"POLIGRAFIKA" 3/2003 -POLIGRAFIA 2003 - sporo premier

Na zbliżających się targach POLIGRAFIA 2003 swoje stoiska zapowiedzieli niemal wszyscy najważniejsi dostawcy maszyn i urządzeń dla branży poligraficznej. Nie zabraknie też firm oferujących podłoża, materiały i usługi poligraficzne. Poniżej prezentujemy przegląd oferty targowej firm, które zapowiedziały swój udział w tegorocznej POLIGRAFII.

Agfa

Podczas tegorocznych targów Agfa zaprezentuje system CtP Palladio (na zdjęciu), całkowicie zautomatyzowaną, półformatową (B2) naświetlarkę z płaskim łożem przeznaczoną dla małych i średnich drukarń. Zwiedzający będą mogli też obejrzeć podczas pracy cyfrowy system odbitek próbnych AgfaJetSherpa. Na stoisku znajdą się trzy modele

tego urządzenia: AgfaJet Sherpa 24m (o szerokości 610 mm), AgfaJet Sherpa 43 (szerokość 1092 mm) oraz Grand Sherpa (szerokość 1653 mm). W zakresie workflows Agfa pokaże najnowsze wersje systemu Apogee: Apogee Series 3 oraz ApogeeX. Uzupełnienie systemów stanowi nowy moduł Raster Blaster umożliwiający sterowanie większością naświetlarek CtP i CtF innych firm oraz łatwą integrację systemów z urządzeniami będącymi już w posiadaniu klientów.

Akon

Nowością w ofercie firmy Akon będzie oprogramowanie usprawniające system obiegu cyfrowych dokumentów — CaslonSoft firmy CaslonFlow. Niedawno Akon został polskim przedstawicielem tej duńskiej firmy. Poza tym firma będzie prezentować skanery Umax, całą paletę produktów firmy I.R.I.S. (skanery ręczne, oprogramowanie OCR i programy do tworzenia ręcznej bazy danych z wizytówek), oprogramowanie PitStop do produkcji i certyfikacji plików PDF firmy Enfocus, oprogramowanie do impozycji firmy Quite, a także produkty Agfy i farby oraz dodatki Akzo Nobel Inks.

Ankovo

Firma Ankovo, uczestnicząca już tradycyjnie w targach POLIGRAFIA jako wystawca, w tym roku przedstawi nowe rozwiązania technologiczne w maszynach Adast, nową wersję krajarki Adast Maxima oraz urządzenia peryferyjne — systemy zdalnego sterowania w maszynach. Będzie się można również zapoznać z ofertą farb drukarskich holenderskiej firmy Van Son.


Atrium

Na stoisku firmy znajdą się plotery rozpuszczalnikowe: znany już na polskim rynku Mutoh Toucan oraz nowość — plotery firmy Tiara: Tiaraopal i Tiarasapphire, których cechą szczególną jest zastosowanie systemu kolorów Pentachrome (CMYRedBlue + czarny), umożliwiającego uzyskanie rozszerzonego spektrum barw. Atrium zaprezentuje też ploter Mutoh Falcon wyposażony w specjalny zestaw atramentów sublimacyjnych, przeznaczony do bezpośredniego zadrukowywania flag i tekstyliów.

Uzupełnieniem oferty będą skanery wielkoformatowe Vidar Atlas oraz kolejna nowość na polskim rynku — skanery Colortrac. Wśród eksponowanych ploterów tnących na szczególną uwagę zasługuje Mutoh Ultima z możliwością cięcia konturowego.


Avargraf

W dziedzinie maszyn introligatorskich firma Avargraf pokaże zupełną nowość — linię do produkcji broszur SMB4 firmy C.P. Bourg składającą się ze zszywarki, złamywarki i obcinarki. Linia charakteryzuje się automatycznym ustawianiem (wymiary dokumentu, miejsca zszywania) w przypadku typowych wymiarów arkuszy; inne formaty można ustawiać z interfejsu użytkownika. Umożliwia ona wybór dwóch trybów pracy: zszywanie zeszytowe lub zszywanie blokowe.

Nowością w ofercie firmy Avargraf będzie automat wykrawający TS 74 firmy Kama. Poza tym w zakresie postpress można będzie obejrzeć m.in.: krajarkę, trójnóż, utrząsarkę i podnośnik stosu papieru firmy Perfecta, złamywarki GUK, maszyny do spiralowania i wycinania otworów James Burn, zszywarki drutem Hohner oraz maszyny do oprawy książek firmy Schmedt.

