Kolejna Instalacja maszyny Schmedt PräziEdge, tym razem w jednej z największych drukarń w Polsce.

W zeszłym tygodniu zakończyliśmy kolejną instalacje maszyny firmy Schmedt, do zadruku na krawędziach bloków. PräziEdge, bo o niej mowa, to maszyna, która świetnie sprawdzi się przy drukowaniu delikatnych i subtelnych wzorów, motywów z dużą dbałością o szczegóły, jednolicie kolorowych krawędzi lub grafiki i zdjęć biegnących wokół bloku książki z imponującym efektem 3D na krawędzie książki. Idealnie sprawdza się zarówno do druku jednostkowych egzemplarzy, jak również do dużych nakładów.

 

Zadruk odbywa się tu z wykorzystaniem głowicy inkjetowej dedykowanej do pracy w systemie one pass (nieruchoma głowica i poruszający się pod nią zadrukowywany materiał). Urządzenie wykorzystuje atramenty na bazie wodnej, które dozowane są z 4 zbiorników wbudowanych w maszynę. Proces zadruku odbywa się automatycznie a jedyne manualne czynności w obsłudze maszyny, to ustawienie grubości bloku oraz nakładanie/wykładanie bloków książkowych. W zestawie z maszyną znajduje się oprogramowanie sterujące jej pracą oraz ułatwiające pozycjonowanie zadruku na krawędziach bloków. Oprogramowanie to można zainstalować na dowolnym komputerze zewnętrznym obsługującym Windows 10, spełniającym współczesne, minimalne wymagania techniczne.

Co istotne, PräziEdge może również drukować na krawędziach książek z zaokrąglonymi rogami, a także na krawędziach książek w oprawie miękkiej ze skrzydełkami.

Wracając natomiast do instalacji i wdrożenia maszyny u naszych klientów, to z przyjemnością możemy powiedzieć, że w trakcie testów produkcyjnych zmierzyliśmy się z naprawdę trudnymi i skomplikowanymi pracami a z próby tej maszyna wyszła zwycięsko, co zostało zwieńczone  podpisaniem przez klienta protokołu odbioru maszyny oraz szerokim uśmiechem na twarzach przyszłych operatorów maszyny. Dziękujemy za zaufanie i jesteśmy pewni, że zakupiona maszyna PräziEdge równie dobrze będzie sobie radziła podczas dalszego użytkowania.

 

Dlatego dla naszych przyszłych klientów przygotowujemy ciekawą niespodziankę, a mianowicie aby przybliżyć to rozwiązanie szerszemu gronu w połowie marca organizujemy pokazy maszyny PräziEdge, w siedzibie naszej firmy, w Warszawie. Będzie to pierwsza ogólnopolska prezentacja maszyny, którą podzieliliśmy niejako na dwa bloki:

  1. To prezentacje dla klientów którzy już poznali maszynę a teraz chcieliby ją przetestować pod kątem własnych zleceń, przeprowadzając próby na własnych materiałach (książkach, blokach oraz plikach do zadruku) – tym klientom oferujemy dwa pierwsze dni prezentacji.
  2. To ogólna prezentacje, dla klientów którzy, już słyszeli o PräziEdge, ale nie mieli jeszcze okazji przyjrzeć się jej „z bliska” i poznać jej realnych możliwości - tym klientom dedykujemy dwa kolejne dni prezentacji;

Oba bloki prezentacji, zamierzamy zorganizować w formule indywidualnej, czyli każdy klient będzie miał osobną prezentacje połączoną i z indywidualnym omówieniem swoich potrzeb czy oczekiwań.

 

W przypadku zainteresowania, serdecznie zapraszamy do kontaktu i rezerwacji wizyty klikając poniżej, jest jeszcze kilka dostępnych terminów. 

Zapisz się na pokaz