"ŚWIAT DRUKU" 7/2008 "Firma Tauler Maquinaria na Drupa 2008"

Firma Tauler Maquinaria - hiszpański producent maszyn do laminowania „na gorąco” – podczas targów Drupa 2008 w Düsseldorfie zaprezentowała swoje najnowsze rozwiązania w zakresie uszlachetniania papieru i kartonu.
W Polsce przedstawicielem firmy Tauler Maquinaria jest Avargraf Sp. z o.o.

Firma Tauler Maquinaria specjalizuje się w produkcji urządzeń laminujących bazujących na technologii termicznej. W ciągu zaledwie czterech lat od momentu powstania szeroko rozwinęła swoją działalność w Europie. Firma zajmuje się przede wszystkim produkcją i dystrybucją urządzeń do laminowania na sucho, oferowanych pod nazwą handlową: PrintLam. Są one skierowane do drukarń oraz zakładów, które chcą realizować tę fazę obróbki introligatorskiej z zachowaniem najwyższej jakości, przy jednoczesnej redukcji kosztów.

Firma Tauler prezentowała się również - wprawdzie w mniejszej skali - na poprzednich targach drupa 2004. Od tego czasu może poszczycić się błyskawicznym wzrostem, czego wyrazem jest pięciokrotne zwiększenie przychodów. Realizowana produkcja w 60% przeznaczona jest na eksport, a produkty firmy trafiają na tak istotne rynki jak: niemiecki, brytyjski, francuski, holenderski oraz australijski.

Podczas zakończonej właśnie imprezy firma Tauler zaprezentowała sześć różnych rozwiązań oferując to, co jest najbardziej cenione przez klientów: szeroki zakres modeli i opcji pozwalający na realizację wymagań końcowego odbiorcy. Łącznie zaprezentowanych zostało siedem urządzeń eksponowanych zarówno na głównym stoisku w Print City w hali 6 oraz na stoisku swojego partnera w zakresie cyfrowego druku, firmy Konica Minolta.

Gama modeli produkowanych przez firmę Tauler obejmuje manualne, półautomatyczne oraz automatyczne urządzenia do laminowania, a także rozwiązania modułowe i projekty w zakresie produkcji wielkoformatowej, które można adaptować do bieżących oraz przyszłych potrzeb użytkowników. Niskie nakłady i krótkie serie, zarówno offsetowych jak i cyfrowych wydruków, stanowią rynek docelowy dla urządzeń Printlam SMART 52, natomiast modele Printlam B2 oraz Printlam CTI nastawione są na potrzeby małych i średnich firm wykorzystujących obydwie wyżej wspomniane technologie drukowania.
Modele CTI oraz CTIS, stanowiące znakomity przykład rozwiązań modułowych, zostały zlokalizowane w obu zewnętrznych rogach stoiska targowego. Systemy zostały zoptymalizowane z myślą o średnich i dużych firmach, które w niedalekiej przyszłości przewidują wzrost obsługiwanych nakładów. Dla dużych drukarń, zakładów specjalizujących się w usługach laminowania oraz dostawców kompleksowych usług poligraficznych Tauler oferuje również w pełni zindywidualizowane rozwiązania skrojone w pełni na miarę potrzeb: serię Printlam Plus.

W ciągu 14 dni trwania targów firma Tauler sfinalizowała 10 kontraktów na dostawę maszyn. Dotyczyły one eksponowanych na stoisku oraz uzupełniających je urządzeń , stanowiących uzupełnienie oferty targowej. Wynik ten jest dobrym sygnałem dla dalszego rozwoju po targach drupa, podczas których stoisko Tauler odwiedziło około 1500 profesjonalistów, daje średnio 100 zapytań ofertowych każdego dnia. Stoisko odwiedzili klienci z Europy, Azji, Ameryki, Afryki i Oceanii.