ŚWIAT DRUKU 09/2011 Otwarcie nowego centrum demonstracyjno-treningowego niemieckiej firmy Schmedt

W dniach 9 i 10 września br. - w siedzibie głównej firmy Schmedt w Hamburgu przy ulicy Dwengerkamp 1, w godzinach od 9 do 15 - odbędą się Dni Otwarte niemieckiej firmy Schmedt – producenta maszyn do oprawy twardej - połączone z  otwarciem nowego centrum demonstracyjno-treningowego.

Na powierzchni 650 metrów kwadratowych, zaprezentowany zostanie proces obróbki introligatorskiej z wykorzystaniem maszyn produkowanych przez firmę Schmedt. Podczas Dni Otwartych będzie można zobaczyć w pracy następujące maszyny: urządzenia do przygotowania oklejki, automaty i  półautomaty do montażu okładek, oklejarki PUR oraz  złociarki, maszyny do zawieszania bloków w oprawę twardą. W programie spotkań przewidziano również wizytę w fabryce oraz  obejrzenie linii produkcyjnej.

W  dwóch nowych salach szkoleniowych, w przyszłości, planowane są szkolenia dla techników oraz operatorów w zakresie obróbki introligatorskiej, obsługi maszyn produkowanych przez firmę Schmedt oraz seminaria dotyczące materiałów wykorzystywanych do obróbki po druku. Szkolenia będą wzbogacone o praktyczne warsztaty introligatorskie oraz prowadzone we współpracy ze stowarzyszeniami oraz szkołami poligraficznymi.
W trakcie Dni Otwartych - 9 września – będzie można umówić się na spotkanie z  przedstawicielem firmy Avargraf Sp z o.o. , wyłącznego przedstawiciela firmy Schmedt na Polskę. Przedstawiciel firmy Avargraf będzie dostępny w miejscu spotkań pod numerem telefonu 0048 609104709 i będzie służyć radą i pomocą w zakresie doradztwa technicznego.