"POLIGRAFIKA" -11/2002 - Dni Otwarte w firmy

W dniach 13 i 14 września br. w siedzibie firmy Perfecta w Bautzen (Niemcy) zostały zorganizowane Dni Otwarte.

Na całkowicie zrekonstruowanym i odnowionym terenie fabryki zostały przedstawione czołowe produkty tej firmy, takie jak:

* krajarka jednonożowa Perfecta 76 UC;
* linia do cięcia składająca się z: podnośnika stosu ciętego materiału SL 10 P, utrząsarki z wałkiem wyciskającym SA 110 A, krajarki Perfecta 115 TVC z monitorem ciekłokrystalicznym "touch screen" oraz sterowanym komputerowo krzywieniem i pochyleniem siodła a także układarki stosu BA 3N;
* trójnóż SDY-2;
* trójnóż Circut BoD-F;
* trójnóż o wysokiej wydajności Trim Star 110;
* maszyna do oprawy bezszwowej Perfecta Bookline 1800;
* urządzenie do odwracania stosu papieru PT 10 PAJ.

Ponadto zaprezentowano automatyczną linię do wiercenia otworów w blokach i zaokrąglania rogów produkcji niemieckiej firmy H.-J. Dürselen.

Ponadto zaprezentowano automatyczną linię do wiercenia otworów w blokach i zaokrąglania rogów produkcji niemieckiej firmy H.-J. Dürselen.

Swoją premierę miała maszyna do oprawy bezszwowej Perfecta Bookline 1800.

Ma ona wydajność do 1800 produktów/h, ręczne podawanie bloku, automatyczne podawanie okładki wraz z jej przegniataniem (bigowaniem), frezowanie grzbietu, wyrównywanie położenia składek w bloku przez utrząsanie, nanoszenie kleju gorącego (z programowanym początkiem i końcem ścieżki klejowej), wbudowany tzw. premelter (dodatkowy zbiornik kleju), klejenie boczne, automatyczne zaciąganie bloku w okładkę, wykładanie na transporter. Maszyna może pracować oddzielnie (w wersji "solo") lub w linii potokowej z trójnożem.

Podczas Dni Otwartych współpracowała ona w linii potokowej z trójnożem Circut Bo D-F, który to trójnóż miał premierę podczas targów IPEX 2002. Trójnóż ten będący nowatorskim i jedynym na świecie tego typu rozwiązaniem zostanie szczegółowo omówiony w osobnym artykule.