Liczne nowości Kodak wkrótce dostępne w sprzedaży!

Podczas zdalnej konferencji prasowej firma Kodak poinformowała o licznych nowościach jakie pojawiły się w jej ofercie. Znalazły się wśród nich m.in. kolejna wersja bezprocesowej płyty offsetowej Kodak Sonora Xtra, oprogramowanie workflow Prinergy on Demand dostępne jako usługa w chmurze i oferowane w modelu subskrypcyjnym oraz dwie nowe naświetlarki CTP:  Kodak Magnus Q800 z opcją T-Speed  oraz  Magnus Q4800 dedykowaną produkcji form drukowych w formacie XLF.

Najważniejszym nowym rozwiązaniem zaanonsowanym w obszarze cyfrowej przygotowalni jakie wymienił John O’Grady President Print Systems Division i Senior Vice President Eastman Kodak  jest bezprocesowa płyta offsetową Sonora Xtra. W porównaniu z dotychczas oferowanym modelem Sonora X, cechuje ją lepszy kontrast obrazu, wyższa trwałość i krótsze o 20% czasy naświetlania. Dedykowana jest wysokim nakładom, w tym realizowanym w technologii UV. Umożliwia przeniesienie z maszyny na papier punktów z zakresu 1-99%, przy liniaturze 200 lpi i rastrze FM20. W zależności od rodzaju naświetlarki CTP, pozwala na osiągnięcie liniatury do 450 lpi.
Jak podkreślał John O’Grady, technologia będąca bazą dla płyt Sonora jest najpowszechniej stosowaną na świecie technologią płyt bezprocesowych. Korzysta z niej obecnie ponad 4 tys. drukarń o różnym profilu a dzięki wprowadzonym innowacjom w płycie Sonora Xtra już pod koniec 2020 roku z jej zalet będzie mogła korzystać jeszcze liczniejsza grupa przedsiębiorstw poligraficznych.

 

Kolejnym zaprezentowanym nowym rozwiązaniem  jest Pinergy on Demand – to działająca w „chmurze” i oferowana w modelu subskrypcyjnym, nowa wersja sztandarowego systemu workflow Kodak. Prezentujący ją Todd Bigger, President Kodak Software Division i Vice President Eastman Kodak podkreśliłł, że rozwiązanie to – bazujące na infrastrukturze sieciowej Microsoft Azure – oferuje jeszcze większe bezpieczeństwo przechowywanych danych, niezawodność, wydajność i elastyczność, wynikającą z pracy zdalnej; optymalizuje też koszty związane z systemem workflow, gdyż klienci płacą tylko za to czego rzeczywiście potrzebują. Użytkownik wykupuje usługę, zaś utrzymywaniem i zarządzaniem Prinergy On Demand zajmuje się Kodak.  

Kodak wprowadza również do swojej oferty dwie nowe naświetlarki CTP. Pierwsza z nich to przedstawiana jako najszybsza na rynku pełnoformatowa naświetlarka termiczna – Kodak Magnus Q800 z opcją T-Speed, której prędkość wynosi 80 egz./h i jest o 15% wyższa niż w obecnie oferowanym przez firmę modelu W-Speed. W związku ze zwiększeniem prędkości wprowadzono jednocześnie liczne automatyzacje aby im dorównać m.in. udoskonalony system ładowania wielopaletowego Multi Pallet Loader, który jest dostosowany do prędkości 80 egz./h i pojemności do 3200 płyt. Ponadto Kodak oferuje obecnym użytkownikom modelu Magnus Q800 łatwy i szybki upgrade do wersji T-Speed. Firma podkreśla przy tym, że w połączeniu z płytami bezprocesowymi Sonora klient otrzymuje kompletne rozwiązanie, pozwalające na najszybsze – spośród dostępnych na rynku – dostarczenie gotowej formy drukowej na maszynę drukującą. System Magnus Q800 T-Speed będzie dostępny w ramach testów beta jeszcze w tym miesiącu, natomiast do produkcji wejdzie we wrześniu br. Od czerwca dostępna będzie opcja 1500 płyt na paletę dla systemów Single Pallet Loader/Multi Pallet Loader.

 

W roku 2021 w ofercie firmy Kodak pojawi się Magnus Q4800 – naświetlarka CTP dedykowana produkcji form drukowych w formacie XLF (maksymalny to 2900 x 1600 mm), wykorzystywanych w 96-stronicowych maszynach zwojowych. Przy szerokości płyty 2900 mm oferować będzie prędkość 32 egz./h. Jak podkreśla producent, będzie jedynym na rynku systemem CTP obsługującym jednocześnie dwie płyty o szerokości 1650 mm, przy maksymalnym formacie 1650 x 1600 mm każdej z nich; w tym przypadku prędkość maksymalna urządzenia wyniesie 50 płyt/h. Za sprawą automatycznej opcji podawania płyt z palet Magnus Q4800 będzie oferować pojemność do 4800 płyt w nawet 8 różnych formatach.
Oba rozwiązania CTP bazują na technologii naświetlania Kodak SQUAREspot, która – jak zapewnia firma – gwarantuje wysoką stabilność, dokładność i niezawodność procesu produkcji form drukowych. Z myślą o  łatwiejszej obsłudze, praca naświetlarek może być zdalnie monitorowana za pomocą aplikacji Kodak Mobile CTP Control App.

 

Przygotowanie na podstawie informacji PAI oraz materiałów Kodak.