ŚWIAT POLIGRAFII 02/2010 - Drukarnia Murugumbel i kolejne urządzenia C.P. Bourg

Warszawska drukarnia Murugumbel to kolejna już drukarnia na polskim rynku, która czerpie korzyści z instalacji urządzeń C.P. Bourg, znajdujących coraz więcej nabywców na rodzimym rynku. Maszyna usprawniła jeszcze bardziej proces produkcji w części związanej z obróbką introligatorską w tym zakładzie poligraficznym. Jej dostawcą była firma Avargraf.

To druga już linia C.P. Bourg w drukarni Murugumbel. Pierwsza - składająca się z dwóch wież, z agregatem BDF umożliwiającym szycie, falcowanie i obcinanie oraz sztaplarką TD T - pojawiła się w firmie w 2004 roku. Po kilku latach pracy tego urządzenia oraz w wyniku rozwoju drukarni Paweł Gmitruk - jej właściciel - zdecydował się na zakup kolejnej linii w tej samej konfiguracji. Wcześniej zakupiliśmy kolejną maszynę drukującą do naszej nowej lokalizacji i moce produkcyjne naszego zakładu wzrosły w związku z tym dwukrotnie. Jednak wąskim gardłem coraz bardziej stawała się dla nas introligatornia. Stąd nasza decyzja o zakupie kolejnej linii C.P. Bourg - mówi Paweł Gmitruk.

Drukarnia Murugumbel realizuje zlecenia dotyczące szeroko pojętego akcydensu, opierając swoją produkcję na technologii offsetowej. Obecnie zakład zatrudniający około 50 osób posiada dwie lokalizacje - w Warszawie i Międzylesiu. Wśród jej klientów niemal 90% to firmy z Warszawy i okolic, głównie agencje reklamowe. Nasze moce produkcyjne po zakupie maszyny drukującej umożliwiły wykonywanie większej liczby zleceń. Dodatkowo jesteśmy drukarnią, która realizuje duże nakłady i potrzebowaliśmy wydajnego sprzętu. Takim była zakupiona przez nas linia do broszurowania C.P. Bourg. Nasze pozytywne doświadczenia związane z tym urządzeniem oraz fakt, że można je połączyć on line z zagniatarką sprawił, że postanowiliśmy raz jeszcze zainwestować w to sprawdzone rozwiązanie.

Ta ostatnia możliwość urządzenia ma dla nas szczególne znaczenie, ponieważ jesteśmy dzięki temu rozwiązaniu w stanie wykonać oprawę szytą tak, że wygląda ona jak oprawa klejona, co z pewnością wyróżnia nas na tle konkurencji i daje nam przewagę na trudnym rynku zleceń. A ponieważ przyzwyczailiśmy naszych klientów do wysokiej jakości naszych prac, nie mogliśmy sobie pozwolić na żaden kompromis w tym zakresie. Dlatego postawiliśmy po raz kolejny na urządzenie firmy C.P. Bourg.