Avargraf dostarczył maszynę firmy manroland do drukarni Graffena (07.11.2012)

Na przełomie sierpnia i września br. firma Avargraf Sp. z o.o. – od lat zajmująca się sprzedażą zarówno nowych jak również używanych urządzeń dla branży poligraficznej  oraz stosowanych w niej materiałów eksploatacyjnych - dostarczyła do drukarni Graffena Sp. z o.o. w Pabianicach nowocześnie wyposażoną maszynę firmy manroland – model  R 706 3B LV HiPrint z 2009 roku.

Firma Avargraf Sp. z o.o. odnotowała na swoim koncie kolejną instalację używanej maszyny, spełniając przy tym kryterium, jakie postawiła jej drukarnia Graffena Sp. z o.o. z Pabianic. „Używane urządzenia są doskonałą alternatywą dla firm, które pragną unowocześniać swój park maszynowy, ale brak wystarczających środków nie pozwala im na inwestycje w nowe rozwiązania. Urządzenia kilkuletnie są bowiem na tyle innowacyjne, że bez żadnych problemów mogą sprostać nawet trudnym zadaniom, a instalacje - takie jak chociażby ta w Pabianicach - pomagają wielu drukarniom rozwijać się i tym samym zwiększać swoją konkurencyjność na niełatwym obecnie rynku zleceń. Dlatego cieszy nas fakt, że wiele z zakładów szukających dla siebie nowych rozwiązań zgłasza się właśnie do firmy Avargraf. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na fakt, że mamy za sobą ponad 20-letnie doświadczenia w działalności na rynku, co budzi zaufanie do naszej firmy i z czego jesteśmy bardzo zadowoleni” – mówi Sławomir Kugaudo, Prezes firmy Avargraf.

Dostawcą urządzenia Roland R 706 3B LV HiPrint do drukarni Graffena Sp. z o.o. z Pabianic jest firma Avargraf Sp. z o.o., instalację natomiast przeprowadziła firma  manroland Polska Sp. z o.o. Maszyna posadowiona na cokole 275 mm jest wyposażona w sześć zespołów drukujących, wieżę lakierującą z systemem rakla komorowego oraz wydłużone wykładanie typu Airglide wraz z suszarką Seccomatic IR/TL. Bogate i nowoczesne oprogramowanie tej maszyny, a także zainstalowane w niej systemy wspomagające umożliwiają m.in.: pełną automatykę procesu produkcyjnego wraz z możliwością wysprzęglania  zespołów farbowych i wodnych oraz ponownego ich włączania z pulpitu sterującego; automatyczny pomiar farby i korektę jej podawania wraz z pomiarem densytometrycznym; kontrolę pracy maszyny w dowolnie wybranym czasie; bardzo szybkie narządy; zdalną diagnostykę wraz ze zintegrowanym programem jej konserwacji i pielęgnacji.


Na specjalne życzenie drukarni Graffena Sp. z o.o. maszyna Roland R 706 3B LV HiPrint została dodatkowo doposażona przez manroland Polska Sp. z o.o. w wielofunkcyjne szyny do szybkiego napinania dla cylindra w zespole lakierującym oraz szczotkowe urządzenie do czyszczenia arkuszy. Została również włączona w sieć printnetwork z wcześniej zainstalowaną w tym zakładzie maszyną Roland R 705 3B LV HiPrint. „Podsumowując warto podkreślić, że nowy nabytek drukarni Graffena Sp. z o.o. jest obecnie cennym uzupełnieniem jej możliwości produkcyjnych i z pewnością przyczyni się do jej dalszych sukcesów rynkowych” – mówi Sławomir Kugaudo.