PO TARGACH POLIGRAFIA 2009 - SIŁA W RÓŻNORODNOŚCI

Trzystumetrowe stoisko, ponad dwadzieścia prezentowanych urządzeń, niemal trzydzieści osób obsługujących targi, pięć sprzedanych urządzeń i setki zainteresowanych klientów to liczby podsumowujące udział firmy Avargraf w targach Poligrafia 2009, jakie odbywały się w dniach 21- 24 kwietnia br.


Tegorocznej edycji targów towarzyszyło wiele emocji. Wiele firm zdecydowało się
w ogóle nie wziąć w niej udziału. Przyznam, że i nasza decyzja nie była łatwa. Sytuacja ekonomiczna w ostatnich miesiącach była trudna, jednakże jej poprawa, jaką obserwujemy w ostatnim czasie spowodowała, że firmy zaczęły inaczej spoglądać na inwestycje. Uruchomienie procesów dofinansowania w ramach funduszy europejskich również otworzyło nieco rynek na inwestycje, co przełożyło się na naszą decyzję o udziale w Poligrafii. Od wielu już lat bierzemy bowiem udział w tej największej imprezie branży poligraficznej w naszym kraju, zawsze staramy się prezentować ciekawe rozwiązania, które – co potwierdza tegoroczna edycja - spotykają się z ogromnym zainteresowaniem odwiedzających imprezę. Liczby sprzedanych przez nas maszyn podczas samej imprezy targowej oraz zainteresowanych klientów naszą ofertą mówią same za siebie i są potwierdzeniem tego, że było warto tu być – mówi Sławomir Kugaudo, prezes firmy Avargraf Sp. z o.o.


Poza horyzontem
Firma Avargraf podczas targów Poligrafia 2009 prezentowała swoją ofertę pod hasłem „Wykraczamy poza horyzont”. Wiele z prezentowanych tu maszyn posiada bowiem zupełnie nowe możliwości i rozwiązania. Do najbardziej interesujących należy zaliczyć linię do oprawy zeszytowej firmy C.P. Bourg. Prezentowana w Poznaniu maszyna znajduje się obecnie w fazie testów użytkowników i niebawem rozpocznie się jej produkcja. Możliwość zaprezentowania w Polsce tego urządzenia była dla nas wyróżnieniem. Jest to ciekawa maszyna, która powstała w odpowiedzi na potrzeby rynkowe. Innowacyjność prezentowanego systemu polega między innymi na większym zakresie formatów (co daje możliwość pracy z broszurami A4 w układzie albumowym) i większą pojemnością podajnika (co pozwala uzyskać nieosiągalną jeszcze nigdy dotąd wydajność) – mówi Sławomir Kugaudo.
Równie interesującą nowością była prezentowana po raz pierwszy w naszym kraju linia do pakowania wydawnictw Entrance firmy Syspac. To innowacyjna linia do insertowania, pakowania oraz adresowania zapakowanego produktu. Łatwa w obsłudze, zaprojektowana jest do pracy samodzielnej oraz w linii z taśmowcami i oklejarkami.
Zainteresowaniem odwiedzających stoisko firmy Avargraf cieszyła się również linia do oprawy broszurowej z szyciem drutem przez grzbiet - Hohner HSB 8000, kolejna nowość w ofercie Avargraf. Linia składa się z: 4 samonakładaczy do składek oraz nakładacza okładkowego, trójnóża a także funkcji wykładania.
Firma Avargraf zaprezentowała również w Poznaniu nową złamywarkę kieszeniowo-nożową K 54/6 KTL FL 3-54 firmy GUK z innowacyjnym sterowaniem L4/M4 i barwnym monitorem dotykowym typu „touch screen” oraz jednonożową krajarkę Perfecta 115 TS o długości cięcia do 115 cm, w której zostało wprowadzone najbardziej innowacyjne sterowanie TS, jako trzecia generacja sterowania pracą krajarki w oparciu o barwny monitor dotykowy „touch screen” o przekątnej 19” przy formacie 16:10 zastępująca wcześniejsze wersje sterowania z monitorem dotykowym HTVC i TVC. W przypadku sterowania TS po raz pierwszy wszystkie funkcje służące do sterowania pracą krajarki zostały zintegrowane w monitorze, co pozwoliło na całkowite wyeliminowanie dodatkowej płaskiej klawiatury umieszczonej na przednim panelu obsługowym maszyny i jest nowością w skali światowej.  
Nowością była również PräziCase EC-3 - półautomatyczna maszyna do wykonywania okładek w oprawie twardej. Wykonuje zarówno pojedyncze egzemplarze, jak i produkcję seryjną. Urządzenie sterowane jest mikroprocesorem przy użyciu monitora dotykowego, a wszystkie wymiary po rozpoznaniu wyrobu przez czujniki sensorowe są automatycznie nastawiane.

