Automatyczna odwracarka baumannPerfecta BSW (3-10)

Ręczne odwracanie papieru, kartonu lub podobnych materiałów pochłania wiele siły i czasu, w związku z czym jest bardzo kosztowne. Przy pomocy urządzeń do odwracania stosu firmy Perfecta można tę pracę kształtować w sposób ergonomiczny i oszczędzający koszty. Wymagania stawiane urządzeniom do odwracania stosu stały się bardzo wielostronne.

 

Te wielofunkcyjne urządzenia mogą przejmować wielką różnorodność zadań, jak:

 • Odwracanie stosu,
 • Dokładne wyrównywanie krawędzi stosu,
 • Przyśpieszenie procesu schnięcia farby,
 • Napowietrzenie arkuszy przed rozpoczęciem procesu druku i w związku z tym ich rozdzielenie,
 • Wymiana / zamiana palet,
 • Usuwanie makulatury,
 • Centrowanie stosu w środku na palecie systemowej,
 • Integracja w ramach linii logistycznej itp.

Automatyczne utrząsarki baumannPerfecta charakteryzują się:

 • Bardzo stabilną i trwałą konstrukcja, bezpieczną dla obsługi
 • Prostą obsługą
 • Małym zapotrzebowaniem na miejsce oraz łatwością instalacji
 • Szybką i wydajną pracą
 • Możliwością wielostronnego stosowania
 • Optymalną relacją pomiędzy kosztami, a walorami użytkowymi

 

Opis działania automatycznej utrząsarki w modelu LDV:

Zaciskanie stosu:
Po umieszczeniu stosu na platformie, obie platformy zostają zamknięte hydraulicznie (sterowanie programem). Ruch zamykający zostaje zatrzymany automatycznie, gdy górna platforma będzie przylegać do stosu

Przechylanie stosu:
Hydrauliczny ruch przechylający odbywa się zgodnie z programem i może odbywać się zarówno w pozycji poziomej jak i przechylonej (oszczędność czasu).

Napowietrzanie:
Optymalny efekt napowietrzania gwarantuje 6 dysz o dużej powierzchni. Czas trwania napowietrzania jest regulowany bezstopniowo; przy mniejszych formatach można zamknąć zewnętrzne dysze. W celu napowietrzania wsadu materiału platformy muszą być lekko rozwarte, przy czym szerokość rozwarcia zostaje dopasowana do materiału. Służy do tego precyzyjny posuw, tak że platformy mogą być precyzyjnie pozycjonowane. Czynność ta może być zatrzymana w każdej chwili (w celu wyjęcia błędnych arkuszy). Dwie dmuchawy o mocy dopasowanej do formatu urządzenia z tego jedna o szybkości pracy regulowanej falownikiem, a druga odłączalna.

Utrząsanie i liniał wyrównujący:
Podczas gdy napowietrzanie odbywa się w położeniu poziomym, to w celu wyrównania stos musi być obrócony o 90° i przechylony do przodu. To skośne położenie może być zmiennie dopasowane do zachowanie się papieru. Czynność wyrównywania może być oczywiście wspomagana przez napowietrzanie i utrząsanie (wibracje). Częstotliwość utrząsania jest regulowana bezstopniowo. Liniał wyrównujący leży zawsze na zewnętrznej krawędzi i zapobiega wypadaniu arkuszy podczas napowietrzania. Rozchylanie odbywa się automatycznie, a ustawianie na odpowiedni format arkusza, ręcznie

Uwagi dodatkowe:
Maszyna posiada 9 programów pracy, które mogą być dobierane według potrzeby; dzięki czemu jest możliwy półautomatyczny, względnie całkowicie automatyczny tryb pracy. Podczas pracy z odpowiednim programem mogą być optymalizowane wszystkie dopuszczalne parametry.

Sterowanie poprzez panel kontrolny z monitorem dotykowym:
Maszyna jest wyposażona w monitor dotykowy z intuicyjnym interfejsem użytkownika. Operator jest ‘prowadzony’ przez ustawiania trybu pracy (podpowiedzi). Komputer wyposażony jest również w tryb diagnozy. Wraz z pozycjonowaniem liniał szuka stosu odstawionego na płycie nośnej. Poprzez monitor dotykowy może być kreowany dowolny program i wprowadzony do pamięci. Przy pomocy pojęć wyszukujących, program przy powtórzeniu może być w każdym momencie uaktywniony i zastosowany. Oczywiście w każdej chwili można dokonywać optymalizacji i mogą być one również wprowadzane do pamięci.

Automatyczne utrząsarki baummanPerfecta o nośności 2000 kg (BSW 6 – BSW 10) występuje również w wersji bez napowietrzania i utrząsania i jest przeznaczone do odwracania stosu np. z uwagi na konieczność wymiany uszkodzonej palety.

 

Dane techniczne:

Model:

BSW 3 (N)

BSW 3 (H)

Min. format arkusza [mm]

500 x 650

500 x 650

Max. format arkusza [mm]

800 x 1200

800 x 1200

Min. rozwarcie platform [mm]

630

790

Max. rozwarcie platform [mm]

1450

2010

Nośność [kg]

1200

1200

Wersja LDV

Obracanie przy użyciu silnika, napowietrzanie, utrząsanie

Standard

Standard

 

Model:

BSW 6

BSW 7

BSW 8

BSW 10

Min. format arkusza [mm]

700 x 1000

700 x 1000

700 x 1000

700 x 1000

Max. format arkusza [mm]

1050 x 1450

1260 x 1670

1300 x 1850

1525 x 2050

Min. rozwarcie platform [mm]

720

800

800

800

Max. rozwarcie platform [mm]

2020

2020

2020

2020

Nośność [kg]

2000

2000

2000

2000

Wersja D

Obracanie przy użyciu silnika

Standard

Standard

Standard

Standard

Wersja LDV

Obracanie przy użyciu silnika, napowietrzanie, utrząsanie

Opcja

Opcja

Opcja

Opcja

 

Przepisz kod

captcha