Sukces Dni Otwartych firmy Avargraf (29.05.2013)

Warszawa, 29.05.2013


Sukcesem zakończyły się Dni Otwarte, jakie w połowie maja zorganizowała w swojej warszawskiej siedzibie firma Avargraf od ponad 20 lat dostarczająca maszyny i materiały dla branży poligraficznej. Podczas tej imprezy zaprezentowała maszyny i urządzenia do introligatorni takich firm jak: GUK, Perfecta, C.P. Bourg, Bacciotini, Schmedt oraz Tecnomac, których jest od wielu lat przedstawicielem na rynku polskim. Okazało się, że zainteresowanie nimi jest bardzo duże, a firmę odwiedziło wiele osób poszukujących rozwiązań w tym właśnie zakresie.

„Bardzo ucieszyło nas zainteresowanie gości prezentowanymi na żywo podczas Dni Otwartych rozwiązaniami – mówi Sławomir Kugaudo, prezes Avargraf Sp. z o.o. - Mogli oni bezpośrednio w pracy zobaczyć wiele urządzeń i wybrać dla siebie najlepsze z nich. Nasza bogata oferta umożliwia bowiem dopasowanie konkretnych maszyn do aktualnych potrzeb zainteresowanych klientów. Dni Otwarte były doskonałą okazją do zapoznania się z różnymi rozwiązaniami i doradztwa w zakresie ich doboru. Impreza ta pokazała również jak ważne stają się dla drukarń inwestycje w introligatornię. Wielu z naszych gości podkreślało fakt, że w codziennej pracy okazują się one nie mniej ważne niż inwestycje w przygotowalnię czy maszyny drukujące. Warto podkreślić, że w ofercie posiadamy urządzenia zarówno nowe jak i używane. Te drugie – co również pokazała wyraĽnie majowa impreza - są obecnie doskonałą alternatywą dla firm, które chcą inwestować i wciąż się rozwijać, ale nie mogą sobie pozwolić na nowe maszyny w trudnym ekonomicznie czasie. Jesteśmy zadowoleni z tych spotkań, a wszystkim poszukującym usprawnień dla swoich firm służymy dalszą pomocą”.   


Największym zainteresowaniem gości, którzy odwiedzili Avargraf podczas Dni Otwartych, cieszyły się prezentacje: oklejarki C.P Bourg BB 3002 EVA, bigówki listwowej Bacciottini DG Line 8000 z agregatem falcującym Butterfly Easy 2 Fold oraz urządzeń do oprawy twardej niemieckiej firmy Schmedt. To właśnie linia do ręcznej produkcji okładek PräDeka, maszyna do zawieszania bloku w okładkę PräLeg Neo oraz prasa do książek PräForm Neo wzbudzały szczególną uwagę właścicieli małych i średnich drukarń, którzy w najbliższym czasie planują wzbogacić swój park maszynowy o wydajne i funkcjonalne urządzenia introligatorskie.


Zaproszeni goście oglądali również w pracy na żywo: zautomatyzowaną linię zbierająco-szyjącą Hohner HSB 7000, służącą do wydajnej obróbki sfalcowanych arkuszy (także małych i średnich nakładów), linie do oprawy zeszytowej C. P. Bourg, produkujące zeszyty i książki szyte drutem, klamrą zwykłą lub z oczkiem, bloczki szyte wzdłuż krawędzi bądĽ narożnie - w różnych konfiguracjach. Oferują one błyskawiczne ustawianie nowych zadań bez udziału narzędzi – w niecałą minutę - oraz zapisywanie kilkuset ustawień powtarzalnych prac w pamięci komputera. Podczas Dni Otwartych Avargraf zaprezentował również: falcerkę GUK - model K 50/6 FL2-50 z dodatkowym nożem ZK–500 a także krajarkę Perfecta 115 TVC z utrząsarką Perfecta SA 110 A.
Nowością w ofercie Avargrafu, prezentowaną po raz pierwszy podczas Dni Otwartych, były laminatory włoskiej firmy Tecnomac: Evolution 3 i Easy do jednostronnego laminowania arkuszy na gorąco. W urządzeniach zastosowany jest kalander olejowy będący – zdaniem producenta – najbardziej niezawodną i wydajną technologią stosowaną obecnie na rynku.

Dużą atrakcję stanowił pokaz nowej krajarki 115 SE niemieckiej firmy Perfecta. Wszystkie funkcje, służące do obsługi maszyny zostały tu zintegrowane w monitorze dotykowym. Maszyna wyposażona została w regulację siły docisku tłoka sterowaną automatycznie za pomocą programu cięcia, przejrzystą i przyjazną w obsłudze strukturę rozmieszczenia symboli oraz przekazywanie danych do urządzenia przy pomocy pamięci typu „pendrive”. Napęd siodła  - za pomocą silnika serwo ze zintegrowanym czujnikiem odczytu aktualnego położenia i hamulcem - sterowany jest tu bezpośrednio z komputera maszyny i nie wymaga zastosowania oddzielnych komponentów.