JBI na targach Warsaw Print-Tech Expo w Nadarzynie

Nowe wydarzenie branżowe - targi Warsaw Print-Tech Expo już od 5 do 7 września w Nadarzynie. Podczas targów na stoisku F5.33 swoje rozwiązania zaprezentuje nasz dostawca – producent maszyn do perforacji i opraw spiralnych James Burn International. Będzie to pierwsza edycja targów Print-Tech Expo skierowanych do  branży poligraficznej, na których zaprezentują się liczne drukarnie oraz producenci maszyn i rozwiązań dla poligrafii.

 

Firma James Burn International od blisko 100 lat jest znanym na całym świecie producentem i wyznacznikiem trendów w zakresie rozwiązań do  perforowania i oprawy spiralnej. Na swoim stoisku podczas Warsaw Print-Tech Expo zaprezentuje zarówno swoje sprawdzone jak i premierowe rozwiązania, zarówno dla małych punktów i drukarń jak i dla większej produkcji.

 

Pierwszym z nich jest półautomatyczna bindownica Wire-O® Wob5000. Urządzenie zostało zaprojektowane specjalnie z myślą o drukarniach cyfrowych i punktach poligraficznych , które chciałyby wykonywać oprawę typu   Wire-O® do  szerokiej gamy dokumentów oraz  produktów, w tym kalendarzy ściennych. Wob5000 umożliwia prace   z każdym typem oprawy Wire-O®  dzięki opcjonalnemu modułowi automatycznego zasobnika wstępnie uformowanych zawieszek. Jest on łatwy w użyciu i nie wymaga żadnych regulacji mechanicznych. Podawanie spirali Wire-O® ze szpuli lub z  uprzednio pociętych odcinków zapewnia maksymalną elastyczność użytkowania.

 

Drugim prezentowanym rozwiązaniem jest   automatyczny perforator   Easy Punch. Jest to nowe całkowicie premierowe rozwiązanie w ofercie firm JBI oraz Avargraf.  Stanowi idealne rozwiązanie do perforowania dokumentów  zarówno dla małych punktów poligraficznych jak   i drukarni cyfrowych. Dzięki wydajności sięgającej  9000 sperforowanych arkuszy (80g) na godzinę,  urządzenie zapewnia dużą  oszczędność pracy i szybki zwrot z inwestycji. Urządzenie bez problemu poradzi sobie z perforowaniem  arkuszy w przedziale gramatur od 80 do 200 g.

Kolejnym prezentowanym na targach urządzeniem  jest DocuPunch® +PLUS czyli perforator automatyczny, który świetnie sprawdzi się do perforowania w średnio – nakładowego. Może on perforować do 45 000 arkuszy na godzinę z wysoką dokładnością perforowania. Posiada 3 prędkości (50, 60 lub 75 cykli na minutę) oraz  możliwość wyboru grubości (od 0,4 do 1,0 mm)dając tym samym szerszy zakres możliwości  perforowania. Dodatkowo jest łatwy w użyciu. Wystarczy załadować papier, uruchomić urządzenie za pomocą ekranu dotykowego i pozostawić je do samodzielnej pracy. Jego ergonomiczna konstrukcja i automaczyna praca  pozwala operatorowi z  zająć się innymi zadaniami, a w tym samym czasie, DocuPunch Plus sperforuje samodzielnie wszystkie załadowane arkusze 330 mm. Urządzenie perforuje szeroką gamę materiałów, w tym elastyczne okładki i folie zachowane w oryginalnej kolejności.

Na stoisku JBI będziemy mogli Zobaczyć również  półautomatyczne urządzenia do wycinania registrów  Onglematic 5 oraz Onglematic 7. Pierwsza to proste, ale wysokowydajne urządzenie do wycinania registrów i przekładek z luźnych arkuszy. Jest w stanie wyciąć do 500 przekładek na godzinę (220g), w zależności od zręczności użytkownika, formatu dokumentu i organizacji produkcji. Druga to półautomatyczne wysokowydajne urządzenie do wycinania registrów  i,  oprawionych dokumentów lub luźnych arkuszy, przeznaczone do średnich i dużych serii produkcyjnych, może wyciąć  do 60 oprawionych dokumentów z 10 pozycjami  po około 150 arkuszy (80 g) lub 550 zestawów przekładek z 9 pozycjami (220 g) na godzinę, w zależności od zręczności użytkownika, formatu dokumentu i harmonogramu produkcji. Dostępnych jest kilka kształtów wykrojników, co umożliwia tworzenie szerokiej gamy przekładek, zarówno pod względem kształtu, jak i rozmiaru. Niewątpliwą zaletą Onglematic 7 jest możliwość tworzenia pojedynczych lub podwójnych przekładek, tnąc od 15 do 20 arkuszy papieru o gramaturze 80 g a także papier, karty i folię polipropylenową o gramaturze do 350g. Może wyciąć do 59 zakładek o tej samej szerokości i do 24 zakładek o zmiennej szerokości, korzystając z 11 programów zapisanych w pamięci.

 

Pierwsza edycja targów Warsaw Print-Tech z pewnością będzie ciekawym wydarzeniem oraz okazją do nawiązania relacji biznesowych i poznania trendów rynkowych. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia stoiska naszego partnera a także do kontaktu z nami w celu uzyskania darmowych wejściówek na wydarzenie.