Zwiedzający zobaczą również maszyny i wyposażenie dla przygotowalni: wywoływarkę Interplatter 66 firmy Glunz&Jensen i kopioramę Copyplate 700 firmy Polygraph.

Prezentowane będą również nowości w asortymencie materiałów dla poligrafii. Od lutego br. firma Avargraf została dystrybutorem chemii drukarskiej i produktów specjalnych brytyjskiej firmy ABC Chemical Company Ltd. Z tej oferty na stoisku zostaną m.in. zaprezentowane dodatki do wody, środki czyszczące do maszyn, dodatki do farb offsetowych.

Na stoisku znajdą się też farby offsetowe firmy Flint-Schmidt, płyty offsetowe konwencjonalne i termiczne CtP oraz chemia firmy Kodak Polychrome Graphics, system Super Blue zapobiegający rysowaniu wałków w maszynach drukujących i in.


Barmey

Firma Barmey Wojciech Barabasz, przedstawiciel holenderskiej firmy Apex Europe, przedstawi wałki ceramiczne oraz moletowane w stali i chromowane, tuleje rastrowe Ultraquick i wałki klejowe. Demonstrowana będzie również nowa technologia grawerowania Ultra-Melt. Najnowszą ofertą będą stalowe listwy raklowe produkcji szewajcarskiej firmy EcoGraph. Jako uzupełnienie prezentowane będą środki chemiczne do czyszczenia wałków i polimerów przyjazne dla środowiska, w tym po raz pierwszy — środki H.D. (Heavy duty) oraz Liquid. Zostanie także zaprezentowany system czyszczenia mechanicznego BioJet bezpieczny dla aniloksów.

Na stoisku można się będzie również zapoznać z metodami pomiaru pojemności farbowej wałków rastrowych oraz uzyskać porady w zakresie doboru parametrów rastra do konkretnych zadań.


Deva-Print

Na stoisku firmy Deva Print będzie wystawiona 6-kolorowa maszyna arkuszowa KBA Rapida 74-6+L (format 52 x 74 cm) firmy Koe-nig&Bauer AG, wyposażona w zespół lakierujący z raklem komorowym oraz przystosowana do drukowania na kartonie do grubości 0,8 mm. Obecni na stoisku przedstawiciele firmy KBA oraz innych firm reprezentowanych przez Deva-Print będą udzielać zwiedzającym wszelkich informacji i odpowiadać na ewentualne pytania.


Dienes Polska

Firma Dienes Polska zaprezentuje noże introligatorskie i szpalty, noże do trójnoży, systemy cięcia papieru, folii, filmu itp., noże krążkowe dla przemysłu poligraficznego i papierniczego oraz wały i głowice rozprężne.


DM System

Krakowska firma DM System, reprezentująca w Polsce firmę Esko-Graphics, przedstawi — po raz pierwszy w Polsce — półautomatyczną pełnoformatową naświetlarkę CtP PlateDriver 8-up, pracującą w technologii lasera fioletowego, wraz z oprogramowaniem FlowDrive v. 4.2. Na stoisku będzie się można również zapoznać z oprogramowaniem ArtiosCAD v. 5.0; jest to kompletny pakiet oprogramowania do projektowania i produkcji opakowań.

Poza produktami Esko-Graphics zostanie zaprezentowana bogata oferta densytometrów włoskiej firmy Viptronic.


Erka

PPWH Erka pokaże na stoisku produkty kilku firm, które reprezentuje na polskim rynku. Będą to: linia do produkcji broszur, złamywarko-zszywarka Foldnak M-2, wiertarki do papieru i zszywarki klamrami firmy Nagel, złamywarki do papieru Eurofold firmy Multigraf oraz Digilas "E" — laserowa naświetlarka CtP do płyt fotopolimerowych dla fleksografii firmy Dätwyler. Dostępne będą też informacje nt. pozostałych firm reprezentowanych przez PPWH Erka.


Esgum

Firma będąca producentem wałków m.in. dla przemysłu poligraficznego i opakowaniowego będzie także oferować swoje usługi w dziedzinie gumowania wałków offsetowych, fleksograficznych, silikonowych, wodnych i wodno-alkoholowych, a także regeneracji walców metalowych przy zastosowaniu technologii natrysku płomieniowego i powlekania tworzywem wałków rozcierających.


