Avargraf strategicznym partnerem ABC/Allied Pressroom Products Europe (15.11.2016)

Warszawa, 15.11.2016


Firma Avargraf, od wielu lat będąca m.in. autoryzowanym dystrybutorem chemii poligraficznej produkowanej przez ABC/Allied Pressroom Products Europe, została w ostatnim czasie jej strategicznym partnerem w zakresie sprzedaży, wdrażania i popularyzowania środków chemicznych tej marki na terenie całej Polski. Rozszerzona formuła współpracy obu firm zakłada m.in. wspólne wizyty u klientów, szkolenia oraz różnego rodzaju kampanie informacyjne.

Oferta produktowa firmy ABC/Allied Pressroom Products Europe, którą swoim klientom oferuje również Avargraf, jest kompleksowa i obejmuje wszystkie niezbędne do produkcji poligraficznej środki chemiczne  w tym bufory do roztworów nawilżających, środki czyszczące i regenerujące, pudry drukarskie, suszki, mleczka do płyt offsetowych i inne środki pomocnicze.


Zdaniem obu dostawców na szczególną uwagę zasługują środki umożliwiające całkowite wyeliminowanie alkoholu z produkcji (m.in. znane na rynku od lat All Star Fount czy Titan Elite). To produkty rekomendowane i certyfikowane przez stowarzyszenie Fogra, a ich wdrożenie przynosi użytkownikom szereg korzyści - zarówno ekonomicznych (redukują bowiem koszty produkcyjne, wynikające z mniejszej ilości dozowanej farby i szybszego schnięcia wydruków) jak i proekologicznych (zapewniają podniesienie standardów pracy, która staje się bezpieczniejsza i mniej szkodliwa dla zdrowia). Proekologiczny aspekt chemikaliów znalazł uznanie w oczach prestiżowych instytucji, przyznających przemysłowe certyfikaty produktom przyjaznym dla środowiska. Wybrane rozwiązania marki ABC/Allied wyróżnione zostały certyfikatami Blue Angel i Nordic Swan.


Szeroka oferta firmy Avargraf uwzględnia również rozwiązania dla drukarń, które nadal wykorzystują w produkcji alkohol izopropylowy. Mają one do wyboru szeroką gamę buforów z oferty ABC/Allied Presroom Products Europe – m.in. stosowany w wielu drukarniach Combisol EW, czy produkty z serii Green Fount.

Ponadto Avargraf oferuje swoim klientom środki czyszczące i regenerujące ABC/Allied Presroom Products Europe, niezmiernie popularne na terenie całego kraju. To m.in.: regenerator do wałków farbowych i obciągów offsetowych Blast; zmywacz i regenerator do duktorów wodnych MRC-88, emulsja do regeneracji i gruntownego czyszczenia wałków farbowych Dynakleen czy Solvex – pasta do dogłębnego czyszczenia wałków farbowych i obciągów offsetowych. Dużą popularnością wśród klientów, jak podaje firma, cieszy się również dwuskładnikowy preparat do mycia układu nawilżania maszyny drukującej ABC System Cleaner A+B, a także mleczka do płyt offsetowych. Tu - zdaniem dostawcy - na szczególną uwagę zasługują Everyday Plate Cleaner Extra i Fastakleen, które są bestsellerami od lat na rynku polskim, podobnie jak silikonowy puder drukarski ABC Spray Powder.

Nowością w portfolio ABC/Allied Pressroom Products Europe, a co za tym idzie w ofercie firmy Avargraf, jest preparat Hydrolube o bardzo szerokim zastosowaniu. Ten dodatek do roztworu nawilżającego stosowany w zwojowych maszynach heatsetowych i coldsetowych oraz w druku arkuszowym (niezależnie od pracy z IPA czy też z bez) redukuje, ilość nadawanej wody i farby, a także pozwala na szybsze osiągnięcie równowagi farba – woda. Jego użytkownicy zwracają uwagę na szereg korzyści, jakie wynikają ze stosowania Hydrolube. Są wśród nich: zmniejszenie osadzania się pyłu papierowego na obciągach gumowych oraz ochrona emulsji na płytach offsetowych przed nadmiernym wytarciem; zmniejszenie częstotliwości przestojów maszyny, spowodowanych myciem obciągów kompresyjnych, a także ilości makulatury i zmywacza oraz obniżenie ryzyka zrywów wstęgi papierniczej w druku rolowym, a przede wszystkim - zapewnienie szybszego startu na zimnej maszynie. Jak podkreśla producent Hydrolube nie ma wpływu na układ nawilżania (ph i elektroprzewodność) oraz nie zawiera VOC (lotnych związków organicznych).

Od dłuższego czasu wśród drukarń arkuszowych, także w Polsce, rośnie zainteresowanie technologią suszenia UV. Znana pod różnymi nazwami i występująca w różnych wariantach promowanych przez poszczególnych producentów maszyn drukujących (m.in. H-UV, HR-UV, LED-UV, LE UV), wnosi ona szereg zalet do produkcji realizowanej w technice offsetowej. Wśród kluczowych warto wymienić: błyskawiczne schnięcie zadrukowanych arkuszy, możliwość wydajnego realizowania krótkich cykli produkcyjnych i niemal natychmiastowej dalszej obróbki zlecenia, zastosowanie podłoży trudnych do obsługi w druku konwencjonalnym oraz wysoka odporność mechaniczna. Wśród korzyści z jej zastosowania – podobnie jak z rozwiązań typu EB (suszenie wiązką elektronów) czy produkcji hybrydowej (druk konwencjonalny + UV) – są: energooszczędność i proekologiczność. Wychodząc naprzeciw tym rynkowym trendom ABC / Allied Pressroom wprowadziło do oferty kolejne produkty kompatybilne z technologiami UV i EB oraz dostosowane do produkcji „hybrydowej”.

Są wśród nich bufory wykorzystywane do druku z IPA, ze zredukowaną jego ilością bądź całkowicie wolne od alkoholu (np. proekologiczny All Star Fount lub konwencjonalny Green Fount); produkty do utrzymania i konserwacji wałków farbowych oraz wodnych (np. DynaClean, Blast oraz MRC 88) oraz preparaty do mycia i konserwacji form drukowych, kompatybilnych z farbami dostosowanymi do druku UV.