Rosnące zainteresowanie maszynami do oprawy kalendarzowej JBI z oferty firmy Avargraf

Firma Avargraf - dostawca nowych i używanych maszyn, a także materiałów poligraficznych – od ponad 20 lat  posiada w swoim bogatym portfolio maszyny do oprawy kalendarzowej marki JBI, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem klientów  i uznaniem użytkowników na całym świecie, również w Polsce. Doceniają oni przede wszystkim prostotę tych urządzeń, ich duże możliwości, a także wysoką wydajność oraz ich trwałość.

 

Wśród maszyn JBI, jakie w swojej ofercie posiada Avargraf, znajdują się zarówno proste urządzenia do oprawy kalendarzowej jak również duże, wysokowydajne maszyny, a także rozwiązania przeznaczone do pracy w linii np. z falcerkami.

Pb 3300 – to maszyna, która jest połączeniem perforatorki z urządzeniem do zamykania spiral typu wire–O. Zwarta i ergonomiczna konstrukcja pozwala na wkomponowanie urządzenia w miejsca o różnym przeznaczeniu - począwszy od biur, poprzez copy shopy, na drukarniach i introligatorniach kończąc. Na popularność wśród zainteresowanych tym urządzeniem, jak podaje Avargraf, wpływa także jego niska cena, co w połączeniu z łatwością i szybkością obsługi oraz szeroką uniwersalnością wykonywanych na nim prac ma przynieść użytkownikom szereg korzyści.

                                                       


Inną propozycją jest maszyna EM 520/450, zaprojektowana do pracy w linii potokowej z falcerkami różnych producentów. Pobierają one, a następnie perforują uprzednio sfalcowane składki. Producent zwraca tu uwagę na fakt zastosowania w tym urządzeniu specjalnego typu narzędzi, umożliwiających wykonanie kilku rodzajów perforacji w jednym uderzeniu. Kolejną istotną zaletą, którą doceniają użytkownicy tych urządzeń, jest wydajność sięgająca 12 tys. cykli na godzinę. Jak zapewnia dostawca, jest to jedyne tego rodzaju rozwiązanie na rynku.

                                                       

Wśród maszyn JBI z oferty firmy Avargraf, które cieszą się równie dużym zainteresowaniem, są urządzenia BB 520 P i BB 400 Speed Bind, dedykowane przemysłowej produkcji kalendarzy. Stanowią one połączenie perforatorki i zaciskarki spiral typu wire-O; oba mogą pracować z prędkością maksymalną do 3000 cykli na godzinę. Tym, co je wyróżnia jest format maksymalny w jakim mogą pracować. Posiadają w pełni automatyczny proces perforacji, a następnie zamykania spiral. Dzięki temu operator maszyny jedynie musi ją włączyć oraz podać wydrukowane materiały, z których maszyna przygotuje kalendarze.

                                                 

Użytkownicy maszyn JBI zwracają szczególną uwagę na fakt, że ich dodatkowym atutem przydatnym w codziennej pracy jest łatwa i szybka wymiana narzędzi perforujących oraz ich szeroka gama.

 

Więcej informacji na temat tych urządzeń oraz innych rozwiązań z oferty Avargraf można uzyskać kontaktując się z firmą.