Fantom Poligrafia

Główny nacisk swojej targowej ekspozycji firma Fantom Poligrafia położy na systemy CtP oparte na technologii fioletowej. Firma zaprezentuje na nim ćwierćformatowy system ECRM Mako 2 połączony on-line z wywoływarką Glunz & Jensen Raptor 68 i — prezentowany po raz pierwszy w Polsce na szerszym forum — półformatowy system Escher-Grad Cobalt-4. Zupełną nowością na rynku polskim będzie system do bezpośredniego naświetlania konwencjonalnych płyt offsetowych — JetPlate CtP.


Ferag Polska

Firma skoncentruje się na prezentacji produktów swoich zagranicznych partnerów.

Ekspozycja będzie obejmowała: automatyczną linię firmy Kallfass do indywidualnego pakowania w folie książek i czasopism, owijarkę do palet folią stretch o nowoczesnej linii wzornicznej firmy Epipack, nakładak etykiet nadziałowych na pakiet firmy Afeldt, mobilną banderolownicę firmy Bandall, pompy farbowe firmy Betz, elementy systemów elektrostatycznych firmy Eltex oraz materiały ekspoloatacyjne: drut introligatorski, taśmy do wiązarek, folie termokurczliwe i folie stretch.

Dzięki prezentacjom komputerowym możliwe będzie zapoznanie się z najnowszymi rozwiązaniami firmy Ferag do obróbki po druku gazet i czasopism oraz nowościami wprowadzanymi na rynek wspólnie z firmami Metsi i Tolerans. Systemy zagospodarowania odpadów produkcyjnych Ferag zaprezentuje wspólnie z partnerem handlowym — firmą Presona.


Grafikus

Grafikus przedstawi kompleksową ofertę dla drukarń, w skład której wchodzą materiały i urządzenia do przygotowalni, drukowania i obróbki końcowej. Na szczególną uwagę zasługuje ekspozycja maszyn drukujących dwóch firm z Japonii, których przedstawicielem w Polsce jest Grafikus. W zakresie druku offsetowego będzie można zobaczyć w akcji 4-kolorową maszynę ćwierćformatową Ryobi 524 HE.

Będzie to premierowy pokaz na rynku polskim tej maszyny, która — jak zapewnia Grafikus — odniosła duży sukces handlowy na rynku niemieckim. Kolejną propozycją z Dalekiego Wschodu będzie maszyna do lakierowania w technice sitodruku firmy Sakurai — MS 102A w formacie B1.


Halmex

Firma Halmex zaprezentuje na targach następujące urządzenia: kopioramę do płyt offsetowych i filmów "Daylight", suszarkę UV do polimeryzowania farb i lakierów UV, urządzenie do regeneracji utrwalacza oraz Ľródła światła UV do kopioram i suszarek. Ponadto firma będzie oferować wywoływarki do płyt offsetowych, wywoływarki do filmów i inne urządzenia poligraficzne.


Heidelberg Polska

W tym roku na stoisku Heidelberg Polska nie zabraknie nowości. W dziedzinie prepress polską premierę będzie miała naświetlarka fioletowych płyt polimerowych Prosetter 74 P. Oprócz niej zaprezentowany zostanie proofer impozycyjny HP 5500. Przewidziano też pokazy na żywo systemu zarządzania i sterowania produkcją Prinect.

Duże zainteresowanie wzbudzi z pewnością po raz pierwszy prezentowana w Polsce maszyna do kolorowego druku cyfrowego NexPress 2100 Basic z NexStation (wydajność 2100 stron A4 zadrukowanych 2-stronnie w ciągu godziny lub 4200 stron A4 zadrukowanych jednostronnie, na papierze o gramaturze od 80 g/m2 do 300 g/m2 i na folii. Możliwy jest format wydruku do A3 przy rozdzielczości 600 dpi). Podczas pokazów druku prowadzonych na żywo w czasie targów na urządzeniu będzie drukowany specjalny biuletyn targowy "Poligrafiki", poświęcony technologiom druku cyfrowego.

Kolejną polską premierą będzie maszyna offsetowa Speedmaster SM 52-5+D wyposażona w system wykrawania in-line z pulpitem CP2000 Center. Umożliwia ona drukowanie wraz z dalszą obróbką — wykrawaniem, przegniataniem i perforowaniem w jednym cyklu produkcyjnym. Prezentowana będzie również maszyna do druku offsetowego PM 74-4-P z Classic Center.

