Partnerzy firmy Avargraf na targach Ipex – nowe rozwiązania i możliwości

Warszawa, 25.03.2010

Podczas tegorocznej edycji targów Ipex, które odbywać się będą od 18 do 25 maja w halach National Exhibition Centre w Birmingham, swoje najnowsze i najciekawsze rozwiązania prezentować będzie wielu partnerów firmy Avargraf – od wielu lat zajmującej się sprzedażą maszyn i materiałów poligraficznych na rynku polskim. Wśród stoisk targowych odnaleĽć można będzie propozycje takich firm jak: Lamina Systems AB (pawilon 19, stoisko F 771), Tauler Maquinaria (pawilon 19 stoisko 19C710), Hohner (pawilon 20 stoisko: 20D 691), CP Bourg (pawilon 19, stoisko E-730), James Burn International (pawilon 19, stoisko D 740), Rachner (Pawilon 6 stoisko B525). Wszystkie są w naszym kraju reprezentowane przez Avargraf.

 

To kolejna impreza targowa, gdzie z pewnością pojawi się wielu gości z naszego kraju, stąd już dziś serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoisk firm, które reprezentujemy na rynku polskim –  mówi Sławomir Kugaudo, prezes firmy Avargraf. - Z pewnością zaproponowana oferta zainteresuje wielu z odwiedzających targi gości, bo wielu drukarzom prezentowane urządzenia mogą przynieść wymierne korzyści, co ma niemałe znaczenie w okresie nieco trudniejszej koniunktury rynkowej. Propozycje naszych partnerów są doskonałą alternatywą dla przyspieszenia czasu produkcji, obniżenia jej kosztów, a co za tym idzie uzyskania przewagi konkurencyjnej na rynku zleceń.

 

Wśród prezentowanych urządzeń podczas targów Ipex swoje najciekawsze rozwiązania zaprezentuje szwedzka firma Lamina Systems AB, która od wielu już lat dostarcza urządzenia i rozwiązania dla branży poligraficznej, opakowaniowej i reklamowej. Podczas targów w Birmingham zaprezentuje automat do kaszerowania 1620 Blackline o stosach 800/500 oraz automat to klejenia pudeł Glueline 2000.

Blackline przeznaczony jest do kaszerowania w trybach: arkusz do arkusza papieru i tektura do tektury litej lub falistej. Maszyna charakteryzuje się budową modułową i zbudowana jest na sztywnej konstrukcji ramowej, zapewniającej dużą jej wytrzymałość. Ustawienia i zmiany parametrów wykonuje się tu bardzo szybko i łatwo, bez konieczności używania narzędzi. Kolejną propozycją tej firmy, prezentowaną podczas targów Ipex, będzie automat do klejenia pudeł Glueline 2000 o budowie modułowej, która wykorzystuje zarówno klej na gorąco jak i klej zimny, a programy klejenia mogą być zapisane w pamięci tego systemu i zastosowane do powtarzających się zleceń.

Firma Tauler Maquinaria  - hiszpański producent maszyn do laminowania na gorąco – zaprezentuje w Birmingham swoje urządzenia z serii Printlam. Portfolio maszyn tego producenta jest niezwykle szerokie: począwszy od ręcznych, półautomatycznych i w pełni zautomatyzowanych maszyn do laminowania, aż po rozwiązania modułowe i projekty w zakresie produkcji wielkoformatowej, które można dostosować do bieżących i przyszłych potrzeb klienta. Na targach Ipex zaprezentowane zostaną m.in. rozwiązania dla małych drukarń czy punktów kserograficznych, przeznaczone do laminowania produktów drukowanych w maszynach offsetowych i cyfrowych, a także model PrintLam B2, przeznaczony zarówno dla małych i średnich firm oraz obu ww. technologii. Modele Printlam CTIS +75 – kolejny z prezentowanych podczas targów urządzeń - to modułowe i wszechstronne rozwiązanie dla średnich i dużych klientów, którzy zakładają szybki rozwój swoich przedsiębiorstw. Nowością, prezentowaną podczas targów Ipex będzie maszyna Printlam Smart Matic, gdzie w stosunku do poprzedniego modelu - automatycznej maszyny PRINTLAM  B2    do jednostronnego laminowania na gorąco folią polipropylenową - producent wprowadził szereg ulepszeń.

                                                                                                     

Natomiast w parku maszynowym prezentowanym na stoisku niemieckiej firmy Hohner Maschinenbau GmbH zaprezentowana zostanie zautomatyzowana linia zszywająca HSB 10000 - S do wydajnej obróbki złamanych arkuszy, posiadająca kompaktowe wymiary oraz  elektroniczną kontrolę na każdym etapie produkcyjnym,  co umożliwia jednoosobową obsługę urządzenia. Dodatkowo istnieje tu możliwość zapisywania ustawień w pamięci maszyny przez naciśnięcie przycisku – automatyczne ich przywołanie. Kolorowy ekran dotykowy z czytelnie zaprojektowanym menu pozwala na bardzo proste sterowanie funkcjami systemu. Możliwa jest również elektroniczna kontrola i monitoring na każdym etapie produkcji.

Ponadto na stoisku tego producenta można będzie zobaczyć takie urządzenia jak: zszywarki Economy i Exact oraz Exact Plus (ze stacjami ręcznego nakładania) a także głowice szyjące drutem.

