Automatyczna maszyna do nakładania taśmy dwustronnej, zrywającej, magnetycznej z automatycznym nakładakiem MAXI FEEDER PLUS oraz ręcznym podawaniem, APR Solutions MAXI ATHOS PLUS 160

Automatyczna maszyna zaprojektowana i zbudowana do nakładania taśmy dwustronnej, zrywającej oraz magnetycznej w sposób automatyczny, maszyna wraz automatycznym nakładakiem MAXI FEEDER  PLUS.

Maszyna służąca do nakładania taśm na karton, tekturę falistą i materiały z Forex z automatycznym nakładakiem i nowym systemem pozycjonowania aplikatorów  – max szerokość robocza maszyny 1600 mm, min 300 mm.

Maszyna „Maxi Athos Plus 160” jest przeznaczona do aplikowania szerokiej gamy taśm samoprzylepnych, takich jak: taśma jednostronnie klejąca, taśma dwustronna, taśma zrywająca i taśma magnetyczna. Maszyna jest wyposażona w podajnik automatyczny. Obsługuje w swoim zakresie formatowym wszystkie formatki sztancowane, bigowane a także z wyciętymi slotami, począwszy od 200 gr./m² do 15 mm grubości.

Wszystkie aplikacje taśm kontrolowane są przez system PLC z 7-calowego ekranu dotykowego, bardzo precyzyjne instalowanie aplikatorów za pomocą nowego liniowego systemu pozycjonowania, umożliwia szybką zmianę ich konfiguracji.

Specyfikacja techniczna dla aplikacji taśmy dwustronnej:

 

Format elementu do wkładania do maszyny:

max. szerokość 1600 mm,

min. szerokość 300 mm

Szerokość taśmy dwustronnej (min – max):

od 9 mm – 25 mm (RAP25);

opcjonalnie:

od 25 mm – 50 mm (RAP50) oraz

od 50 – 100 mm (RAP100)

Min. gramatura kartonu:

200 g/m²

Grubość tektury falistej:

do 10 mm lub tektura falista fala AB (opcjonalnie do 15 mm)

Rodzaje nakładanej taśmy dwustronnej:

bannerowa, PVC, akrylowa, materiałowa, transferowa, piankowa do 3 mm grubości, taśma VHB

Prędkość mechaniczna:

120 m/min.

Ilość nałożeń:

od 1 do 10

Min. długość taśmy, która może być nakładana:

35 mm

Max. długość taśmy, która może być nakładana:

9999 mm

Min. odległość między jednym a drugim nakładaniem liniowym:

25 mm

Min. odległość między taśmą a marginesem papieru:

10 mm

Min. odległość między taśmą a marginesem kartonu:

0 mm

Min. odległość między aplikacjami równoległymi:

10 mm

Max. zewnętrzna średnica roli:

480 mm

Wewnętrzna średnica roli:

76 mm

Margines błędu w aplikacji:

± 1 mm

Zasilanie sprężonym powietrzem:

6 BAR wraz z połączeniem ½ cala

Moc i warunki elektryczne:

2 kW, 380 V + N

Zasilanie dla RAP:

elektropneumatyczne

 

Wyposażenie

 • Podajnik automatyczny MAXI FEEDER PLUS 160
 • Jednostka główna do aplikacji taśm
 • Wzdłużne urządzenia transportowe „Bruco” z systemem przesyłowym, wyposażone w specjalne silikonowe kółka chroniące materiał przed rysowaniem i nadmiernym gnieceniem.
 • Stół wykładania z pneumatycznym systemem wałków zapobiegający sklejaniu się i spiętrzaniu produktów.
 • Maszyna standardowa wyposażona jest w 2 aplikatory taśmy dwustronnej RAP25 prawy i lewy.

Na platformie maszyny można skonfigurować do 6 aplikatorów „RAP” (2 pary RAP w tej samej linii), w następującym zakresie rozwiązań technologicznych:

 • Aplikator taśmy jednostronnie klejącej i dwustronnej „RAP”
 • Aplikator taśmy zrywającej „RAP STRIP”
 • Aplikator taśmy magnetycznej „RAP MAG”

 

 

 

 

MAXI FEEDER PLUS 160 – podajnik automatyczny

MAXI FEEDER PLUS to w pełni automatyczny podajnik, pracujący jak każdy cierny podajnik ciągły, ale połączony z funkcją podajnika ssawkowego. To podajnik nowej generacji, który eliminuje ograniczenia tradycyjnych podajników. Z zastosowaniem systemu ssącego pozwala na pracę z bardzo małymi formatami lub skomplikowanymi wykrojami, ale także z papierami o niskich gramaturach, eliminując ślady zarysowań na delikatnych materiałach, jak np. laminowany mat. System tarcia i ssania są połączone w jednym korpusie, oferując dwa systemy w jednym podajniku, łatwy w użyciu, zawsze gotowy do każdej pracy. Nasza technologia opiera się na zmniejszeniu inwestycji, a czas rozruchu maszyny zapewnia naszym klientom (partnerom) wysoce niezawodną technologię.

Automatyczny podajnik MAXI FEEDER PLUS posiada 6 pasów podających, łatwo przesuwanych dzięki innowacyjnemu systemowi wykorzystującemu bardzo precyzyjne stalowe śruby z gwintem trapezowym oraz prowadnice liniowe, co pozwala na niezależne pozycjonowanie każdego pasa zgodnie z potrzebą chwili, bez żadnych ograniczeń. Pozycjonowanie kontrolowane jest za pomocą numerycznych obrotowych uchwytów (korbek), które pozwalają na dużą precyzję i możliwość uzyskania dokładnego położenia dla każdego rodzaju produktu.  Wszystkie 6 pasów podających posiada specjalne otwory podciśnieniowe dla systemu ssącego od spodu. System pasowania podawanych produktów można również łatwo regulować dzięki powyżej opisanemu systemowi przesuwania i pozycjonowania, które pozwalają na dużą precyzję i możliwość uzyskania dokładnego położenia dla każdego rodzaju produktu. Podajnik PLUS zawiera również system kontroli szczeliny arkusza sterowany przez PLC maszyny.

Wykładanie

 • Prowadzenie produktu do wyjścia z maszyny przez wałki pneumatyczne zapobiegające sklejaniu się i spiętrzaniu produktów
 • Elektroniczne sterowanie strumieniem produktów
 • System zbierania szufladowego umożliwiający łatwe wyrównywanie produktów

 

Przykładowe zastosowania maszyny MAXI ATHOS PLUS 160

Przepisz kod

captcha