Dla fleksografów przeznaczona jest natomiast maszyna Gallus EM 280 do druku wąskowstęgowego.

Na stoisku znajdą się także urządzenia stanowiące wyposażenie introligatorni: maszyna do oprawy zeszytowej Stitchexpert, maszyna do oprawy klejonej Bindexpert, krajarka Polar 115 ED i złamywarka Stahlfolder Ki 55 Proline.


Infosystems

Firma oferująca zintegrowane systemy informatyczne wspomagające zarządzanie wystąpi w Poznaniu z nową wersją systemu Printmanager 2003 (dostępną od stycznia br.) ze specjalnymi konfiguracjami dla: drukarń arkuszowych i zwojowych, studiów DTP, wydawnictw oraz agencji reklamowych.


Interprint

Interprint Sp. z o.o. przedstawi na targach POLIGRAFIA 2003 ofertę trzech firm, które reprezentuje na polskim rynku.

Z oferty duńskiej firmy Schur Packaging Systems a/s obejmującej systemy: ekspedycyjno-transportujące dla drukarń gazetowych i heatsetowych, wkładkowania off- i on-line, załadunku rampowego, półautomatycznego i automatycznego paletowania oraz dystrybucji materiałów reklamowych, na stoisku będzie demonstrowany transporter łapkowy TGG 3000.

Z produktów niemieckiej firmy Bernd Schwegmann GmbH&Co. KG zostaną zaprezentowane m.in. dodatki do zwilżających roztworów wodnych, środki czyszczące i konserwujące oraz chemikalia do płyt i reprodukcji. Na stoisku znajdą się również obciągi kompresyjne innej niemieckiej firmy Contitech Elastomer-Beschichtungen GmbH do druku zwojowego i arkuszowego oraz do specjalnych technik drukowania.


Introma

Polski producent zaprezentuje swój najnowszy produkt — składarkę kasetową Introma FK-400S formatu B3, a także inne własne wyroby: składarkę kasetową FK-52.4.2.2 w formacie B2 (trzy łamy krzyżowe, podawanie podciśnieniowe z podajnika paletowego), bigówko-perforówki, zszywarki, urządzenia do zaokrąglania naroży.

Na stoisku można będzie również zobaczyć urządzenia importowane: zbieraczki i linie do produkcji broszur japońskiej firmy Uchida, numeratory hiszpańskiej firmy Agor oraz oklejarki firmy niemieckiej GMN.


Jurmet

Firma z Lubicza jest jednym z największych w Polsce producentów maszyn do przetwórstwa folii i papieru, posiada w swojej ofercie również cylindry powietrzne stosowane w systemie sleeve w maszynach fleksograficznych. Jurmet pokaże na targach w Poznaniu przewijarkę do etykiet samoprzylepnych (na zdjęciu, s. 30), krajarkę do cięcia tulei tekturowych oraz wałki rozprężne.


Kolor-Graf

Na stoisku firmy Kolor-Graf będą prezentowane farby drukarskie Ruco produkcji niemieckiej do tampondruku, sitodruku, sitodruku UV, suchego offsetu UV, fleksografii. Są to farby wodne, UV i rozpuszczalnikowe. Poza tym firma pokaże gumy raklowe MasterEdge produkcji amerykańskiej.


Mospak

Na stoisku firmy Mospak pojawią się nowości Maschinenfabrik Gerd Mosca AG: automatyczna wiązarka RO-M-ECO na taśmę o szerokości 4 mm i szpulę o nawoju 10 km, zestaw RO-TAI-5 do automatycznego wiązania na krzyż gazet i czasopism (niewymagający sprężonego powietrza do obsługi prasy i przegrody), a także znana już z wielu drukarń wiązarka RO-MP-4.


Müller Martini

Na tegorocznych targach POLIGRAFIA firma Müller Martini zaprezentuje dwa urządzenia. Jednym będzie dobrze już znane na polskim rynku urządzenie do oprawy bezszwowej Amigo w nowej, wzbogaconej wersji Plus o wydajności do 1500 egz. /h.

