Nowość w ofercie firmy AVARGRAF: Sztance Rotacyjne ROLLEM INSIGNIA.

Firma AVARGRAF, dostawca nowych i używanych maszyn oraz materiałów poligraficznych, rozszerza portfolio oferowanych przez siebie rozwiązań dla drukarni. Nowością, dostępną już w najbliższym czasie są sztance rotacyjne INSIGNIA firmy ROLLEM International. Urządzenia te sprawdzą się w drukarniach wszelkiej wielkości – zarówno offsetowych, jak i w całości cyfrowych.

 

INSIGNIA to najnowsza, najbardziej wszechstronna linia urządzeń, które firma ROLLEM International przedstawiła w swojej 50-letniej historii. Te arkuszowe sztance rotacyjne, z magnetycznymi cylindrami mają nieograniczony potencjał by otworzyć ich użytkowników na nowe rynki, nowych klientów oraz nowe produkty.

W obliczu szybko rosnących segmentów druku etykiet i opakowań, maszyny firmy ROLLEM są kluczową propozycją ukierunkowaną na zyskowność.

Dzięki wszechstronności linii INSIGNIA, ich użytkownicy będą w stanie zaoferować swoim nowym oraz dotychczasowym klientom nieograniczoną liczbę nowych produktów.

 

Oferowane maszyny

Linia INSIGNIA składa się obecnie z modeli w dwóch rozmiarach. Model IS5, przeznaczony dla drukarń cyfrowych, może pracować z arkuszami o formacie maksymalnym 508 x 381 mm. Większy model – IS7, przeznaczony przede wszystkim dla drukarń offsetowych może pracować z arkuszami w formacie B2 i większymi: maksymalnie 609 x 762 mm. Oba modele są z dumą produkowane w USA.

 

Opcje konfiguracji

By w pełni spełnić potrzeby ich użytkowników obie maszyny są w szerokiej mierze konfigurowalne pod względem zastosowanych rozwiązań jak i opcji dodatkowych takich jak m.in. zróżnicowane systemy wykładania wyciętych użytków.

IS5 oraz IS7 mogą być dostarczone w jednej z dwóch konfiguracji: 1M lub 2M.

Pierwsza z nich - 1M - charakteryzuje się  pracą jednego (górnego) cylindra magnetycznego, który wycina użytki versus twardemu, litemu dolnemu cylindrowi kowalskiemu. 

Z kolei 2M - to konfiguracja dwóch cylindrów magnetycznych. Do wycinania wykorzystywane są tu dwa elastyczne wykrojniki magnetyczne – matryca oraz patryca.

Zapewnia to najwyższą możliwą jakość bigowania użytków – bigi są głębokie, wyraźne i równe, a papier nie ulega zniszczeniu.

Kolejną opcją konfigurowalną jest sposób zamontowania cylindrów. Dla użytkowników planujących w głównej mierze nacinać papier, dedykowane jest rozwiązanie ze zmienną odległością cylindrów – pozwala to na zastosowanie tych samych wykrojników dla materiałów o różnej grubości. Dla pozostałych osób zalecana jest konfiguracja, w której odległość pomiędzy cylindrami jest stała. 

 

Możliwości

Obie maszyny z linii INSIGNIA mogą wycinać, nacinać, bigować, perforować dowolne materiały o grubości do 0.61 mm. Możliwość zastosowania zarówno dla produkcji małych, jak i dużych nakładów czyni z maszyn IS5 oraz IS7 naprawdę wszechstronne urządzenia.

 

Dodatkowo urządzenia z linii INSIGNIA mogą pracować w linii ze składarko-sklejarką. Dzięki takiemu systemowi produkcja złożonych i sklejonych opakowań z zadrukowanego arkusza może być obsłużona przez jednego operatora, który nie musi ingerować w proces. Oferowana składarko-sklejarka może pracować zarówno z pojedynczymi użytkami, jak i z aż trzema użytkami równolegle.

 

Oprócz składarko-sklejarki wykładanie z maszyny może być realizowane na dwa sposoby – albo przez sztaplarkę na wysoki stos dostosowaną do typowych palet, lub wózków, albo przez zespół oddzielający ścinki od gotowych użytków, które z kolei dostarczane są na wykładanie strumieniowe, o dowolnej długości i szerokości.

 

Podsumowując: główne zalety urządzeń ROLLEM z linii INSIGNIA, oferowanych w Polsce przez AVARGRAF to:

 

  • Szybki czas narządu, który pozwala na rozszerzenie portfolio oferowanych produktów;
  • Wykonane w 100% w USA;
  • Łatwość obsługi pozwala na szybkie przeszkolenie operatorów;
  • Dostępność dla drukarni i introligatorni każdej wielkości;
  • Sztancowanie materiałów o grubości do 0.61 mm;
  • Prędkość do 5.000 arkuszy na godzinę
  • Nieograniczona liczba kształtów i wielkości nacinania, sztancowania, bigowania i perforowania

 

 

Przykładowe zastosowania to produkcja: pudełek, etykiet, teczek, zaproszeń, zawieszek na drzwi, kart lojalnościowych, biletów, wejściówek, naklejek, POSów, magnesów… Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia.

 

W celu uzyskania więcej informacji na temat sztanc rotacyjnych ROLLEM INSIGNIA zachęcamy do konataku z wyłącznym przedstawicielem marki w Polsce – firmą AVARGRAF.

e: avargraf@avargraf.pl

t: 22 331 33 33 

 

Filmy przedstawiające pracę maszyn można obejrzeć na stronie: www.facebook.com/avargraf