Partnerzy firmy Avargraf na targach drupa 2012 c.d. (14.03.2012)

Warszawa, 14.03.2012


Firma Avargraf zaprasza do odwiedzenia stoisk swoich partnerów podczas odbywających się od 3 do 16 maja br. w Düsseldorfie targów drupa 2012. Wśród wystawców zaprezentują się m.in. firmy: Perfecta Schneidemaschinenwerk GmbH (hala 13 stoisko A 79) - niemiecki producent  krajarek, trójnoży, linii tnących oraz urządzeń pomocniczych do krajarek Lamina System A/B (hala 12, stoisko C 25) - szwedzki producent  automatów i półautomatów do kaszerowania oraz automatycznych linii do klejenia opakowań zbiorczych, Schmedt e.K., H.-H. (hala 14, stoisko A 14) - niemiecki producent  urządzeń do oprawy twardej, a także GUK-Falzmaschinen Griesser & Kunzmann GmbH & Co. KG (hala 13, stoisko A15) – producent falcerek standardowych oraz specjalistycznych (m.in. do ulotek farmaceutycznych).Perfecta Schneidemaschinenwerk GmbH (hala 13 stoisko A 79) - niemiecki producent  krajarek, trójnoży, linii tnących oraz urządzeń pomocniczych do krajarek - przygotowała prezentację krajarek, które charakteryzują się wysoką szybkością cięcia oraz nastawiania. Będą wśród nich modele: TS 115/132/168 oraz UC 76/92 (do małych formatów). Krajarki Perfecta to sterowane komputerowo, programowalne maszyny do szybkich, precyzyjnych i wydajnych cięć, stosowane nawet do obróbki stosów delikatnego papieru. Na stoisku ich producenta prezentowany będzie również trójnóż SDY 2, przeznaczony do cięcia książek, broszur, czasopism i gazet w różnych formatach i wysokościach bloków; łatwy w obsłudze oraz dostosowaniu do wymogów każdego użytkownika.

Firma Schmedt e.K., H.-H. zapowiada wiele nowości podczas swojej prezentacji. Wśród nich znajdzie się między innymi PräziPur Pro – nowe, automatyczne urządzenie do klejenia/oprawy średnich nakładów. Pracuje ono z opatentowanym, zamkniętym systemem nanoszącym ze szczeliną, za pomocą którego można kleić zarówno grzbiety, jak i powierzchnie boczne. PräziPur Pro pracuje z napędzanymi sprężonym powietrzem pojemnikami na dwukilogramowe naboje z klejem topliwym PUR. Za pomocą opcjonalnie dostępnej jednostki możliwe jest używanie w PräziPur Pro kleju na gorąco zamiast kleju PUR. Zamiana z jednego kleju na drugi jest prosta i nie ma konieczności dokonywania tu żadnych prac mechanicznych. Całość sterowania, łącznie z ustawieniami podstawowymi/początkowymi, odbywa się za pomocą wielofunkcyjnego kolorowego pulpitu. Grubość i długość bloku mierzona jest automatycznie i przekazywana bezpośrednio do sterowania maszyny.

 

Kolejną nowością będzie urządzenie PräziCoat Pro - maszyna do nanoszenia kleju na gorąco z automatyczną kontrolą lepkości. Wyróżnia się ona bardzo czystym nanoszeniem kleju. Możliwe jest tu ustawianie zarówno prędkości obrotów wałka jak i grubości nanoszonej warstwy kleju. Wyposażona jest ponadto w automatyczny system kontroli lepkości (AVC), który reguluje zawartość frakcji stałej w kleju. Dzięki temu unika się przerw w pracy, spowodowanych mozolnymi, manualnymi kontrolami lepkości kleju.
Poza tym na stoisku firmy Schmedt e.K., H.-H. można będzie zobaczyć wiele innych urządzeń do oprawy twardej, za pomocą których można wykonywać cały szereg prac takich jak np. przygotowanie bloków książkowych; ręczne i automatyczne (przy zastosowaniu kleju PUR) klejenie ich grzbietów, z jednoczesnym oklejaniem wyklejkami połączonymi z gazą wzmacniającą klejony grzbiet; zaokrąglanie grzbietów bloków książkowych i okładek; obcinanie rogów oklejek okładek i nanoszenie na nie kleju; montaż okładek z oklejką; zawijanie oklejki z elementami okładki; prasowanie gotowych okładek; półautomatyczne wykonywanie okładek dla produkcji niskonakładowej; automatyczne wykonywanie okładek dla produkcji średnionakładowej; ręczne wykonywanie nadruków na okładkach lub gotowych blokach książkowych i albumach; półautomatyczne i automatyczne wykonywanie nadruków i złoceń na okładkach i gotowych blokach książkowych oraz albumach; zawieszanie bloków książkowych w okładkę, prasowanie gotowych książek i albumów oraz wypalanie rowka wzdłuż grzbietu.Kolejny partner Avargrafu - szwedzka firma  Lamina System A/B - zaprezentuje m.in. maszynę Glueline 3000, automat do klejenia non-stop i składania pudełek z jednego lub dwóch arkuszy kartonowych, podawanych za pomocą dwóch nakładaków pneumatycznych o dużej wytrzymałości. Program klejenia może być zapisany w pamięci systemu i zastosowany do powtarzających się zleceń. Glueline 3000 zbudowana jest z różnych modułów, zgodnie z potrzebami użytkownika, które dają się łatwo przemieszczać z użyciem pojazdów transportujących oraz łatwo i szybko zmontować.