Drugi z prezentowanych produktów to premiera na polskim rynku: najmniejsze urządzenie do zbierania i szycia drutem Valore (na zdjęciu). Pracuje ono z maksymalną wydajnością 6000 taktów/h, zakres formatów przed obcięciem to maksymalnie 365 x 320 mm, a minimalnie 105 x 115 mm. Dzięki specjalnemu oprzyrządowaniu formaty minimalne osiągają rozmiar 80 x 80 mm.

Obydwa urządzenia zostały opracowane z myślą o niewielkich zakładach.


Norma System

Polski przedstawiciel włoskiej firmy Sitma Machinery S. p. A. pokaże dwie maszyny do pakowania wydawnictw: Sitma C 80/750 Polymatic (po raz pierwszy prezentowana w Polsce) oraz Sitma C 740 LT.

Maszyna C 80/750 przeznaczona jest do wkładkowania, adresowania i pakowania wydawnictw w folię z prędkością do 15 tys. opakowań/h, ma budowę modułową, może być konfigurowana i rozbudowywana stosownie do rodzaju wykonywanych zadań. Maszyna prezentowana na stoisku będzie wyposażona m.in. w: stację wkładkującą, stację podawania przedmiotów (płyty CD, kasety audio i wideo, upominki reklamowe itp.), automat pakujący oraz stację adresowania bezstykowego na folii (inkjet).

Maszyna C 740 LT to automatyczne, kompaktowe urządzenie przeznaczone do pakowania w folię stosów gazet, broszur, czasopism i książek o stałej lub zróżnicowanej wysokości. Pracuje z prędkością do 25 opakowań/min.


Océ Poland

Firma Océ Poland zaprezentuje całą paletę oferowanych przez siebie urządzeń cyfrowych. W zakresie kolorowego druku małoformatowego firma pokaże znaną już z rynku maszynę CPS 700, która swój debiut na polskim rynku miała przed rokiem właśnie w Poznaniu. Océ zaprezentuje też trzy drukarki monochromatyczne z serii VarioPrint; będą to modele 2050, 2090 (na zdjęciu) i 5160. Z kolei w zakresie druku wielkoformatowego na stoisku będą prezentowane dwa plotery rozpuszczalnikowe z serii Arizona.


Palsa

P.H.U. Palsa zajmuje się importem i sprzedażą materiałów introligatorskich; jest wyłącznym przedstawicielem na rynku polskim niemieckich firm Peyer Graphic oraz Bamberger Kaliko. W Poznaniu zaprezentuje tkaniny introligatorskie, skóry i materiały skóropodobne, papiery i kartony ozdobne ze swojej oferty.


Phoenix Xtra Print Polska

Firma jest filią niemieckiego producenta obciągów offsetowych marki Phoenix z Hamburga. Jej oferta prezentowana na targach to konwencjonalne i kompresyjne obciągi offsetowe do druku arkuszowego i gazetowego zarówno farbami dyspersyjnymi, jak i UV na wszystkich rodzajach papieru, a także na kartonach, blasze, powierzchniach matowych i plastikowych. Obciągi dostępne są w roli lub przycięte na wymiar, perforowane, listwowane — do wszystkich rodzajów maszyn drukujących. Firma oferuje także środki do mycia i pielęgnacji obciągów.


Points

Firma handlowo-usługowo-produkcyjna Points przedstawi na swoim stoisku folie do termodruku, a także matryce magnezowe i strukturalne przeznaczone dla typografii, termodruku (hot stamping) oraz przetłoczeń (suchy tłok).


Reprograf

Reprograf podczas targów zaprezentuje pełną ofertę sprzętu firmy Screen: dwa modele naświetlarek do filmów — Katana i Tanto oraz dwa modele naświetlarek do płyt — Plate Rite 8000 i Plate Rite 4000, a także skanery. Duża część ekspozycji będzie poświęcona tematyce kontroli koloru w oparciu o oprogramowanie Best i Color Tuner oraz drukarki firm Epson i Encad. Tradycyjnie będą też eksponowane materiały dla poligrafii różnych producentów, m.in. firm Typon i Kodak.


Riset

PHU Riset — wyłączny dystrybutor marki Duplo — pokaże na swoim stoisku całą gamę urządzeń introligatorskich: oklejarki termiczne, złamywarki i zbieraczki cierne oraz ssawkowe, złamywarko-zszywarki. Prezentowane będą także linie do produkcji broszur oraz powielacze cyfrowe formatu A3 i A4. Nowość to urządzenie DocuCutter do wycinania dokumentów z większych arkuszy papieru.


