Najwyższa elastyczność szycia drutem w atrakcyjnej cenie – Hohner na targach Drupa 2016 (23.05.2016)

 

Hohner Maschinenbau GmbH – niemiecki producent systemów do szycia drutem, wieloletni partner firmy Avargraf, podczas targów Drupa 2016 (które odbędą się w Dϋsseldorfie w dniach od 31 maja do 10 czerwca br.) zaprezentuje m.in. linię HSB 13.000, nową HSB 9.000, najnowszą wersję HSB DIGI-FS 8, nowy Foldnak Compact, który obecnie stał się produktem Hohnera jako Compact Pro, Foldnak 8, a także zszywarki ECONOMY 25/40 oraz EXACT. 

 

Hasłem przewodnim prezentacji będzie: „Trzy wymiary szycia drutem: perfekcja, łatwość użycia i elastyczność”.

 

W swoich przyjaznych dla użytkownika, modułowych systemach, Hohner wyraźnie koncentruje się na elastyczności. Na swoim stoisku zaprezentuje m. in. linię HSB 9.000  - następną generację dobrze już znanej i cenionej przez użytkowników, beznarzędziowej linii zbierająco-szyjącej HSB 8.000. 

 

Nowa HSB 9.000 jest szybsza, łatwiejsza w obsłudze i oferuje więcej opcji w porównaniu z jej poprzednią wersją. To między innymi kolorowy 7” ekran dotykowy z pełną grafiką oraz uproszczonym menu użytkownika. W miejsce tekstu zastosowane zostały tu symbole. Takie właśnie rozwiązanie zostało już wcześniej z powodzeniem wykorzystanie w linii HSB 13.000. 

Inną, istotną cechą linii, jest wprowadzenie bezprzewodowego zdalnego sterowania maszyną. Szeroki zakres formatów, od małych do DIN A4 Plus, czyni tę linię szczególnie przydatną dla szeregu zastosowań linii tej klasy i typu. Wprowadzenie nowych ergonomicznych nakładaków poziomych daje zupełnie nowy wymiar możliwości, mianowicie instalację linii z kombinacją nakładaków zarówno pionowych, jak i poziomych. Rozwiązania zastosowane w nowej linii HSB 9.000 są odpowiedzią firmy Hohner na uwagi i potrzeby klientów w zakresie elastyczności oraz łatwości obsługi.

 

„Modular” HSB 13.000 - kolejna maszyna, która pojawi się na stoisku firmy Hohner - to klasa sama w sobie. Ta całkowicie zautomatyzowana linia zszywająca o prędkości do 13 000 produktów na godzinę, daje klientom szeroki zakres formatów: od małych aż do DIN A3 Plus, oferując podwójną produkcję do formatu A5. Linia obecnie oferuje bezprzewodowe zdalne sterowanie maszyną, spełniając najbardziej rygorystyczne wymagania odnośnie łatwości użytkowania. Wszystkie jednostki napędu, łącznie z zmianą formatu oparte są na technologii servo, co umożliwia szybką zmianę formatów. Wyposażona została ona w aż do sześciu sterowanych silnikiem głowic szyjących, automatycznie dostosowujących się do właściwej pozycji podczas procedury konfiguracji pomiędzy zadaniami. Zastosowany w maszynie System Modular Hohnera pomyślany został w taki sposób, aby dodatkowe zadania mogły być wykonywane jako opcje, a system mógł zostać doposażony w zależności od potrzeb, np. sekcja sztancowania może być zintegrowana (inline) z trójnożem. W przypadku szczególnie wrażliwych i delikatnych prac, wszystkie istotne dane pracy mogą być rejestrowane i sprawdzane.

 

Prezentowana pod hasłem - „Wszystko w jednej linii dla maksymalnej elastyczności” – linia HSB DIGI-FS 8 – łączy możliwości konwencjonalnej linii zbierająco-szyjącej, DIGI-finishera (arkusze drukowane cyfrowo są falcowane i przekazywane w zadanej kolejności do nakładaków) oraz urządzenia Folder-Stitcher (falcowanie oraz szycie). Elementy te zostały połączone w pełni zintegrowany i kompleksowy system wykańczania, gdzie wszystkie dostępne funkcje mogą działać kolejno w linii bądź wybiórczo w zależności od potrzeb. Przykładowo, jeśli to konieczne, urządzenie może wykonywać po prostu falcowanie, dla którego wcześniej była potrzebna oddzielna maszyna. 

Ostatnia wersja HSB DIGI-FS 8 oferuje zdalne sterowanie, przechowywanie danych, czytniki kodów kreskowych oraz wiele innych opcji, jak również możliwość nakładania arkuszy o długości 1250 mm.

Jej użytkownicy mogą korzystać z maksymalnej elastyczności w całym spektrum zarówno druku offsetowego jak i cyfrowego oraz zyskać oszczędności zarówno czasu jak i kosztów produkcji. 

 

Nowy Foldnak Compact, który obecnie stał się produktem Hohnera jako Compact Pro to urządzenie z powodzeniem dołączone do gamy produktów Hohnera w 2014 roku. Maszyna do oprawy broszurowej Foldnak, która będzie demonstrowana na stoisku Hohner podczas targów drupa, spełnia obecnie typowe standardy wydajności Hohnera. Hohner zaadaptował i włączył do tego systemu swoje głowice szyjące 43/6 FK, co korzystnie wpływa na koszty eksploatacji urządzenia, a tym samym na decyzje zakupowe klientów, ponieważ koszt drutu na szpulach jest o wiele niższy od kosztu wstępnie ukształtowanych zszywek.  Udoskonalenia wpłynęły ponadto na możliwości radykalnego zwiększenia produkcji, ze względu na brak potrzeby ciągłego uzupełniania kaset ze zszywkami. Dzięki możliwości instalacji dwóch głowic oczkowych i dwóch głowic szyjących zszywkami płaskimi poprawiono elastyczność i różnorodność zastosowań. 

 

Foldnak 8 – maszyna do oprawy broszurowej była dotychczas dobrze przyjmowana w swej kategorii ze względu na swą elastyczność i różnorodność zastosowań, zwłaszcza tam, gdzie oczekiwania jakości są wysokie. Teraz  dzięki  implementacji nowego systemu sterowania, Hohner udowadnia, że użytkowanie tego urządzenia może być jeszcze łatwiejsze i bardziej ekonomiczne.

 

 „Zszywarki Hohnera – łatwość obsługi” – ta dewiza towarzyszyć będzie prezentacji ECONOMY 25/40 – zszywarki bardzo popularnej w produkcji bloków, która została ulepszona w odniesieniu do narządzania oraz  regulacji. Natomiast EXACT, znana i stosowana na całym świecie do zastosowań mieszanych z wieloma głowicami do szycia, została zmodernizowana w zakresie redukcji hałasu dzięki czemu będzie bardziej przyjazna dla użytkownika.

 

Wszystkich zainteresowanych firma zaprasza do odwiedzenia stoiska numer B32 w hali 14. Będą na nim obecni również przedstawiciele firmy Avargraf. W celu umówienia spotkania podczas targów firma prosi o kontakt (pod numerem telefonu: 22 331 33 33 lub mailowo: avargraf@avargraf.pl).