firma Avargraf, znane są z wysokiej jakości oraz najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w zakresie cięcia papieru.


Głównymi punktami tematycznymi spotkania były prezentacje systemów cięcia
o szerokościach 92 i 132 cm oraz automatycznej utrząsarki BASA.

Producent przedstawił również możliwości użytkowania danych pochodzących
z przygotowalni dla potrzeb procesu cięcia i włączenia w systemy workflow prezentując
w tym celu specjalne stanowisko robocze służące do generowania programów cięcia poza krajarką.
Demonstrowany podczas dni otwartych system cięcia PERFECTA 92 składa się kolejno
z krajarki Perfecta 92 TS wraz z opcjami automatycznego odprowadzania ścinek ASE,
siodła obrotowego, stołu do cięcia i stołów bocznych z mikroperforacją oraz podnośnika stosu BSH 3-650, półformatowej utrząsarki BSB 2L i półautomatycznego, półformatowego  układacza stosu BA 2 Ne, natomiast system cięcia PERFECTA 132 odpowiednio z krajarki PERFECTA 132 TS z opcjami napędu z podwójną śrubą pociągową, opuszczanego bocznego marginesu stołu oraz systemu transportu przy pomocy szczypiec BFS, utrząsarki BSB 5L w formacie A 0 i układacza stosu BA 3 z możliwością wykładania gotowego wsadu bezpośrednio na europaletę.
Systemy cięcia firmy Perfecta, światowego lidera w tym zakresie, dzięki inteligentnym kombinacjom krajarki i urządzeń peryferyjnych, z możliwością dopasowania konfiguracji zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami i potrzebami danego klienta, umożliwiają wzrost wydajności pracy krajacza nawet o 300 % zwiększając jednocześnie jej komfort i jakość. 
 
Kolejnym punktem prezentacji była automatyczna utrząsarka BASA 7 o zakresie formatów wejściowych arkusza od 56 x 66 cm do 126 x 165 cm w połączeniu z krajarką Perfecta 132 TS.
Maszyna BASA 7 jest w pełni automatycznym systemem utrząsania mogącym pracować również z problematycznymi materiałami takimi jak folie, tłoczone / perforowane papiery
i kartony lub też rożne papiery etykietowe, przygotowując  je w optymalny sposób do procesu cięcia. Ze stosu, podstawionego na palecie, następuje automatyczne odliczenie uprzednio zaprogramowanej ilości arkuszy w stosie, pobranie tego stosu, przeniesienie go
do utrząsarki, wykonanie pełnego procesu utrząsania z wykorzystaniem wałka wyciskającego, a na koniec automatyczne przekazanie tak przygotowanego materiału  do krajarki za pomocą szczypiec, bądĽ też wyłożenie na stół transferowy.    
Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że rozwiązania zastosowane w maszynie BASA 7 w znaczący sposób podnoszą wydajność pracy .

Pozostałymi zaprezentowanymi urządzeniami były:
Krajarka Perfecta 76 TS E sterowana z barwnego monitora dotykowego „touch screen”
w połączeniu z półformatową utrząsarką BSB 2e oraz Krajarka Perfecta 115 SE.


Krajarka Perfecta 115 SE to wersja ekonomiczna krajarki Perfecta 115 TS o długości cięcia
115 cm o bardzo korzystnej relacji możliwości i zakresu wyposażenia w stosunku do ceny maszyny. Wyposażona jest w nowoczesne sterowanie z barwnym monitorem ciekłokrystalicznym dotykowym „touch screen” o przekątnej 15” w połączeniu z dodatkową, zewnętrzną płaską klawiaturą foliową, innowacyjne wyposażenie do wymiany noża z dwupunktowym uchwytem, powierzchnie stołów chronione przed korozją w postaci blachy nierdzewnej, powiększone stoły boczne 620 x 820 mm, prawy i lewy wraz z kątami przekazującymi, 4 noże z wkładką ze stali HSS, 20 szpalt, przygotowanie do pracy z oprogramowaniem Cuttronic umożliwiającym pracę z systemem CIP 4, pliki JDF.

Wersja ekonomiczna krajarki Perfecta jest oferowana również dla długości cięcia 132 cm jako Perfecta 132 SE.           
  
Wszystkie krajarki są również przygotowane do użytkowania danych CIP w celu zestawienia
programu cięcia.