Maszyna do zadrukowywania krawędzi bloków Schmedt PräziEdge

PräziEdge to maszyna przeznaczona do drukowania na krawędziach bloków książkowych. Świetnie nadaje się przy drukowaniu delikatnych i subtelnych wzorów, motywów z dużą dbałością o szczegóły, jednolicie kolorowych krawędzi lub grafiki i zdjęć biegnących wokół bloku książki z imponującym efektem 3D na krawędzie książki. Idealnie sprawdza się zarówno do druku jednostkowych egzemplarzy, jak również do dużych nakładów.

 

Zadruk odbywa się z wykorzystaniem głowicy inkjetowej dedykowanej do pracy w systemie one pass (nieruchoma głowica i poruszający się pod nią zadrukowywany materiał). Urządzenie wykorzystuje atramenty na bazie wodnej, które dozowane są z 4 zbiorników wbudowanych w maszynę. Proces zadruku odbywa się automatycznie a jedyne manualne czynności w obsłudze maszyny, to ustawienie grubości bloku oraz nakładanie/wykładanie bloków książkowych. W zestawie z maszyną znajduje się oprogramowanie sterujące jej pracą oraz ułatwiające pozycjonowanie zadruku na krawędziach bloków. Oprogramowanie to można zainstalować na dowolnym komputerze zewnętrznym pracującym pod obsługą Windows 10, spełniającym współczesne, minimalne wymagania techniczne.

 

Maszyna może również drukować na krawędziach książek z zaokrąglonymi rogami, a także na krawędziach książek w oprawie miękkiej ze skrzydełkami.

 

PARAMETRY TECHNICZNE MASZYNY

Szerokość bloku:

115 x 330 mm

Wysokość bloku:

115 x 330 mm

Grubość bloku:

5 –80 mm

Rozdzielczość:

1200 x 1200 dpi

Wydajność mechaniczna:

Zależna od formatu, rozdzielczości druku oraz operatora

Do 300 bloków/h (przy zadruku z 3 stron)

Technologia druku:

Inkjet

Podłączenie elektryczne:

230 V / 50 Hz

Sterowniki i oprogramowanie do sterowania pracą urządzenia:

Dla Microsoft Windows

Parametry techniczne mogą ulec zmianie w zależności od wprowadzonych przez producenta modyfikacji.

Przepisz kod

captcha