Automatyczna prasa do książek z jednoczesnym wypalaniem rowków Schmedt PräForm Pro

Prasa do zaciskania książek PräForm Pro jest najnowszą propozycją niemieckiej firmy SCHMEDT. Została zaprojektowana z myślą o zaciskaniu książek w oprawie twardej. Maszyna wyposażona została w 8 wymiennych szczęk, które dopasowuje się w zależności od rodzaju powłoki  (np. okładki foliowane, lakierowane itp.). 

Operator wkłada książkę do szczęki, a następnie jest ona automatycznie zaciskana i prasowana wewnątrz maszyny, w tym samym czasie, operator może już włożyć książkę do następnej szczęki. Maszyna sterowana jest z panelu dotykowego. Operator może w każdej chwili sprawdzić status każdej ze szczęk. Wszelkiego rodzaju błędy są wyświetlane na monitorze i mogą zostać zapisane do późniejszej analizy.

Szerokość rozwarcia szczęk oraz długość ich docisku jest w pełni regulowana w zależności od rodzaju prac. Maszynę można opcjonalnie wyposażyć w czytnik kodów paskowych oraz w wypalanie rowków. W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa operatora prasa posiada kurtynę świetlną. Prasa PräForm Pro stanowi doskonałe uzupełnienie do maszyny PräLeg, obie maszyny mogą być obsługiwane przez jednego operatora niemal jednocześnie.

 

Dane techniczne:

 

Wydajność

Do 300 sztuk/godzinę

Zakres formatów:

Wysokość książki:

Szerokość książki:

Grubość książki:

 

do 315 mm

do 420 mm

do 50 mm

Zasilanie:

200 – 240 V, 50 – 60Hz

 

 

Przepisz kod

captcha