Otwarcie nowego centrum demonstracyjno-treningowego niemieckiej firmy Schmedt (10.09.2011)

W dniach 9 i 10 września br. - w siedzibie głównej firmy Schmedt w Hamburgu przy ulicy Dwengerkamp 1 - odbyly się Dni Otwarte niemieckiej firmy Schmedt – producenta maszyn do oprawy twardej - połączone z  otwarciem nowego centrum demonstracyjno-treningowego.

Na powierzchni 650 metrów kwadratowych, zaprezentowany został proces obróbki introligatorskiej z wykorzystaniem maszyn produkowanych przez firmę Schmedt. Podczas Dni Otwartych można było zobaczyć w pracy następujące maszyny: urządzenia do przygotowania oklejki, automaty i  półautomaty do montażu okładek, oklejarki PUR oraz  złociarki, maszyny do zawieszania bloków w oprawę twardą. W programie spotkań przewidziano również wizytę w fabryce oraz  obejrzenie linii produkcyjnej.

W  dwóch nowych salach szkoleniowych, w przyszłości, planowane są szkolenia dla techników oraz operatorów w zakresie obróbki introligatorskiej, obsługi maszyn produkowanych przez firmę Schmedt oraz seminaria dotyczące materiałów wykorzystywanych do obróbki po druku. Szkolenia będą wzbogacone o praktyczne warsztaty introligatorskie oraz prowadzone we współpracy ze stowarzyszeniami oraz szkołami poligraficznymi.