Wiertarka DÜRSELEN PB.18

Wiertarka DÜRSELEN PB.18 jest dedykowana klientom pracującym na wiertarce DÜRSELEN PB.16 D wykonującym produkty zawieszane, jak np. kalendarze w oprawie drucianej z półokrągłym otworem na zawieszkę.

Mogą być wiercone wsady z zebranych produktów o wysokości do 50 mm składające się z różnego materiału, jak również ze sfalcowanych arkuszy z wyciętymi skorowidzami i t. p.     

 

Po wywierceniu otworów na grzebień druciany na wiertarce PB.16 D wsad zostaje przesunięty na stół roboczy wiertarki w celu wykonania półokrągłego otworu przy krawędzi. Formaty o długości oprawy od 150 do 550 mm są centrowane automatycznie do środka.

 

Wykluczone są sklejenia, pozostawianie śladów farby, a także uszkodzenia spowodowane przez łapki. Zamiast szpalty stosuje się jako podłoże przy wierceniu przesuwaną taktowo taśmę roboczą, co gwarantuje wykonywanie półokrągłych otworów bez tworzenia się gradów. Wióry powstające podczas wiercenia są odsysane przez system centralnego odprowadzania ścinek użytkownika, bądź przez odkurzacz.

 

Dzięki zastosowaniu samosmarujących się łożyskowań i prowadnic wiertarka PB. 18 jest bezobsługowa. Dodatkowo obok wzorów wiercenia dla oprawy drucianej w sterowaniu wiertarki PB. 18 są zaprogramowane prawie wszystkie obrazy wzorów wiercenia dla zeszytów, kołonotatników, dla kombinacji otworów europejskich – amerykańskich, jak również dla filofaxu.

 

Maszyna posiada znak CE i TÜV.                   

 


Dane techniczne:


Model podstawowy ze stołem przesuwanym manualnie i danymi bazowymi

dla wszystkich wariantów:

- 1 głowica wiercąca przeznaczona do pracy z wiertłami o średnicy 22 mm

- regulacja szybkości obrotów i szybkość posuwu wiertła zoptymalizowana dla wiertła o średnicy Ø 22 mm minimalna / maksymalna: 380 / 450 obr. / min. maksymalna  / maksymalna:   10 / 15 posuwów / min.

- maksymalna wysokość stosu: do 50 mm

- wielkość stołu: 550 mm x 300 mm

- automatyczne centrowanie wsadu do środka

- taśma robocza jako podłoże przy wierceniu

- chłodzenie i smarowanie wierteł

- zapotrzebowanie miejsca (szerokość x głębokość x wysokość):  890 x 950 x 1.450 mm

- zasilanie elektryczne: 400 V, 3 fazy, 50 Hz, 16 A, 3 kW

- zapotrzebowanie sprężonego powietrza do chłodzenia i smarowania wierteł: 100 litrów na minutę przy ciśnieniu 2 barów

Przepisz kod

captcha