TARGI POLIGRAFIA 2009 PRZEGLˇD MASZYN PREZENTOWANYCH NA STOISKU AVARGRAF

Avargraf od wielu już lat bierze udział w największej imprezie branży poligraficznej w naszym kraju, jaką są targi Poligrafia. Zawsze prezentuje ciekawe rozwiązania, które spotykają się z ogromnym zainteresowaniem odwiedzających imprezę.

 

Mamy nadzieję, że tak będzie również w tym roku – mówi Sławomir Kugaudo, prezes firmy Avargraf Sp. z o.o. – Mimo obecnej sytuacji rynkowej i dochodzących do nas sygnałów wycofywania się z imprezy niektórych firm, jesteśmy przekonani, że jest ona doskonałym miejscem do zaprezentowania tego, co najciekawsze w naszej ofercie, a dla wielu firm poligraficznych jest to doskonały czas do podjęcia decyzji inwestycyjnych. Mamy do zaoferowania zarówno wiele najnowszych rozwiązań, jak też tych, które już od jakiegoś czasu cieszą się zainteresowaniem rodzimych drukarń. Dodatkowo - ponieważ będzie to pierwsza tak duża poligraficzna impreza targowa w naszym kraju po odbywających się w ubiegłym roku targach Drupa - sądzimy, że należeć będzie ona do bardzo interesujących.Wśród wielu prezentowanych przez firmę Avargraf maszyn i urządzeń znajdzie się wiele nowości.

Do najbardziej interesujących należy linia do pakowania wydawnictw Entrance firmy Syspac, którą Avargraf zaprezentuje w naszym kraju po raz pierwszy. To innowacyjna linia do insertowania, pakowania oraz adresowania zapakowanego produktu. Łatwa w obsłudze, zaprojektowana jest do pracy samodzielnej oraz w linii z taśmowcami i oklejarkami.


W Poznaniu firma Avargraf zaprezentuje także linię do oprawy broszurowej z szyciem drutem przez grzbiet - Hohner HSB 8000 - model prezentowany po raz pierwszy na ubiegłorocznej Drupie. Linia składa się z: 4 samonakładaczy do składek oraz nakładacza okładkowego, trójnóża a także funkcji wykładania.


Kolejnymi nowościami w ofercie Avargraf prezentowanymi w Poznaniu będą: złamywarka kieszeniowo-nożowa K 54/6 KTL FL 3-54 firmy GUK z innowacyjnym sterowaniem L4/M4 i barwnym monitorem dotykowym typu „touch screen” oraz Perfecta 115 TS jednonożowa krajarka o długości cięcia do 115 cm, w której zostało wprowadzone najbardziej innowacyjne sterowanie TS, jako trzecia generacja sterowania pracą krajarki w oparciu o barwny monitor dotykowy „touch screen”
o przekątnej 19” przy formacie 16 : 10 zastępująca wcześniejsze wersje sterowania
z monitorem dotykowym HTVC i TVC. W przypadku sterowania TS po raz pierwszy absolutnie wszystkie funkcje służące do sterowania pracą krajarki zostały zintegrowane w monitorze, co pozwoliło na całkowite wyeliminowanie dodatkowej płaskiej klawiatury umieszczonej na przednim panelu obsługowym maszyny i jest nowością w skali światowej.  


Jako nowość prezentowana również będzie PräziCase EC-3 - półautomatyczna maszyna do wykonywania okładek w oprawie twardej. Wykonuje zarówno pojedyncze egzemplarze, jak i produkcję seryjną. Urządzenie sterowane jest mikroprocesorem przy użyciu monitora dotykowego, a wszystkie wymiary po rozpoznaniu wyrobu przez czujniki sensorowe są automatycznie nastawiane.

Firma Avargraf zaprezentuje też szereg maszyn i urządzeń, które od jakiegoś już czasu znajdują się w jej ofercie i cieszą się ogromnym zainteresowaniem firm poligraficznych. To sprawdzone i bardzo dobrej jakości urządzenia, które cieszą już wielu użytkowników w naszym kraju. Podnoszą one, podobnie jak prezentowane przez nas nowości, jakość i wydajność pracy, przynoszą szereg oszczędności firmom z nich korzystającym, stąd mamy nadzieję, że okażą się pomocne w tej trudniejszej sytuacji, jaką obserwujemy obecnie w gospodarce.

Odwiedzający Poligrafię będą mogli zobaczyć urządzenie do odwracania stosu – model RD1000 PA/R+S firmy Rachner, które oferuje dodatkową opcję napowietrzania stosu
i opcję wyrównywania stosu poprzez jego utrząsanie w celu ułatwienia dalszego procesu drukowania.

Wśród prezentowanych urządzeń znajdzie się również kilka maszyn firmy Schmedt, m.in. maszyna do nanoszenia kleju PRÄZICOAT typ 500. Maszyna posiada dwa wałki oraz automatyczne doprowadzanie wody. Przystosowana do zimnego i gorącego kleju. Oprócz tego prasa do książek oprawionych w okładkę sztywną i do wypalania rowków Präform HHS 21, maszyna do zawieszania bloków książkowych w okładkę sztywną model Präleg HHS 1805.

Kolejna seria urządzeń, jaka zostanie zaprezentowana na targach Poligrafia, to urządzenia firmy CP Bourg. Wśród nich zobaczyć będzie można: klejarkę BB 3002, a także linię do broszur szytych drutem składającą się ze zbieraczki BSTd+, automatu (łączącego w jednym module funkcje zszywania, złamywania i obcinania) BDF oraz sztaplarki TDT oraz CPBOURG– klejarka BB 3002linia do broszur szytych drutem: zbieraczka BSTd+, automat BDF, sztaplarka TDT oraz Bourg BSTE + BME i linia zierająco - broszurująca.


Na stoisku firmy Avargraf odwiedzający wystawę zobaczą również bigówkę PIT STOP Speed firmy Bacciottini, systemy nawilżania hal firmy Merlin, automat do kaszerowania firmy Lamina model Blackline 1620, narzędzia do złamywarek Tech-ni-Fold firmy Uwe Reimold, prasę do składek firmy Desta, maszyny firmy James Burn: EB 5000 – elektryczne urządzenie do zamykania spirali i P 5000 - maszyna do wycinania otworów  oraz automatyczną maszynę do laminowania na gorąco PrintLam B2.

Mamy nadzieję, że prezentowana przez nas w Poznaniu oferta spotka się z zainteresowaniem odwiedzających targi – mówi Sławomir Kugaudo - Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy na nasze stoisko. Przez cały okres targów będą się na nim odbywać pokazy i prezentacje urządzeń, a do dyspozycji Państwa będą stale nasi pracownicy. Udzielać oni będą wszelkich informacji i odpowiedzą na Państwa pytania.