Maszyna do wykrawania BUSCH CL

Maszyna do wykrawania BUSCH CL jest dedykowana klientom pracującym z bardzo dużym formatem i z koniecznością pracy z przeciwdociskiem. Posuw roboczy jest zainicjowany przy pomocy kurtyny świetlnej dla dużego zakresu formatów i z zastosowaniem dużej siły wykrawania. 

Mogą być przetwarzane i wykrawane wszystkie znane materiały w celu wykonywania wszelkiego rodzaju produktów, a także tworzywa sztuczne.


Maszyna jest niezwykle trwała, a jej maksymalny format wykrawania wynosi 330 x 380 mm


 


Sposób inicjowania posuwu wykrawającego:

przez aktywację z elektroniczną kurtyną świetlną. Posuw wykrawający zostaje zainicjowany automatycznie, po tym jak operator po włożeniu materiału wyjmie rękę ze strefy wykrawania. W razie ewentualnego wkroczenia w strefę ochronną  podczas wykonywania czynności wykrawania następuje wyłączenie maszyny.


Maszyny są dostarczane wraz z 5 przesuwalnym łapkami mocującymi i nożami rozdzielającymi z uchwytami, która są zamontowane w ramionach mocujących maszyny wykrawającej, analogicznie jak w innych maszynach wykrawających BUSCH, osiągając w ten sposób osiągają każdy punkt odpadu, który ma być rozdzielony.

Ilość noży rozdzielających zależy od materiału, formatu i konturów produktu, który ma być wykrawany.

W celu ułatwienia czynności podczas narządzana przy wykrojniku i nożach rozdzielających,maszyna jest wyposażona w przesuwane drzwiczki z tylnej strony, aby był  możliwy dostęp do każdego miejsca maszyny zarówno od strony obsługiwanej jak i od jej tylnej strony, (analogicznie jak w modelach BL i BLS).

Model CL jest dedykowany specjalnie do wykonywania wielkoformatowych etykiet IML,   podobnych produktów z tworzyw sztucznych jak folia polietylenowa albo polipropylenowa – w połączeniu z przeciwdociskiem.

W miejsce przeciwdocisku można zamontować rynnę odbierającą, aby móc pracować z wielkoformatowymi użytkami z papieru, kartonu albo PCV nie wymagających pracy z przeciwdociskiem. Czas przestawiania wynosi ok. 30 minut.


Pneumatyczny przeciwdocisk umieszczony na postawie jezdnej jest zasilany sprężonym powietrzem.

Wykrojnik jest wykonany specjalnie do współpracy z przeciwdociskiem wraz z matrycą wykonaną z tworzywa sztucznego lub z aluminium poruszająca się wewnątrz wykrojnika. Wcięty wsad wkłada się przed matrycę wystającą  z wykrojnika i podczas  wykrawania hydraulicznego matryca jest ułożona w wykrojniku prostopadle do niego w celu i uzyskania stabilizacji położenia wsadu. Po zakończeniu posuwu wykrawającego przesuwany pneumatycznie cylinder przeciwdocisku wypycha wykrojony wsad  z powrotem do kątownika do wykładania, z którego zostaje wyjęty. 


 


Dane techniczne maszyny do wykrawania:

model

 

CL

maksymalny format wykrawania

mm

330 x 380

minimalny format wykrawania

minimalny format wykrawania przy pracy z przeciwdociskiem

mm

mm

80 x 100

70 x 140

maksymalna średnica dla okrągłego formatu

mm

365

maksymalna wysokość wsadu

(wysokość wykrojnika 90 mm)

 

mm

 

210

siła wykrawania

kg

11.700

posuwy wykrawające 1)

na minutę

9

wydajność maszyny 1)

(przy wsadzie 1.000 arkuszy/80g/m²)

arkuszy/

godz.

540.000

gabaryty (dł. z rynną x szer. x wys.)

mm

3.330        x 1.730               x 1.840

ciężar maszyny

kg

2.600


1) maksymalna wydajność możliwa do uzyskania, zastosowanie przeciwdocisku redukuje wydajność mniej więcej o połowę 


 


Dane techniczne przeciwdocisku:

model

dla maszyny wykrawającej CL

 

GD-3

podłączenie pneumatyczne:

maksymalne zapotrzebowanie sprężonego powietrza

ilość litrów normalnych na minutę

65

siła przeciwdocisku regulowana

barów

0-8 (630 kg)

gabaryty (dł. x szer. x wys.)

mm

1.335 x 830 x 1.280

ciężar

kg

400


 


Zastosowanie przeciwdocisku zaleca się w następujących sytuacjach:

  •  przy pracy z papierami tłoczonymi i tworzywami sztucznymi jak folia polipropylenowa polietylenowa, z małoformatowymi etykietami IML i podobnymi produktami. Dzięki temu minimalizuje się rozciągania i ruchy materiału podczas procesu wykrawania.   


 


 


 


Przepisz kod

captcha