 

Kolejnym prezentowanym urządzeniem będzie automat do kaszerowania FAS o dużej wydajności, który przeznaczony jest do kaszerowania: arkusz do arkusza papieru i tektura do tektury litej lub falistej. Maszyna wyposażona jest w górny podajnik arkuszy wyrównywanych wzdłuż tylnej krawędzi stosu, a dolne arkusze podłoża uzupełniane mogą być bez zatrzymywania maszyny. Charakteryzuje się budową modułową i zbudowana jest na sztywnej konstrukcji ramowej, która gwarantuje bardzo dużą wytrzymałość urządzenia.

 

Kolejna propozycja firmy Lamina System A/B to półautomat do kaszerowania SA,  przeznaczony do kaszerowania: arkusz do arkusza papieru i tektura do tektury litej lub falistej. Arkusze podłoża pobierane są automatycznie za pomocą ramienia ze ssawkami, a arkusze górne podawane są ręcznie.

 

Niemiecka firma GUK-Falzmaschinen Griesser & Kunzmann GmbH & Co. KG (hala 13, stoisko A15) – producent falcerek standardowych oraz specjalistycznych (m.in. do ulotek farmaceutycznych) zaprezentuje z kolei podczas targów drupa 2012 falcerkę do outsertów w systemie VIJUK, agregat falcujący FA 53 (dwa złamy równoległe, nożowe); maszynę do łączenia dwóch lub trzech outsertów razem; falcerkę do ulotek farmaceutycznych FA 35/8 SVA; falcerkę kieszeniowo – nożową K 74/4 KL F4 w wersji Eco z prasą do sfalcowanych składek z wykładaniem w pozycji pionowej BAS STB 800 oraz falcerkę z automatycznym ustawianiem FA 50-70, a także linię mailingową.  


Podczas targów drupa swoje rozwiązania zaprezentują również pozostali partnerzy firmy Avargraf: Hohner Maschinenbau GmbH (hala 06, stoisko B 26) - niemiecki producent linii zbierająco-szyjących, maszyn do szycia drutem i głowic do szycia drutem; Dürselen GmbH (hala 06, stoisko A 44) - niemiecki producent  wiertarek do papieru; Technomac S.r.l. - włoski producent  systemów do laminowania przy użyciu termofolii lub folii klejonych na bazie wody (hala 11 stoiska B 43 i C 36); Rachner Maschinenbau GmbH & Co. KG (hala 12, stoisko B 50) –  niemiecki producent maszyn do odwracania stosu; GUK-Falzmaschinen Griesser & Kunzmann GmbH & Co. KG (hala 13, stoisko A15) – producent falcerek standardowych oraz specjalistycznych (m.in. do ulotek farmaceutycznych); Busch GmbH, Gerhard (hala 13, stoisko A 37) - niemiecki producent  maszyn do wykrawania etykiet, banderolujących, do banderolowania wykrojonych etykiet; Bourg S.A./N.V., C.P. (hala 13, stoisko B 69) - belgijska firma, światowy lider w produkcji maszyn do oprawy broszurowej oraz zeszytowej, jak również maszyn do oprawy bezszyciowej (klejarek); Bacciottini Group S.r.l. (hala 13, stoisko A 02) - włoski producent  bigówko–perforówek oraz U.S. Paper Counters (hala 15, stoisko A 23-9) - amerykański producent urządzeń do odliczania arkuszy i wstrzeliwania taśmy; Merlin (hala 16, stoisko 16C77) - austriacki producent systemów nawilżania powietrza w halach.

 


Wszystkie te firmy zapowiadają wiele interesujących prezentacji podczas targów drupa 2012. Na wszystkich stoiskach partnerów będzie można spotkać się z przedstawicielami firmy Avargraf, którzy pomogą zapoznać się z ofertą danego producenta i będą do dyspozycji gości udzielając informacji.  Avargraf prosi o kontakt wszystkich chętnych, którzy chcieliby umówić  się na spotkanie (pod numerem telefonu: 22 331 33 33 lub mailowo: avargraf@avargraf.com.pl) oraz zachęca do odwiedzenia strony internetowej www.avargraf.com.pl