TARGI POLIGRAFIA 2009 - PREZENTOWANE NOWOŚCI - Perfecta 115 TS - nowa krajarka jednonożowa

Perfecta 115 TS to maszyna wyposażona w najbardziej innowacyjne sterowanie TS z barwnym monitorem dotykowym typu „touch screen”.


Wszystkie funkcje służące do jej obsługi zostały zintegrowane w monitorze, co pozwoliło na całkowite wyeliminowanie dodatkowej, płaskiej klawiatury umieszczonej na przednim panelu obsługowym urządzenia. Dotyczy to również regulacji siły docisku tłoka, która może być sterowana automatycznie za pomocą programu cięcia.

Nowo zastosowany monitor posiada przekątną powiększoną do 19” przy formacie 16:10 i bardzo przejrzystą, przyjazną w obsłudze strukturę rozmieszczenia treści (symboli – ikon) z podziałem na bloki tematyczne dla obsługi zespołów poszczególnych funkcji oraz pełną wizualizacją procesu cięcia. W urządzeniu istnieje możliwość pracy na trzech poziomach obsługi: 0 – praca bez funkcji programowania; UC – praca z programem, lecz ze zredukowanym zakresem funkcji; TS – praca z programem, w tym z wizualizacją procesu cięcia i z kompletnym zakresem funkcji.


Stosując dodatkowe oprogramowanie Cuttronic, można przekazywać do sterowania krajarki pliki w formacie CIP, bez konieczności stosowania pośrednich komponentów (dodatkowego komputera). Przekazywanie danych - w zależności od wersji - może odbywać się przy pomocy pamięci typu „pendrive”, połączenia Ethernet lub bezprzewodowo.    

Maszyna posiada napęd siodła za pomocą silnika serwo. Napęd ten posiada zintegrowany czujnik odczytu aktualnego położenia i hamulec. Jest sterowany bezpośrednio z komputera maszyny i nie wymaga zastosowania oddzielnych komponentów takich jak falownik czy sprzęgło. Takie uproszczenie konstrukcji powoduje dużo wyższą niezawodność urządzenia, a napęd serwo znacznie większą szybkość posuwu siodła i jego dokładniejsze pozycjonowanie w położeniu do cięcia.          

Maszyna dostarczana jest ze sterowaniem TS oraz wspomnianym barwnym monitorem dotykowym; oprogramowaniem Cuttronic do pracy z systemem CIP; stołem środkowym z pokryciem nierdzewnym i podmuchem; dwoma stołami bocznymi o wymiarach 620 x 820 mm, z dodatkowymi kątami przekazującymi i z pokryciem nierdzewnym oraz podmuchem; miękką gumą magnetyczna na blachę pod belkę dociskową (stosowana przy cięciu delikatnych materiałów) oraz pojemnikiem na ścinki. Krajarkę Perfecta 115 TS można zamówić również z bogatym wyposażeniem dodatkowym, w ramach którego jednymi z ciekawszych opcji są: siodło obrotowo-uchylne, systemy do automatycznego odprowadzania ścinek, przystosowanie do pracy w ramach zautomatyzowanej linii do cięcia (w tym możliwość automatycznego doprowadzania wsadu do tylnej części krajarki), różne rozmiary stołów bocznych z podmuchem, a także wiele jeszcze innych, o których można będzie dowiedzieć się odwiedzając stoisko Avargraf podczas targów Poligrafia.