Scorpio

Największą nowością na stoisku firmy będą eksponaty z zakresu technologii cyfrowych. Część ekspozycji obejmie stanowisko proofingowe, na które składać się będzie drukarka First-Check do wstępnych wydruków projektów dla rynku opakowaniowego oraz drukarka HP DesignJet wraz z oprogramowaniem Matchprint Inkjet Color Proofing. Głównym elementem tej części tematycznej będzie cyfrowy system druku wielobarwnego firmy Xerox z serii DocuColor, pracujący z prędkością 60 arkuszy A4/ min.

W dziedzinie offsetu będzie można zobaczyć trzykolorową zwojową maszynę Imer I-115 BF do drukowania formularzy o prędkości drukowania ok. 180 m/min, zaś w dziale flekso — naświetlarkę do cyfrowych płyt fotopolimerowych firmy Flexolaser — FL Piccolo, o formacie naświetlania 635 x 762 mm. Kolejny eksponat to maszyna do montażu form fleksograficznych — Cobra Table Top ELS firmy J.M. Heaford. Umożliwia ona oklejanie form drukowych na wałkach formowych lub tulejach obwodowych o obwodach od 100 mm do 915 mm i szerokościach od 400 mm do 800 mm.

W zakresie introligatorni Scorpio pokaże oklejarkę Planax Perfekt-Binder II firmy Planatol, do opraw miękkich bezszwowych. Z kolei druk tamponowy reprezentowany będzie przez takie urządzenia, jak: jednokolorowa tamponiarka Hermetic 9-11, wyposażona w stół obrotowy T4 Kompakt zwiększający wydajność pracy i czterokolorowe stanowisko drukujące, składające się z dwóch maszyn V90/90 Duo, połączonych ze sobą podajnikiem.


Oferta targowa sitodrukarzy

Podczas targów POLIGRAFIA 2003 w Poznaniu część ekspozycji zajmie Stowarzyszenie Sitodrukarzy Polskich wraz z wystawcami — firmami towarzyszącymi. Będą to zarówno producenci, dostawcy, jak i firmy usługowe. W trakcie trwania targów przewidziano także seminaria prowadzone przez doświadczonych specjalistów z Europy Zachodniej.

Firma Oltronik przedstawi swoje nowości produkcyjne. Pierwsza z nich to uniwersalny półautomat do sitodruku na elementach płaskich, okrągłych, owalnych i prostopadłościennych typu ASP100S, w którym dzięki zastosowaniu nowoczesnych serwonapędów AC możliwa jest współpraca sita z drukowanym przedmiotem na drodze elektronicznej bez użycia zębatki i kół zębatych. Drugi z eksponatów to 4- lub 6-kolorowa maszyna do nadruku na płytach CD, kartach płatniczych, płaskich gadżetach reklamowych itp. Po zdjęciu oprzyrządowania do druku na płytach CD możliwe jest założenie dowolnego przyrządu przewidzianego do pracy z maszyną ASP 100S. Oltronik pokaże też automatyczne urządzenie do druku w czterech kolorach na przedmiotach cylindrycznych, owalnych, prostopadłościennych wykonanych z tworzyw sztucznych, papieru, metalu itp. Po załadunku przedmiotu maszyna w cyklu automatycznym drukuje kolejne kolory, jednocześnie susząc po każdym przedruku w reaktorze UV. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego systemu sterowania oraz łatwej wymiany oprzyrządowania czas przezbrajania maszyny jest bardzo krótki, co czyni ją optymalną w przypadku dużego asortymentu wyrobów przy krótkich i średnich seriach.

Firmy EuroPrint Polska oraz amerykańska Anatol SPE zaprezentują urządzenia automatyki przemysłowej, takie jak karuzele do nadruków na tekstyliach, tunelowe suszarki gazowe i elektryczne oraz akcesoria. Ponadto zwiedzający będą mogli się zapoznać z ofertą farb plastizolowych Rutland, środków chemicznych do przygotowania i czyszczenia szablonów drukarskich oraz nadruków transferowych.

Kolejny wystawca, Sericol jest wiodącym dostawcą farb sitodrukowych, farb fleksograficznych UV (wąska wstęga — to nowość w ofercie!) — oraz produktów i materiałów szablonowych. Sericol reprezentuje znane na świecie firmy: Sefar Inc. — producent wysokiej jakości siatek sitodrukowych oraz Cherokee Inc. — producent gum raklowych. Prowadzi także serwis napinania sit oraz skuteczne dobieranie barw specjalnych.

