"Świat DRUKU" Aktualności numeru lutowego 2007

Kolejne instalacje Avargrafu
Pod koniec ubiegłego roku firma Avargraf dostarczyła kolejne urządzenia do polskich drukarń. Obok wielu nowych urządzeń na uwagę zasługują dwie nowoczesne, zaledwie kilkuletnie maszyny drukujące używane. I tak w drukarni Torro w Warszawie zainstalowano czterokolorową maszynę offsetową Heidelberg SM 74-4-H + L, a w Drukarni Wydawniczej im. W.L. Anczyca SA w Krakowie – czterokolorowego MAN Rolanda: R 704 3B. Zainstalowana w drukarni Torro cztero-kolorowa maszyna drukująca z 2001 roku – Heidelberg SM 74-4-H + L – wyposażona w wieżę lakierującą z systemem rakla komorowego, posiada system nawilżania Alcolor z chłodzeniem Technotrans, urządzenie do automatycznego mycia obciągów gumowych, wałków farbowych i cylindrów dociskowych, system suszenia IR, Ink Temperature Control – system kontroli temperatury farby, chromowane cylindry, urządzenie do perforacji i zaginania płyt.

Firma Torro istnieje na rynku poligraficznym od 15 lat i poza drukiem świadczy też usługi z zakresu kreacji, przygotowalni i oprawy prac. Wybór maszyny firmy Heidelberg jest wynikiem dobrych doświadczeń, jakie firma Torro ma z urządzeniami tego producenta. Wcześniej bowiem zakupiono tu maszynę Heidelberga w formacie B3. Nabycie kolejnej podyktowane było rosnącymi potrzebami drukarni. Zakup maszyny używanej w bardzo dobrym stanie technicznym podyktowany był także względami ekonomicznymi, ponieważ równocześnie firma realizowała budowę nowego zakładu w Jankach pod Warszawą oraz w tym samym czasie inwestowała w sprzęt do introligatorni.

Kolejne urządzenie, jakie dostarczyła w ostatnim czasie firma Avargraf, to Roland 704 3B – czterokolorowa, pełnoformatowa maszyna drukująca firmy MAN Roland, która została zainstalowana w Drukarni Wydawniczej im. W.L. Anczyca SA w Krakowie. W grudniu ub.r. miało miejsce jej uroczyste uruchomienie. O tej instalacji można przeczytać w numerze 1/2007 „Świata DRUKU” na stronie 62.