ŚWIAT DRUKU 08/2011 Dni Otwarte C.P. Bourg w siedzibie firmy Avargraf

Pod koniec lipca w warszawskiej siedzibie firmy Avargraf odbyły się Dni Otwarte C.P. Bourg, przebiegające pod hasłem “Wspólne doświadczenie naszym kapitałem”. Ten belgijski producent to światowy lider w produkcji maszyn do oprawy broszurowej oraz klejonej, której wieloletnim dystrybutorem na rynku polskim jest Avargraf.

C.P. Bourg od ponad 45 lat jest inicjatorem i promotorem wdrażania nowoczesnych technologii, a ponad 18-letnia współpraca firm Avargraf i C.P. Bourg zaowocowała bogatym doświadczeniem w zakresie doboru, instalacji oraz serwisowania maszyn, stosowanych do oprawy introligatorskiej zarówno po druku tradycyjnym jak i cyfrowym.
Podczas Dni Otwartych zaprezentowane zostały najnowsze rozwiązania firmy C.P. Bourg, w tym m. in. linia do oprawy zeszytowej BST-e + BM-e, linia do oprawy zeszytowej z nakładaczem z wysokiego stosu Near Line, linia do oprawy zeszytowej BST-d + BDF oraz jednoszczękowa oklejarka BB 3002.


Linia BST-e + BM-e charakteryzuje się możliwością produkcji broszur w formacie albumowym (maks. 370 x 600 mm), wysoką wydajnością pracy, unikalną technologią falcowania, możliwością sterowania pracą całej linii z jednego panelu dotykowego, obszerną pamięcią do zapisywania powtarzalnych prac oraz systemem prowadzenia papieru, zapobiegającym jego zniekształceniom i zarysowaniom. Nowy model wież zbierających, jakie posiada urządzenie, pozwala na ułożenie stosu o maksymalnej wysokości do 75 mm na każdej półce zbieraczki.

Kolejne prezetnowane rozwiązanie dla drukarń cyfrowych - linia do oprawy zeszytowej z nakładaczem z wysokiego stosu Near Line - jest kompatybilna z większością maszyn do druku cyfrowego. Sterowana jest także z jednego panelu dotykowego, a układ trzech taśm prowadzących papier zapobiega zniekształceniom i umożliwia obróbkę trudnych prac. Dodatkowo linia wyposażona jest w moduł bigowania oraz obcinania górnej i dolnej krawędzi arkuszy.
System czujników kontrolujących przebieg pracy, opcjonalny czytnik kodów kreskowych oraz pojemna pamięć powtarzalnych prac pozwalają na znaczne zwiększenie jej wydajności.


Poza maszynami C.P. Bourg w trakcie Dni Otwartych można było zapoznać się z wybranymi produktami z szerokiej i różnorodnej oferty firmy Avargraf, w tym m.in. z falcerką GUK K54/6 KTL FL2 z automatycznie ustawianymi kieszeniami, krajarką Perfecta 115 TS, bigówko-perforówką Bacciotini oraz liczarką do papieru firmy U.S. Paper Counters.


W trakcie lipcowej imprezy siedzibę firmy Avargraf odwiedziło wielu gości z całej Polski. Byli oni pod wrażeniem nowych systemów C.P. Bourg i wielu z nich widzi udział prezentowanych urządzeń w dalszym rozwoju swoich drukarń.