Avargraf dostarcza urządzenie C.P. Bourg do drukarni Sil-Veg-Druk (06.10.2009)

Warszawa, 06.10.2009

Firma Sil-Veg-Druk z Lublińca znacząco przyspieszyła realizację zleceń, decydując się na zakup systemu do broszurowania, składającego się ze zbieraczki wieżowej C.P. Bourg BST-d wraz z modułem umożliwiającym szycie, złamywanie i cięcie oraz sztaplarki TD T. Dostawcą całego rozwiązania była firma Avargraf.

Sil-Veg-Druk to firma powstała w 1998 roku na bazie drukarni AWU. Podobnie jak wiele innych drukarń powstających w tym okresie, działalność rozpoczynała jako niewielka firma usługowa, wykonując typowe prace dla potrzeb tamtego czasu – wizytówki oraz jedno- i dwukolorowe ulotki. Z biegiem czasu powiększała jednak swój park maszynowy (inwestując w coraz nowsze rozwiązania) i portfolio wykonywanych usług. Wśród nich znalazły się coraz bardziej wymagające foldery, broszury, etykiety.
Dalszy rozwój firmy Sil-Veg-Druk wymuszały warunki rynkowe – jej klienci stawiali coraz większe wymagania odnośnie jakości druku i szybszych terminów, zlecali też coraz bardziej skomplikowane zlecenia, które wymagały dodatkowego foliowania, sztancowania i innego rodzaju uszlachetniania.
Rozwój drukarni sprawił, że obecnie firma liczy sobie niemal 20 osób, posiada własną przygotowalnię, dwie maszyny drukujące, krajarki, złamywarkę i kilka maszyn sztancujących. Do tego parku maszynowego dołączyła w ostatnim czasie linia do broszurowania C.P. Bourg.

Z malej lokalnej drukarni staliśmy się w ciągu zaledwie kilku lat firmą obsługującą coraz większych klientów nie tylko z rynku lokalnego, ale i ościennych województw, a także realizującą coraz trudniejsze zlecenia – mówi Dariusz Śmich, współwłaściciel firmy Sil-Veg-Druk. – Od początku naszej działalności wykonywaliśmy szereg lokalnych gazetek oraz wiele szytych katalogów. Do niedawna jeszcze były to raczej małe nakłady (do kilku tysięcy sztuk), więc wystarczały nam do obsługi tych zleceń zszywarki drutem, złamywarka i kilku pracowników. Od pewnego czasu jednak klienci znacznie zwiększyli swoje nakłady, skracając nam jednocześnie terminy realizacji. Stad pojawił się w naszej firmie pomysł zakupu linii do produkcji broszur.

Linia C.P. Bourg dostarczona drukarni Sil-Veg-Druk przez Avargraf składa się ze zbieraczki wieżowej BST-d wraz z modułem umożliwiającym szycie, złamywanie i cięcie oraz sztaplarki TD T. Zbieraczka BST-d jest wszechstronnym urządzeniem do zbierania różnych rodzajów papieru (o gramaturach od 50 do 250 g) w dużym zakresie formatów (od 115 x 200 mm do 350 x 520 mm). Podawanie arkuszy odbywa się tu za pomocą taśm zasysających a nie rolek, co eliminuje możliwość pozostawienia śladów na papierze. Siła zasysania i rozdmuchu regulowana jest bez konieczności przerywania pracy urządzenia. Okładki mogą być umieszczane na dwóch półkach wieży, co umożliwia uzupełnianie prac w trakcie pracy maszyny bez konieczności jej zatrzymywania. Sztaplarka umożliwia natomiast zbieranie w stos równy lub z przesunięciem w prawo/lewo i wyposażona jest regulację przesunięcie stosu oraz mobilny wózek automatycznie opuszczający się w miarę napełnienia i umożliwiający transport zebranego materiału. Agregat BDF, umożliwiający szycie, falcowanie i cięcie w jednym module, posiada z kolei pełną, automatyczną regulację oraz błyskawiczne ustawienie wszystkich funkcji (tzw. „set up”) poprzez wybranie odpowiednich parametrów na panelu sterowniczym – czas automatycznego przestawienia się maszyny z jednego rodzaju pracy na drugi wynosi do 50 sekund.

O wyborze maszyny C.P. Bourg – jak zapewnia Dariusz Śmich - zdecydowała przede wszystkim niezawodność urządzenia oraz prędkość jego pracy, natomiast wybór dostawcy podyktowany był faktem, że Avargraf to firma od lat działającą na rynku, posiadająca solidną i fachową obsługę oraz serwis, co jest gwarancją bezpieczeństwa dla użytkownika danego urządzenia.
Linia do broszur C.P. Bourg – jak się okazało – była strzałem w dziesiątkę, znacznie skracając czas realizacji zamówienia. Zredukowała również znacząco konieczność zaangażowania w dane zlecenie konkretnych pracowników, więc i koszty wykonania niektórych zleceń znacznie się dzięki temu urządzeniu zmniejszyły – podsumowuje.