Sprzedane urządzenia
Firma Avargraf może pochwalić się sprzedażą aż pięciu urządzeń. Cieszy nas fakt, że były to w niektórych przypadkach sprzedaże wcześniej zupełnie nie umawiane, a będące wynikiem porównania oferty maszyn na samych targach. To miłe, że mając do wyboru także wiele innych urządzeń klienci decydują się na nasze rozwiązania – mówi Sławomir Kugaudo.
W ciągu czterech dni targowych firma Avargraf sprzedała maszynę do zawieszania bloków w okładkę twardą Präleg HHS 1805 - nabywcą są Wąbrzeskie Zakłady Graficzne z WąbrzeĽn. Sprzedano również: automatyczną bigówkę firmy Bacciottini -  nabywcą jest Miedziowe Centrum Kształcenia Kadr w Lublinie, maszynę do laminowania PRINTLAM B2 hiszpańskiej firmy Tauler Maquinaria   -nabywcą jest Drukarnia OFFDRUK w Łomiankach koło Warszawy, maszynę do kaszerowania Basic 1111 szwedzkiej firmy LAMINA SYSTEM - nabywcą jest Drukarnia TAMIR z Bystrzycy Kłodziej oraz używaną falcerkę EUROFOLD 235  - nabywca: Drukarnia Classic z Poznania.
Zapoczątkowaliśmy również wiele ciekawych kontaktów, które - jak mamy nadzieję - zaowocują sprzedażą w najbliższej przyszłości – mówi Sławomir Kugaudo.

Niesłabnące zainteresowanie
Odwiedzający Poligrafię mogli również zobaczyć urządzenia, które od jakiegoś już czasu znajdują się w ofercie Avargrafu, a które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem rodzimych zakładów poligraficznych. Należą do nich: urządzenie do odwracania stosu – model RD 1000 PA/R+S firmy Rachner, maszynę do nanoszenia kleju PRÄZICOAT typ 500, prasę do książek oprawionych w okładkę sztywną i do wypalania rowków Präform HHS 21, maszynę do zawieszania bloków książkowych w okładkę sztywną - model Präleg HHS 1805 oraz urządzenia firmy CP Bourg: klejarkę BB 3002, linię do broszur szytych drutem składającą się ze zbieraczki BSTd+, automatu BDF (łączącego w jednym module funkcje zszywania, złamywania i obcinania) i sztaplarki TDT oraz Bourg BSTE + BME – linię zbierająco – broszurujacą.
Avargraf zaprezentuje także bigówkę PIT STOP Speed firmy Bacciottini, systemy nawilżania hal firmy Merlin, automat do kaszerowania firmy Lamina model Blackline 1620, narzędzia do złamywarek Tech-ni-Fold firmy Uwe Reimold, maszyny firmy James Burn International: EB 5000 – elektryczne urządzenie do zamykania spirali i P 5000 - maszynę do wycinania otworów oraz automatyczną maszynę do laminowania na gorąco PrintLam B2 firmy Tauler.

Jesteśmy przekonani, że nasza siła tkwi w różnorodności oferty, co udało nam się doskonale pokazać podczas tegorocznych targów Poligafia. Nasze niemal już 20-letnie doświadczenie pokazuje, że udaje nam się trafiać w oczekiwania klientów. Wielu z nich podejmując z nami współpracę „naście” lat temu, stale ją kontynuuje, co jest dla nas najlepszą wizytówką. Proponowana przez nas wysoka jakość usług związanych ze sprzedażą oraz serwis naszej firmy zaspakajają oczekiwania drukarń, co z kolei pozwala nam stale się rozwijać sięgając coraz dalej „poza horyzont możliwości” – podsumowuje Sławomir Kugaudo.