TARGI POLIGRAFIA 2009 - PREZENTOWANE NOWOŚCI - półautomatyczna maszyna do wykonywania okładek twardych PräziCase EC3

Na targach POLIGRAFIA 2009 firma Avargraf zaprezentowała  półautomatyczną maszynę do wykonywania okładek twardych PräziCase EC3.


Maszyna PräziCase EC3 współpracuje z urządzeniem do nanoszenia kleju na oklejkę PräziCoat lub Herold. Po naniesieniu kleju na oklejkę następuje montaż okładki na stole podającym oraz dwutaktowe zawinięcie i zaprasowanie oklejki. Maszyna umożliwia wykonywanie długich serii produkcyjnych lub jednostkowych egzemplarzy przy każdorazowym ustaleniu ich wymiarów przy pomocy listew czujnikowych. Oprócz typowych okładek książek przy pomocy tej maszyny można wykonywać prawie wszystkie produkty, w których występują zaginane krawędzie. Należą do nich okładki książek oprawianych spiralnie, karty menu, albumy fotograficzne, skoroszyty oraz produkty jednoczęściowe i asymetryczne.


Maszyna sterowana jest przy użyciu monitora ciekłokrystalicznego, dotykowego.
Zakresy formatów oklejanych w urządzeniu to: 100-355 mm (wysokość), 220-760 mm (szerokość), 1,5 – 3,5 mm (grubość kartonu), 6,4 – 82 mm (szerokość grzbietu). Maksymalna jego wydajność to    300 okładek/godz.


Maszyna PräziCase EC3 posiada możliwość pracy z pełnym zakresem formatów bez każdorazowego ustawiania ich wielkości; jej operator nie musi posiadać wiedzy technicznej (nie musi być introligatorem); sprawdzona technika zapewnia niezakłóconą pracę. Maszyna umożliwia przede wszystkim wielostronne zastosowanie. Jak zapewnia dostawca inwestycja zakupu maszyny PräziCase EC3 szybko się zwraca bowiem wydajność urządzenia przewyższa tradycyjne metody produkcji o podobnym stopniu automatyzacji, jak również ręczne wytwarzanie okładek.


Mamy nadzieję, że również to urządzenie spodoba się odwiedzającym nasze stoisko – mówi Sławomir Kugaudo, prezes firmy Avargraf Sp. z o.o. – Jest jednym z wielu nowoczesnych rozwiązań, jakie będziemy prezentować, które nie tylko ułatwiają pracę w zakładach poligraficznych, ale zwiększają ich wydajność i w końcowym efekcie przynoszą danej firmie oszczędności. Warto zapoznać się z ich możliwościami dlatego już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy do Poznania na nasze stoisko.