 

Swoją bogatą ofertę podczas targów Ipex zaprezentuje również firma CP Bourg. Trzonem jej prezentacji będzie m.in. BME – dwumodułowy automat do produkcji broszur, zapewniający szycie i falcowanie w jednym module i obcinanie czołowe w osobnym. To w pełni automatyczne urządzenie do produkcji broszur, współpracujące ze zbieraczkami wieżowymi BSTd+ oraz Bite, w przyszłości pracować będzie on-line z drukarkami cyfrowymi do dużych formatów. BME to całkiem nowa konstrukcja, która charakteryzuje się wieloma unikalnymi cechami. BSTe- nowy model zbieraczki CP Bourg – to kolejne urządzenie, które będzie prezentowane podczas targów Ipex. Zostało zaprojektowane z myślą o potrzebach zarówno drukarni cyfrowych jak i offsetowych. Wyróżnia się spośród urządzeń konkurencyjnych maksymalnym formatem zbieranych arkuszy, który wynosi 370 x 600 mm. Klejarka BB 3002 – kolejne urządzenie, które będzie można zobaczyć na stoisku CP Bourg - zaprojektowana została z myślą o drukarniach cyfrowych i dostosowana jest perfekcyjnie do ich potrzeb i specyfiki. Zasadniczym udogodnieniem, które wpływa jednocześnie na wynikową wydajność urządzenia, wydatnie ją zwiększając, jest szybkość i łatwość ustawień przyszłego zadania (do 30 sekund) oraz korekty tych ustawień. Odbywają się one na dużym, czytelnym, świetnie zaprojektowanym ekranie dotykowym, na którym w precyzyjny sposób zaplanować można parametry przyszłej pracy.

Firma CP Bourg, przygotowała dla swoich gości targową niespodziankę – dla prezentacji linii do produkcji broszur szytych drutem BSF/BCM/BME co 30 minut każdego dnia targów organizować będzie specjalne show z profesjonalnym prezenterem. Firma zaprezentuje ponadto na swoim stoisku linie składające się z urządzeń BSTE20 + BME+CC  (dwie zbieraczki wieżowe BSTE, automat BME i utrząsarka); BSF/BDF w konfiguracji z czytnikiem kodów kreskowych; BSF/BDF w konfiguracji z czytnikiem kodów kreskowych; BB3002  i BBR z klejeniem na gorąco oraz urządzeniem Versapail  i BHCE (prawdopodobnie prezentowane będzie z trójnożem CMT330). CP Bourg zaprezentuje ponadto BB2000  - klejarkę bez frezu oraz urządzenie BHCE. Dodatkowo urządzenia tego producenta prezentowane będą na stoiskach: HP Indigo - BB3002 z klejeniem na gorąco i trójnożem CMT330;  firmy Watkiss - BSF w kolorach Watkiss i pod ich nazwą (produkt OEM ) zostanie pokazane w połączeniu z Watkissa Power Edge Module  oraz na stoisku Xeroksa - BMEx w linii z IGEN 4.

Swoją siłę w różnorodności zaprezentuje w Birmingham firma James Burn International (JBI). Wśród prezentowanych modeli znajdą się urządzenia: PB34, Tri-O 34, Tri-O 50 Cal, EB3500 , PB3300. Można będzie zobaczyć także perforatorkę P3400. Maszyna jest zwartym i kompaktowym urządzeniem dedykowanym do małych i średnich nakładów. Dzięki swojej konstrukcji, jest przystosowana do jednoczesnego perforowania i odbierania prac w jednej operacji. Odwiedzający targi będą mogli również zobaczyć urządzenie P3400M (w wersji manualnej). Kolejna prezentowana maszyna P 5000 - zaciskarka EB 5000 - została zaprojektowana z myślą o wydajnym zaciskaniu spiralek Wire-O. Jest ona idealnym rozwiązaniem dla klientów, którzy cenią sobie prostotę obsługi połączoną z niezawodnością pracy, ale przede wszystkim dla tych, którym zależy na funkcjonalności maszyny.

Maszyna WOB 3500 – to kolejna propozycja firmy JBI. Jest szybką, półautomatyczną zaciskarką spiralek typu Wire–O, mogącą wykonywać do 1000 opraw na godzinę. Urządzenie charakteryzuje się wyjątkowo łatwą obsługą i sterowaniem z panelu dotykowego oraz możliwością pracy na różnych formatach. Została zaprojektowana do łatwej i bezproblemowej współpracy z automatycznymi perforatorkami Alpha – doc oraz Docu – Punch i w połączeniu z nimi tworzy niezawodny zestaw do oprawiania różnych dokumentów (w tym wydruków cyfrowych oraz druków uszlachetnianych) a także kalendarzy. Dodatkową zaletą jest możliwość oprawiania z zawieszką. Ponadto firm JBI zaprezentuje urządzenia:  EX610 Duplex i EM520 with RS520 & SFM520 feeder, także nowości: BB400 Speedbind, Unicoil 500A, BB50H with Wire-O Flex system oraz Docupunch.

Odwiedzający targi Ipex będą mogli również zobaczyć urządzenie do odwracania stosu – model RD 1000 PA/R+S firmy Rachner na stoisku tego producenta. Urządzenie oferuje dodatkową opcję napowietrzania stosu i opcję wyrównywania stosu poprzez jego utrząsanie w celu ułatwienia dalszego procesu drukowania.

 

Mamy nadzieję, że tak bogata oferta naszych partnerów przyciągnie do Birmingham wielu klientów również z Polski i w najbliższej przyszłości ich wizyta na targach przełoży się na biznesowy sukces rodzimych drukarzy, który możliwy jest m.in. dzięki wykorzystywaniu w codziennej produkcji najbardziej nowoczesnych rozwiązań, a takie na targach Ipex prezentować będą nasi partnerzy – mówi Sławomir Kugaudo.