VIDART 06/2011 Przez lata z Avargrafem

Złamywarki: GUK FA 43/12-6-1P, GUK FA 43/8 FL2-43 Variable, a także zakupiona w ostatnim czasie falcerka FA 35/8 FL2-43 Variable z czujnikiem zadruku arkusza zostały zainstalowane w ciągu ostatnich kilku lat w Kujawskich Zakładach Poligraficznych Druk-Pak SA z Aleksandrowa Kujawskiego. Dostawcą urządzeń była firma Avargraf.

Pierwsza ze złamywarek GUK, dostarczona przez firmę Avargraf, pojawiła się w drukarni Druk-Pak SA  w 2005 roku, kolejna cztery lata póĽniej. Trzecia zakupiona specjalistyczna złamywarka kieszeniowa do ulotek farmaceutycznych FA 35/8 FL2-43 firmy GUK zainstalowana w firmie Druk-Pak w tym roku obsługuje formaty do 35 x 85 cm.


To innowacyjne urządzenie wyposażone jest w samonakładacz z wysokiego stosu FL2-43, licznik wielofunkcyjny programujący pracę maszyny, czujnik kontrolujący zadruk arkusza od góry i od dołu z możliwością zatrzymania maszyny, agregat falcujący FA 43/8, kieszeniowy – do łamania równoległego. Posiada osiem kieszeni falcujących, komplet osłon dĽwiękochłonnych oraz wykładanie pionowe i strumieniowe sfalcowanych użytków.


Druk-Pak SA jest jednym z największych producentów opakowań z tektury litej w Polsce, od wielu lat koncentruje się na produkcji opakowań dla sektorów, w których szczególnie ważne jest spełnianie rygorystycznych norm jakościowych – farmaceutycznego, spożywczego, chemicznego, kosmetycznego i technicznego. Jako jedna z pierwszych firm z branży poligraficznej w Polsce, drukarnia uzyskała certyfikat ISO 15378 oraz ISO 14001. Firma zatrudnia 250 osób, obsługuje przede wszystkim rynek krajowy, eksport bezpośredni stanowi obecnie około ¼ całości produkcji. Podstawą sukcesów Kujawskich Zakładów Graficznych Druk-Pak SA jest sprawne zarządzanie oraz nieustające inwestycje w najnowocześniejsze urządzenia i technologie, dzięki którym firma oferuje klientom produkty wysokiej jakości, dbając przy tym w sposób istotny o ochronę środowiska naturalnego.