Automatyczna bigówka listwowa Bacciottini PIT STOP FM High Speed

Bigówka PIT STOP FM HIGH SPEED to najbardziej wydajny model z rodziny PIT STOP. Maszyna może pracować z prędkością do 14.000 arkuszy na godzinę! Taka prędkość jest możliwa dzięki opatentowanemu przez firmę Bacciottini systemowi Direct Drive.

Sterownie maszyny odbywa się z przyjaznego operatorowi, siedmiocalowego panelu dotykowego (Touch Screen), a komendy wyświetlane są w języku polskim. Wbudowana pamięć pozwala na zapisanie, a następnie szybkie przywrócenie 200 programów po 100 operacji każdy.

Maszyna posiada wbudowany nakładacz podciśnieniowy (tzw. nakładacz niskiego stosu), który pobiera arkusze od dołu, za pomocą bębenka zasysającego. Dodatkowo nakładacz jest wyposażony w listwy nadmuchujące, umieszczone po obu stronach nakładacza, których zadaniem jest lepsze separowanie arkuszy w trakcie podawania. Maksymalny format roboczy maszyny w wyposażeniu standardowym to 50 x 70 cm, może on opcjonalnie zostać wydłużony do 100cm.

Maszyna wyposażona jest standardowo w narzędzie bigujące przeznaczone do pracy z papierem o gramaturze do 600 g/m2. Opcjonalnie maszyna może zostać wyposażona w narzędzie perforujące o różnej długości perforacji (4/1, 3/1, 2/1, mikroperforacja).

Maszyna FM HIGH SPEED może również opcjonalnie sztancować okrągłe i kwadratowe otwory kalendarzowe do łączenia Wire-O®, wycięcia na zawieszkę do kalendarza (thumb-cut) lub otwory segregatorowe. Wbudowany zsyp ścinek pozwala na produkcję bez zatrzymań.

Maszyna posiada specjalne miejsce do przechowywania dodatkowych narzędzi do bigowania, perforowanie lub sztancowania, a ich wymiana zajmuje mniej niż 30 sekund.

Wszystkie urządzenia firmy Bacciottini posiadają solidną konstrukcję na bazie odlewu żeliwnego. Charakterystyczną cechą wszystkich bigówek Bacciottini jest możliwość wykonywania bigów z minimalną odległością 0,1 mm od siebie oraz 1 mm od krawędzi arkusza (zarówno przedniej, jak i tylnej).

 

 

PARAMETRY TECHNICZNE

Maksymalny format arkusza:

50 x 70 cm (opcjonalnie 100 cm)

Minimalny format arkusza:

8 x 10 cm

Zakres gramatury papieru:

80 – 600 g/m²

Wydajność maszyny przy 1 bigu na arkuszu:

14.000 arkuszy A4 / godzinę

Minimalny odstęp pomiędzy bigami:

0,1 mm

Minimalny odstęp pomiędzy bigiem a kra-wędzią arkusza (przednią / tylną)

1 mm / 1 mm

Ilość programów:

200 po 100 operacji każdy

Zasilanie:

400 V, 3 Fazy, 50 Hz, 3.5 kW

 

KONFIGURACJA MASZYNY

  • Bigówka Bacciottini Pit Stop FM HIGH SPEED
  • Samonakładacz podciśnieniowy tzw. nakładacz niskiego stosu
  • Kompresor
  • Programator pracy maszyny z komendami w języku polskim (Touch Screen)
  • Narzędzie bigujące standardowe

MOŻLIWE WYPOSAŻENIE OPCJONALNE

  • Wydłużenie stołu podajnika do 100 cm,
  • Listwy do perforacji (4/1, 3/1, 2/1), lub mikroperforacji,
  • Listwy do sztancowania.    

Załączniki

Przepisz kod

captcha