Agregat BPM – nowość firmy C.P. Bourg, partnera Avargraf, na targach drupa 2016 (9.05.2016)

Podczas targów drupa 2016 (które odbędą się w Düsseldorfie w dniach od 31 maja do 10 czerwca br.) C.P. Bourg, wieloletni partner firmy Avargraf, zaprezentuje nowość - agregat BPM - moduł do ekonomicznego przystosowywania formatów arkuszy, zapewniający uproszczenie oraz automatyzację cyklu produkcyjnego.

 

Wszystkich zainteresowanych C.P. Bourg zaprasza do odwiedzenia stoiska numer C61 w hali 6. Będą na nim obecni również przedstawiciele firmy Avargraf. W celu umówienia spotkania podczas targów firma prosi o kontakt (pod numerem telefonu: 22 331 33 33 lub mailowo: avargraf@avargraf.pl).

 

Nowy, innowacyjny  Bourg Preparation Module (BPM) – modułowy agregat do przystosowywania formatów arkuszy, został zaprojektowany do tworzenia książek i broszur w różnych formatach. Jest kompatybilny z innymi urządzeniami firmy Bourg. Zestawiony w linii („in-line”) z oklejarką bądź linią do oprawy Bourg pozwala na produkcję książek i broszur bez udziału operatora. Może on również pracować w linii z wybranymi drukarkami cyfrowymi i maszynami drukującymi, jak również w trybie „off-line” lub „dual-mode” - po podłączeniu do nakładaka Bourg Sheet Feeder (BSF) - umożliwiając produkcję książek i broszur zarówno szytych jak i klejonych.

Debiutujący na targach drupa 2016 moduł Bourg Preparation Module (BPM), jak podaje producent, znacznie upraszcza i automatyzuje produkcję książek oraz broszur, minimalizuje nakład pracy manualnej, podnosząc jednocześnie wydajność. Obniża również jednostkowy koszt wydruku oraz skraca czas trwania produkcji. 

 

Agregat BPM pozwala bowiem usprawnić proces produkcji – jak podaje producent - w wyjątkowy sposób. Z jego pomocą duże arkusze przetwarzane są do małych formatów w trakcie jednego przejścia, co umożliwia produkcję broszur w różnych formatach, z materiałów wyjściowych o tych samych wymiarach. W sposób ekonomiczny wykorzystano tu fakt, że drukarki mogą drukować na dużych arkuszach przy zastosowaniu impozycji wieloużytkowej, co optymalizuje koszt wydruku cyfrowego jednej strony. Dodatkowo BPM eliminuje lub skraca wiele czasochłonnych procesów takich jak przygotowywanie mediów w kilku formatach, ręczny narząd maszyny i przycinanie gotowych użytków. Zmniejsza to do minimum potrzebę interwencji operatora, a tym samym ryzyko błędów, jakie mogą się zdarzyć.

 

Oszczędność środków, czasu i powierzchni

BPM jest urządzeniem modułowym – każdy moduł może pełnić cztery funkcje: pasowanie, obracanie, bigowanie i zmienianie formatu. W zastosowaniach niestandardowych niektóre funkcje mogą być powtarzane. Jest wyjątkowo wszechstronny i łatwy w użyciu. Operator nakłada jedynie arkusze w jednym rozmiarze do drukarki czy też maszyny drukującej i wyjmuje gotowe książki czy broszury z urządzenia. Wszystkie pozostałe operacje wykonywane są automatycznie. Arkusze konwertowane są z bardzo dużych (od 600 mm x 370 mm) do bardzo małych formatów (139 mm x 120 mm) w jednym przejściu. Są one poddawane obróbce w agregacie BPM i mogą przechodzić bezpośrednio do podłączonej dalej w linii oklejarki C.P. Bourg BB3202 Perfect Binder lub do agregatu do produkcji broszur BM-e.

 

Dzięki innowacyjnemu systemowi przycinania spadu, BPM ucina papier z góry i z dołu (symetrycznie lub asymetrycznie) i odcina 4-100 mm arkuszy (zarówno powlekanych jak i niepowlekanych). Opcjonalny system kodów kreskowych, zastosowany w urządzeniu, zwiększa niezawodność i kontrolę poprawności pracy. Dzięki pełnej kompatybilności ze standardami cyklu produkcji JDF i XML agregat BPM pozwala - jak podaje producent - na całkowitą automatyzację procesu.

 

„Możliwości, jakie oferuje BPM, stanowią prawdziwy przełom na rynku - mówi Sacha Paolucci, dyrektor handlowy C.P. Bourg S.A. - Drukarnie mogą zyskać teraz na szybkości, opłacalności i prostocie obsługi przy zachowaniu najwyższej jakości druku – praktycznie przy wyeliminowaniu czynności manualnych. Dzięki temu zwiększa się jakość produktu końcowego i poziom satysfakcji klienta”.