"POLIGRAFIKA" 7/2002 - Nowosci firmy C.P.Bourg na targach IPEX 2002

Nowości firmy C.P. Bourg na targach IPEX 2002

Na targach IPEX 2002 w Birmingham firma C.P.Bourg zaprezentował kompletnie nową linię do obróbki produktów po druku, tj. zbieraczki wieżowe BST-n i ich akcesoria do produkcji broszur SBM4-n i BDF-n.

Zbieraczki wieżowe BST-n posiadające 10 stacji w jednym module realizują pobieranie arkuszy poprzez taśmy zasysające; przy tym arkusze mogą być podawane w dwóch kierunkach ? w prawą lub lewą stronę. Obsługa urządzenia odbywa się z wygodnego ekranu dotykowego znajdującego się na wieży sterującej głównej.

Jedno dotknięcie palcem odpowiedniej ikony umożliwia sterowanie zarówno zbieraczką, jak i współpracującymi z nią akcesoriami do obróbki po druku.

System wież BST-n można rozbudować do 60 stacji (6 zbieraczek). Istnieje możliwość rozdzielenia systemu na dwie niezależne linie pracujące równocześnie:

Pierwsza, podająca w prawą stronę: zszywa, złamuje i obcina broszury na SBM4-n: na linii modułowej lub na BDF-n: agregacie o zwartej konstrukcji wykonującym ww. trzy operacje; układa w stos na wstrząsarce BT J.
Druga, podająca w lewą stronę: układa na wstrząsarce BT J; zbiera na sztaplarkę TD-d lub utrząsarkę typu criss-cross C/C komplety arkuszy do kolejnej fazy obróbki, np. klejenia.
Inne wyroby C.P. Bourg, które znalazły się na wystawie, to komplet oklejarek klejących na gorąco, począwszy od małej stołowej po 4-zaciskową, jak i urządzenia do obróbki druków z drukarek laserowych oraz tradycyjne linie zbieraczek działających na zasadzie zasysania wraz z akcesoriami do obróbki druków.

Opracowano na podstawie informacji firmy Avargraf