TARGI POLIGRAFIA 2009 - PREZENTOWANE NOWOŚCI - Zbieraczka nowej generacji BST-e firmy C.P. Bourg

Zbieraczka nowej generacji BST-e produkowana przez znanego i uznanego na świecie belgijskiego producenta - firmę C.P. Bourg, była jedną z najciekawszych nowości, jakie zaprezentował Avargraf na poznańskich targach.


Innowacyjność prezentowanego systemu polega między innymi na większym zakresie formatów (co daje możliwość pracy z broszurami A4 w układzie albumowym) i większą pojemnością podajnika (co pozwala uzyskać nieosiągalną jeszcze nigdy dotąd wydajność).


Systemy BST-e opierają się na zbieraczkach wieżowych BST oraz module oprawy zeszytowej BME. Charakterystyczną cechą modułu BME jest sterowanie za pomocą kolorowego ekranu dotykowego i jego większa kompatybilność z wieżami zbierającymi, co w znacznym stopniu minimalizuje możliwość popełnienia błędu przez operatora. Wspomniany panel pozwala kontrolować przebieg całej pracy (podczas gdy wcześniejsze wersje urządzeń oraz rozwiązania konkurencyjne wymagały dwóch oddzielnych paneli do kontroli przebiegu produkcji). Maszyna została wyposażona w przeĽroczyste osłony, co pozwala obserwować pracę – ma to istotne znaczenie dla wielu drukarzy.


Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść BME – jak zapewnia firma Avargraf, dostawca tych urządzeń na rynek Polski -  jest nowe oprogramowanie opracowane również z myślą o druku cyfrowym i specyficznych wymogach delikatnego papieru w tego rodzaju druku. Całość procesu wykańczania dopełniają automatyczne wałki falcujące oraz unikalna technologia belki dociskowej. Moduł jest zdolny do falcowania do 30 arkuszy jednocześnie, natomiast zszywa standardowo zakresem od 1 do 4 głowic. Maszynę wyposażono również w separator gotowych broszur umieszczony na wykładaniu, którego zadaniem jest separowanie broszur co określoną - zdefiniowaną przez użytkownika - ilość.


Już pierwsza prezentacja systemu BST-e w trakcie ubiegłorocznych targów Drupa wzbudziła duże zainteresowanie w oczach potencjalnych użytkowników zarówno tych bardziej, jak i tych trochę mniej wymagających. Jesteśmy głęboko przekonani,  iż odwiedzający nasze stoisko również docenią walory najnowszego rozwiązania firmy C.P. Bourg, gdyż jest ono całkowicie bezkonkurencyjne, czego jesteśmy w stanie dowieĽć w trakcie naszych prezentacji, na które już teraz niezwykle serdecznie i gorąco Państwa zapraszamy - mówi Sławomir Kugaudo, prezes firmy Avargraf Sp. z o.o.