Automatyczna maszyna do nakładania taśmy dwustronnej, zrywającej, magnetycznej z automatycznym nakładakiem MAXI FEEDER PLUS oraz ręcznym podawaniem, APR Solutions MAXI ATHOS PLUS 220

Automatyczna maszyna zaprojektowana i zbudowana do nakładania taśmy dwustronnej, zrywającej oraz magnetycznej w sposób automatyczny, maszyna wraz automatycznym nakładakiem MAXI FEEDER  PLUS.

Maszyna służąca do nakładania taśm na karton, tekturę falistą i materiały z Forex z automatycznym nakładakiem i nowym systemem pozycjonowania aplikatorów  – max szerokość robocza maszyny 2200 mm, min 300 mm.

W celu zaspokojenia potrzeb naszych klientów, maszyna MAXI ATHOS PLUS 220 jest dostarczana z podajnikiem automatycznym o dużym formacie. 

  • Podajnik MAXI FEEDER PLUS, ciągły automatyczny podajnik podciśnieniowy, który zwiększa wydajność, sprawiając, że produkcja jest bardziej ekonomiczna. 

MAXI FEEDER PLUS – podajnik automatyczny

Jest to automatyczny podajnik, działający jak każdy ciągły podajnik cierny połączony z funkcją podajnika ssawkowego. Ten podajnik nowej generacji eliminuje  ograniczenia tradycyjnych podajników.

Umożliwia pracę z małymi formatami lub złożonymi wykrojami, ale również niskimi gramaturami papieru, eliminując oznaki zarysowania delikatnych materiałów, takich jak np. laminowany mat (poprzez użycie systemu ssącego).

Systemy cierny i ssący połączone są w jednym korpusie, oferując dwa systemy w jednym podajniku, łatwy w użyciu, zawsze gotowy do pracy. Technologia ta oparta jest na redukowaniu kosztów inwestycji i czasu  uruchomienia maszyny, oferuje klientom bardzo wysoką niezawodność.

 Dane techniczne:

Szerokość robocza maszyny:

max 2200 mm

Minimalna formatka wprowadzana do maszyny:

300 mm

Minimalna gramatura (nakładak automatyczny):

200 g/m² dla kartonu

Maksymalna grubość:

800 g/m² dla kartonu, 8 mm dla tektury falistej i materiałów sztywnych 

Materiały:

karton, tektura falista, plastik,

PVC, akryl, drewno, aluminium

Prędkość mechaniczna:

70 m/min.

Ilość nałożeń:

od 1 do 5

Maksymalna długość taśmy, która może być nakładana:

9999 mm

Minimalna długość taśmy, która może być nakładana:

35 mm

Minimalna odległość między jednym a drugim nakładaniem liniowym:

25 mm

Minimalna odległość między taśmą a marginesem papieru:

10 mm

Minimalna odległość między taśmą a marginesem kartonu:

0 mm

Minimalna odległość między jednym a drugim nakładaniem równoległym:

0 mm

Margines błędu w aplikacji:

± 1 mm

Moc i warunki elektryczne:

4 kW, 380 V + N

System dopływu powietrza:

6 BAR  

 

  • Kontrola podwójnego arkusza przez micron oraz fotokomórkę via system PLC do regulacji odległości pomiędzy arkuszami (z podajnikiem Maxi Feeder Plus).
  • Wzdłużne urządzenia do transport papieru z systemem przesyłowym, wraz z dużymi silikonowymi kółkami “Bruco”.
  • Maszyna standardowa dostarczana jest z 2-ma aplikatorami RAP i gotowa do doinstalowania 4 następnych aplikatorów w różnych konfiguracjach: RAP, RAP STRIP oraz RAP MAG.

 

System aplikacji taśm:
Możliwość zainstalowania na maszynie od jednego sześciu aplikatorów, położonych na szerokiej taśmie transportowej w celu lepszego prowadzenia arkusza podczas aplikacji.
Nowy system pozycjonowania, regulator milimetrowy wysokości aplikatora.
System sterowania aplikacji taśmy poprzez PLC (Programmable Logic Controller) z ekranem dotykowym w celu szybkiego i łatwego sterowania maszyną, również dla operatora bez doświadczenia w zakresie jej obsługi.

Przepisz kod

captcha