ŚWIAT POLIGRAFII 03/2010 - Linia Entrance w drukarni offsetowej Wrochna

Drukarnia Wrochna z Łodzi, kierując się potrzebą dalszego rozwoju oraz pragnąc zaoferować swoim klientom nowe usługi - pakowanie wydawnictw broszurowych i klejonych oraz łączenie ich z wrzutkami, a także pakowanie w folię oraz ich dystrybucję - zakupiła nową maszynę. Tym razem postawiła na linię produkcyjną Entrance austriackiej firmy STS International. Zakup ten umożliwia wykonywanie wszystkich wyżej wymienionych czynności z prędkością do 7500 pakietów na godzinę.

Maszyna została dostarczona oraz zainstalowana przez Avargraf i jest kolejną, jaką dostarczył do drukarni Wrochna ten dystrybutor maszyn i urządzeń poligraficznych na rynku polskim.

Wcześniej drukarnia Wrochna zakupiła od Avargrafu m.in. złamywarki GUK, dwie krajarki Perfecta, oklejarki do książek Bourg BB 3002, liniię do oprawy zeszytowej tego samego producenta oraz kilka innych maszyn introligatorskich, a także profesjonalną, w pełni automatyczną maszynę do laminowania Printlam firmy Tauler Maquinaria.

Tym razem właściciel drukarni - Zbigniew Wrochna - zdecydował się na nowoczesną linię produkcyjną Entrance. Charakteryzuje się ona łatwością obsługi, elastycznością, szybką zmianą formatu produktu i umiarkowaną ceną. Jak podaje producent, Entrance może stanąć obok wielkich linii i służyć do produkcji mniejszych nakładów produktów, jest też idealną maszyną umożliwiającą jej użytkownikom podejmowanie nowych wyzwań i rozpoczynanie nowych przedsięwzięć. Linia Entrance kompletowana jest z całej gamy standardowych urządzeń. W jej skład wchodzą urządzenia owijające w folię, na które składają się zgrzewarka do podłużnego łączenia folii i poprzeczna, pojemniki na dwie rolki folii, elektroniczny naciąg folii oraz elektroniczne sterowanie skoku (bezszczotkowe).
Linia zbierająca składa się z trzech automatycznych nakładaków/podajników (przy czym każdy wyposażony jest w elektroniczną detekcję braku produktu) oraz jeden automatyczny podajnik wahadłowy.

Linia Entrance wyposażona może też być w urządzenie elektroniczne do detekcji podwójnego produktu na podajnikach, moduł do automatycznego otwierania pierwszej kartki produktu, a także elektroniczne pasowanie zadruku na folii, które oferowane są jako opcje.

Wrochna jest młodym zakładem - istnieje od 2003 roku - i od samego początku swojej działalności stawia na nowoczesne rozwiązania. Zajmuje się drukowaniem w technologii offsetu arkuszowego oraz uszlachetnianiem, a także oprawą introligatorską. Specjalizuje się w wykonywaniu katalogów, folderów i kalendarzy reklamowych.

Ostatnia inwestycja drukarni ma wpłynąć na jej jeszcze wyższą wydajność i jakość. Rozpatrując kwestię zakupu maszyny porównałem także inne urządzenia tego typu firm konkurencyjnych, jednakże nasza dotychczasowa dobra współpraca z firmą Avargraf, a także dobra cena i parametry oferowanej maszyny zadecydowały o wyborze linii Entrance - mówi Zbigniew Wrochna. - Mam nadzieję, że nasz wybór był słuszny i umożliwi naszej drukarni, podobnie jak poprzednie inwestycje z Avargrafem, dalszy jej rozwój.