Również firma Amare zaprezentuje produkty swoje i oferowane w ramach przedstawicielstw. Oferta Amare to m.in.: ramy z aluminium, napinarki do siatek, stoły drukarskie i karuzele, kopioramy, tunele, suszarki. Dla sitodrukarzy proponuje także maszyny do sito- i tampondruku (Eickmeyer GmbH), gumy i uchwyty raklowe (Fimor), preparaty szablonowe (Grafitex), środki czystości (Kimberly Clark) oraz fotoemulsje i farby drukarskie (Sericol) czy siatki do druku i filtrowania (Verseidag).

Firma Bestel w tegorocznej edycji targowej zaprezentuje komplet urządzeń do druku sitowego w technice UV składający się z tunelu combi UV i IR i półautomatu produkcyjnego oraz urządzenia do przygotowalni sitowej w postaci kopioramy i lampy do siatek drukarskich. Oferta zostanie wzbogacona o nacinarkę do materiałów samoprzylepnych oraz stół ze wspomaganiem rakla. W ekspozycji targowej znajdą się również materiały eksploatacyjne do sitodruku znanych firm zachodnich, takich jak Manoukian-Argon, Satti, CPS, Oracal itp. Firma zaprezentuje też swoje możliwości w drukowaniu techniką UV.

Usługobiorcom swoje doświadczenie i umiejętności pokaże Pasja (uhonorowana podczas FESPA 2002 w Madrycie Złotą Nagrodą za kalendarz "Pasja 2000"). Działalność firmy to lakierowanie UV (również wybiórczo i strukturalnie) oraz druk, zarówno triadowy, jak i w systemach kolorów mieszanych, w formacie B1. W zakresie możliwości technologicznych firmy leży wykonywanie produkcji z użyciem technik i materiałów, które są nowościami na polskim rynku. Specjalność to zdrapki w różnych wariantach kolorystycznych. Pasja wykonuje również druki na wszelkiego rodzaju podłożach: papierze, kartonach, foliach samoprzylepnych (jedno- i dwustronnych), foliach PCV, polipropylenie. Oferuje możliwość zadruku farbą zapachową, zmywalną, luminescencyjną (świecącą w ciemności, jak np. znaki przeciwpożarowe), termoaktywną (barwiącą się na wybrany kolor po osiągnięciu zadanej temperatury), farbą klejową (do produkcji kopert, kart zwrotnych), farbą brokatową.

Usługi to także specjalność krakowskiej firmy Grawdruk, wyspecjalizowanej w drukowaniu na tekstyliach i w nietypowych zleceniach.


Tamposito

Warszawska firma z 10-letnim doświadczeniem w sprzedaży maszyn do tampondruku i sitodruku ma w swojej ofercie kilkadziesiąt modeli urządzeń (które również wypożycza), a także materiały eksploatacyjne: tampony, farby, matryce, naświetlarki, kompresory. Na targach POLIGRAFIA firma przedstawi maszyny z nowoczesnym systemem tłumiącym drgania, wyciszoną pracą i osłonami bhp oraz tampony własnej produkcji.


Wolff Trading

Znana, od lat działająca na rynku firma handlowa pokaże na targach sporo nowości. Będą to: w dziedzinie materiałów dla drukarń — obciąg kompresyjny nowej generacji bez warstwy tkaniny; w dziedzinie uszlachetniania druków — termofolie strukturalne i metalizowane oraz ekologiczne lakiery UV. Prezentowane będą również maszyny ręczne i półautomatyczne do oprawy spiralnej firmy Rilecart oraz termolaminarka nowej generacji Voyager 3 pracująca z prędkością 50 m/min.


Xteam

Niedawno powstała firma, będąca wyłącznym koncesjonerem Xeroksa dla rynku poligraficzno-wydawniczego, debiutuje jako wystawca na targach POLIGRAFIA. Hitem jej ekspozycji będzie premierowy na rynku polskim pokaz urządzenia DocuColor 6060 uzupełniającego popularną serię DocuColor 2000. Poza tym będzie można zobaczyć nowe urządzenie do druku kolorowego DocuColor 3535 oraz urządzenie do druku czarno-białego Xerox 1010.

» Chroń swoją markę — zabezpiecz swój produkt
» strona główna Katalog Dostawców Branży Poligraficznej