POLIGRAFIKA 9/2008 AVARGRAF - przedstawicielem szwedzkiej firmy SOLNA.

Firma Avargraf, będąca na rynku polskim od kilkunastu już lat przedstawicielem handlowym wielu producentów maszyn i materiałów poligraficznych z całego świata, od lipca br. reprezentuje kolejnego z dostawców. W lipcu w jej ofercie pojawiły się maszyny szwedzkiej firmy SOLNA.

Solna to istniejąca od wielu lat firma specjalizująca się w produkcji zwojowych maszyn offsetowych, będąca jednym z wiodących producentów tego rodzaju urządzeń. Tradycja tej marki, w połączeniu ze stałym wzrostem sprzedaży od początku lat 90. ubiegłego stulecia, stanowi solidną podstawę dla rozwoju nowych rozwiązań, będących – jak zapewnia producent – synonimem elastyczności i wysokiej jakości drukowania. Solna to międzynarodowa firma eksportująca 90% swojej produkcji, posiadająca klientów na całym świecie. Jej maszyny są zaprojektowane w taki sposób, by zapewniały niezawodność i wysoką jakoś użytkownikom przez wiele lat i zachowywały dużą wartość po odsprzedaży.
W ostatnich latach w ofercie firmy pojawiły się zupełnie nowe produkty, będące efektem dużych inwestycji w działania badawczo-rozwojowe. Są wśród nich sztandarowe maszyny z jej aktualnej oferty: Solna D400, Solna D380 oraz wzbogacona wersja modelu Solna C800. Wszystkie one działają w oparciu o identyczny, stworzony przez firmę Solna, system kontroli i sterowania.
Poprzez swoich przedstawicieli, do których dołączyła niedawno firma Avargraf, ten szwedzki producent oferuje m.in. usługi w zakresie serwisowania i konserwacji maszyn.

Solna to firma, której urządzenia gwarantują wysoką jakość i niezawodność, cieszące się coraz większym zainteresowaniem na rynku polskim. Właśnie to spowodowało, że maszyny tego producenta pojawiły się w ofercie firmy Avargraf, której celem jest dostarczanie polskim przedsiębiorstwom poligraficznym najlepszych rozwiązań. Z naszych obserwacji wynika, że dynamika polskiego rynku jest obecnie duża i w związku z tym rośnie zapotrzebowanie na rozwiązania ułatwiające i przyspieszające produkcję. Takimi są również produkowane przez firmę Solna urządzenia, dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie ich do naszej oferty. Zaufanie ze strony firmy Solna i powierzenie roli swojego przedstawiciela w Polsce jest jednocześnie potwierdzeniem naszej wysokiej pozycji na rynku polskich dostawców maszyn i materiałów poligraficznych – mówi Sławomir Kugaudo, właściciel Avargrafu.