Linia do produkcji okładek Schmedt Cover 1 System

System Cover 1 został zaprojektowany z myślą o półautomatycznej produkcji okładek w oprawie twardej. Wszystkie nastawy maszyny odbywają się automatycznie, w oparciu kod paskowy, który może zostać nadrukowany np. na okleinie a następnie odczytany przez czytnik umieszczony w maszynie. 

Linia Cover 1 składa się z następujących modułów:

 

  1. PraziTrim – służący do automatycznego wycinania z tektury przedniej oraz tylnej części okładki a także grzbietówki – jeśli grzbiet okładki nie będzie później zaokrąglany. 
  2. PraziSpine C1 – służąca do automatycznego wycinania elastycznej grzbietówki, w przypadku okładki, której grzbiet będzie później zaokrąglany. Urządzenie automatycznie odwija i jednocześnie sztancuje grzbietówkę na żądany wymiar. 

 

  1. PraziCoat Pro C1 - służący do nanoszenia kleju, metodą na gorąco. Maszyna posiada wałki nanoszące klej o szerokości 530 mm oraz wbudowany dozownik wody wraz z niezależnym zbiornikiem. Nad poprawnymi parametrami klejenia czuwa czujnik lepkości kleju. Aby zapewnić pełną kompatybilność z linią, klejownik został wyposażony w statyw będący jednocześnie łącznikiem z maszyną PraziTrim, dzięki czemu operator odbiera z góry okleinę z naniesionym już klejem, zaś z dołu gotowe, docięte na odpowiedni wymiar tekturki. 

 

  1. PraziCase Pro C1 – służąca do montażu okładki. Charakterystyczną cechą tej maszyny, jest automatyczne zawijanie wszystkich krawędzi okładki wraz z jednoczesnym przycięciem rogów. Operator pozycjonuje okleinę z naniesionym klejem na stole montażowym a specjalne mierzyce ułatwiają właściwe ułożenie tekturek. Następnie, okleina wraz z tekturkami jest pobierana do wewnątrz maszyny, gdzie najpierw przycinanie są naroża, a następnie wszystkie cztery krawędzie okleiny są zawijane. W tym samym czasie, operator może sobie już przygotować następną okładkę do montażu, co znacznie zwiększa wydajność maszyny. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem w maszynie PraziCase Pro jest zastosowanie sensorów, dzięki którym urządzenie samo rozpoznaje format w trakcie zawijania okładki, co pozwala na w pełni automatyczne zawijanie okleiny. 

 

  1. Power Tower – służącej do sterowania całą linią i jej poszczególnymi elementami. 

 

 

Parametry techniczne: 

Zakres formatów okładki bez obcinania rogów:

                                                                                         - wysokość:

                                                                                         - szerokość:

 

170 – 400 mm

219 – 711 mm

Zakres formatów okładki z obcinaniem rogów:

                                                                                    - wysokość:

                                                                                          - szerokość:

 

170 – 400 mm

229 – 660 mm

Grubość kartonu:

1,5 – 3,5 mm

Szerokość grzbietu:

6,4mm – 82mm

Wydajność max.:

Do 240 okładek/godz.

Podłączenie elektryczne:

230 V/50 Hz/15 A

Podłączenie pneumatyczne:

6 bar

Przepisz kod

captcha